expo FAIR] Bij de eerste opgaven wilde ik te vlug werken www.scheldeexpo.nl ZEELAND 19 Cursus opkomen mantelzorgers Na Wetteren Dok41 zet deur open voor alle kenniswerkers commentaar Het Business to Business event woensdag 15 en donderdag 16 mei TOEGANG Entree 5,- Kinderen gratis Parkeren gratis vr 24 mei za 25 mei zo 26 mei 10.00-17.00 10.00-17.00 10.00-17.00 24, 25 en 26 mei KATSE GROENEWEG 3, KAT5 THEMA'S design en kunst interieur en decoratie huis en tuin duurzaamheid en milieu streekproducten bodyverzorging iive muziek papegaaienop het terrein DINSDAG 14 MEI 2013 De broers Wouter en Benjamin Sanderse, oud-leerlingen van de Christelijke Scholengemeen schap Walcheren in Middelburg, zijn onlangs gepromoveerd. Wouter, die bedrijfscommunica tie en filosofie studeerde aan de Radboud Universiteit in Nijme gen, is gepromoveerd op zijn proefschrift 'Character Educa tion'. Benjamin is cum laude gepromo veerd op het proefschrift 'Ener gy-conserving discretization me thods for the incompressible Na- vier-Stokes equations' aan de Technische Universiteit in Eind hoven. Hij studeerde eerder Lucht- en Ruimtevaarttechniek aan de Technische Universiteit in Delft. Hij deed onderzoek bij Energie Centrum Nederland in Petten en Centrum voor Wiskun de en Informatica in Amsterdam. GOES - Klaverblad Zeeland en Mezzo, de Landelijke Vereniging voor Mantelzorgers en Vrijwilli- gerszorg, houden samen de cur sus 'Effectief opkomen voor man telzorgers'. De cursus begint 30 mei in de Pit in Goes en is be doeld voor iedereen in Zeeland die de belangen van mantelzor gers wil behartigen. Het gaat om een een tweedaagse cursus op maat en is gratis. Sportcentrum 'Vliegende Vaart' te Terneuzen Honden aangelijnd toegestaan www.zeeuwserozentuin.nl ZEEUWSE ROZENTUIN tel. 0113-600361 De eerste les van het treinongeluk in het Belgische Wetteren is, dat een foutje van een bestuurder van een giftransport fatale gevolgen kan hebben. Want het missen van een verkeersbord langs de rails is waarschijnlijk de aanlei ding. Les twee is van de onder zoekers van TNO. Zij conclude ren dat de modellen die de brandweer hanteert om de ge volgen van een giframp te be strijden, hopeloos achterhaald zijn. Er is dringend behoefte aan nieuwe risico-analyses, waarin het effect van bebou wing en geluidswallen op de bewegingen van eventuele gif wolken wordt meegenomen. TNO heeft overigens nog niets te melden over de ondergrond se verspreiding van vrijgeko men gif, wat bij Wetteren toch het grootste probleem was. Dus les drie: voor een zinnige rampenbestrijding zal de brandweer ook veel beter moe ten nadenken over de mogelij ke routes van gif door water gangen en riolen. VLISSINGEN - Iedere Zeeuw die wil netwerken in een 'inspirerende' omgeving, kan vanaf vandaag te recht bij Dok4i op de Kenniswerf Zeeland in Vlissingen. Elke dinsdag zet Dok4i van 12.00 tot 17.00 uur voortaan de deuren open voor mensen die even bui ten hun vaste omgeving willen werken. Bijvoorbeeld zelfstandi gen zonder personeel. Kenniswerken is gratis, wie komt, 'betaalt' met sociaal kapitaal: ken nis en expertise die je deelt. De nieuwe ruimte van Dok4i biedt voldoende gelegenheid voor deze manier van flexwerken. Aanmel den is niet nodig. Vwo-leerlingen van het Pontes Goese Lyceum zijn gespannen voorafgaand aan het examen Nederlands. In heel Zeeland doen bijna vierduizend middelbare scholieren de komende weken eindexamen, foto Marcelle Davidse De PZC volgt tijdens de eindexamens drie Zeeuwse scholieren. Vandaag blikt Sjoerd Hemelaar (16) uit Sint ]ansteen, leerling van het Reynaertcollege in Hulstterug op het havo-examen management organisatie. De eerste examendag is Sjoerd goed door gekomen. „Ik heb redelijk wat punten ge scoord", concludeert hij nadat hij zijn ant woorden op internet heeft nagekeken. „Het begin ging iets minder goed, omdat ik te vlug wilde werken. Ik had de eerste vragen over cash- en stockdividend niet goed gelezen en daardoor een verkeerde berekening gemaakt. Gelukkig kwam ik er snel achter en kon ik het verbeteren." Opgave 8 was het moeilijkst, vindt Sjoerd. „We moesten een interestverlies berekenen voor een Fiat Panda die met nul procent rente verkocht werd. Ik snap te de vraag niet goed. Daardoor kwam ik er niet helemaal uit." Zenuwen, daar heeft Sjoerd weinig last van. „Ik zou het eerder gezonde spanning noemen. Je wilt toch een voldoende halen." Dat moet wel lukken, want zijn gemiddelde voor m&o stond voor de eindexamens op een 8,6. Hij wil dat hoge cijfer vasthouden, omdat hij na de zomervakantie met een studie bedrijfseconomie wil beginnen. „Ik hoop dat ik na dit examen rond de acht kan blij ven staan." Met de rode kool van zijn moeder achter de kiezen - 'van drie uur concentreren krijg je best veel honger' - besteedt Sjoerd zijn avond aan samenvattingen en teksten lezen. Want dinsdag staat Neder lands op het programma. Sjoerd Hemelaar maakte maandag het havo-examen mana gement organisatie, foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 51