'Want neushoorns zijn mijn lievelingsdieren' Boeren staken verzet natuurplan 22 SCHOUWEN-DUIVELAND Politie ontdekt wietkwekerij na woningoverval SP heeft al zicht op vervangende caravan Eind maart plaatste de gemeente Middel burg nieuwe parkeerautomaten. Ze werden een grote bron van ergernis. Parkeerautomaten ergernis nr.1 door Theo Ciele MIDOELBURC - Twee Middelburgse ondernemers begonnnen dit weekeinde een Facebook-actie te gen de nieuwe parkeerautomaten in hun stad. Sinds de nieuwe kaartjesautomaten in gebruik zijn, vormen zich op drukke da gen rijen voor de automaat. „Ergernis nummer 1", vinden Rijk-Jan Koppejan en Henk Jobse van La Vaca Kreatief en Interieur. Automobilisten moeten sinds de plaatsing van de nieuwe automa door Maurits Sep vlissingen - Red de neushoorn, schreeuwt één van de spandoe ken waarmee kinderen van de Frans Naereboutschool maandag middag door de Vlissingse Wal- straat trekken. Op een ander wor den de boosdoeners aangespro ken: Stop de stropers. De bijzondere actie is een idee van Loek van GefFen. De negenja rige leerling van de Naere boutschool zag op school-tv bij het programma Nieuws uit de na tuur dat je een hele grote panda en een aantal kleine knuffeldie ren kunt winnen als je een goed idee hebt om aandacht te vragen voor de natuur. En hij had wel een idee: „Die kleine knuffels zijn neushoorns, dus daarom heb ik voor de neushoorn gekozen. Ik vind het ook leuke dieren. Het zijn mijn lievelingsdieren. Neus hoorns zijn prehistorische dieren. En een witte neushoorn heeft soms wel drie hoorns. Dat is heel bijzonder." In Afrika leven nog maar zo'n tienduizend neushoorns. „Ik maak me best wel zorgen", zegt Loek. Hij is zelf een WNF Ranger, de wildedierenclub van het WNF waar kinderen lid van kunnen sint-maartensdijk - Een bewoner van de Oostvest in Sint-Maartens dijk is zondagnacht overvallen in zijn woning. Hij werd rond 02.00 uur wakker en trof in zijn huis een onbekende man aan. Deze heeft het slachtoffer vastgebon den en is er vandoor gegaan met diens portemonnee. Daarin zaten geld en waardepapieren. Ander half uur later hield de politie drie verdachten aan in Halsteren, twee mannen van 25 en één van 30 jaar oud. Ze zijn afkomstig uit Eindho ven en Duitsland. In de woning van het slachtoffer is een kleine hennepkwekerij gevonden. De 40 planten zijn in beslag genomen. ten hun kenteken invoeren. Ze zien dat pas^ als ze voor de auto maat staan. Zelfs als ze hun kente ken uit hun hoofd weten, blijken de automaten in de praktijk voor veel mensen lastig te bedienen. „Rijen voor de parkeermeters zijn het gevolg. Hoe klantonvriende lijk kun je zijn?", aldus Koppejan en Jobse. De foto van zo'n lange rij is inmiddels door honderden mensen op Facebook gedeeld. Ondernemersvoorzitter Lex de Looff is het eens met het duo dat de nieuwe apparaten klanton door Harmen van der Werf DOEL - Tegenstanders van groot schalige natuurontwikkeling ten be hoeve van de Antwerpse haven in de polders bij Doel moeten het voortaan zonder de steun van de Vlaamse Boerenbond doen. Indivi duele boeren, de actiegroep Doel 2020, bewoners van de bedreigde poldergehuchten Ouden Doel en Rapenburg én de gemeente Beve- ren zetten hun verzet desondanks voort. „Je kunt mooi aan de kant blijven schreeuwen", licht provinciaal se cretaris Pieter Van Oost van de Boerenbond toe, „maar de Vlaam vriendelijk zijn. „Ook in andere steden bestaat kentekenregistra tie, maar dan heb je het bijvoor beeld over Amsterdam. Hier in Middelburg is het niet zinvol. Het is voor de gemeente een eenvoudi ge manier om meer geld binnen te halen doordat dezelfde parkeer ruimte in dezelfde periode twee of drie keer verhuurd wordt." Toch is De Looff genuanceerd in zijn oordeel over het parkeerbe leid van de gemeente. Hij wijst op de parkeergarages waar voor zes euro een hele dag geparkeerd kan worden. „Ze behoren tot de goedkoopste van Nederland." Maandagmiddag was er overleg over de parkeerautomaten op het stadskantoor. Wethouder Chris Simons erken de na afloop dat er veel proble men zijn met de nieuwe automa se regering heeft haar besluit ge nomen. Wij verwachten dat dit niet meer is tegen te houden. Wij blijven trouwens wel in onderhan deling met de Vlaamse regering." Volgens Van Oost is er in het over leg ook al een belangrijk winst punt geboekt. Landbouwers die actief zijn in het gebied waar nieu we industrie- en havenactivitei ten moeten komen, mogen blij ven boeren tot er daadwerkelijk behoefte is aan deze uitbreiding. Dat kan nog lang duren. Het gaat om de Saeftinghe-ontwikkelings- zone die ook over het dorp Doel is gepland. Ten noorden van deze zone is ter compensatie van het verlies aan natuur door de haven ten. Niet alleen door het verplicht invoeren van het kenteken, maar er zijn ook regelmatig storingen met het ingebouwde pinapparaat. Overigens werd de lange rij zater dag op het Hof van Tange mede veroorzaakt door het openbreken van de automaat aan de achterzij- €6,- Wie zijn auto een dagje in het cen trum van Middelburg wil parkeren is het goedkoopste uit in de parkeergara ges: voor zes euro mag je een hele dag staan. expansie een nieuw natuurgebied voorzien van zo'n 900 hectare. Dat sluit aan op het te ontpolde- ren gedeelte van de Prosperpolder en verderop in Nederland op de Hedwigepolder. Individuele boe ren in het toekomstige natuurge bied - dat 'nat' wordt - stappen wél naar de Raad van State. „De Boerenbond heeft voor hen het ju ridisch vooronderzoek betaald", laat Van Oost weten. Actiegroep Doel 2020 en de ge meente Beveren trekken even eens naar de Raad van State. Doel 2020 zet zich in voor behoud van het zo goed als verlaten Schelde- dorp Doel. De Antwerpse haven heeft volgens de actiegroep heie de. Dieven hadden zo het geld uit de automaat gehaald. Daardoor kon alleen elektronisch betaald kon worden. Woensdag heeft de gemeente overleg met de leverancier. „Het invoeren van het kenteken wordt er zo snel mogelijk uitgehaald", zegt Simons. Het is overigens geen definitief af scheid van het 'kenteken-parke ren'. Als alle kinderziekten uit het systeem zijn, zou het later op nieuw kunnen worden toegepast. Mensen moeten dan wel hun ken teken invoeren, maar krijgen geen ticket én hoeven dus ook niet meer terug te lopen naar hun au to. Wethouder Simons verwacht dat dit ticketloos kentekenparkeren op zijn vroegst in de zomer van 2014 kan worden ingevoerd. door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - De Thoolse afde ling van de SP heeft binnenkort misschien al een vervangende cara van. Een inwoner van Sint-Anna- land heeft er een aangeboden. „We gaan snel kijken of het iets voor ons is", zegt Roland van Tilborg. De campagnecaravan werd vorige week gestolen vanaf de Benen- vlietsedijk tussen Sint-Annaland en Stavenisse. Afgelopen week end werd hij, na diverse tips, te ruggevonden in een achtertuin in Sint-Annaland. Hij is grotendeels vernield en niet meer bruikbaar. Volgens Van Tilborg vertellen de mensen die de caravan hebben meegenomen een onsamenhan gend verhaal. Ze verklaren onder meer dat ze dachten dat het om een sloopcaravan ging, die ze wel mee konden nemen. Van Tilborg vindt dat een onzinnige verkla ring. Op de caravan stonden ver schillende logo's van de partij, dus het was wel duidelijk waar voor hij werd gebruikt. „Boven dien stond hij op privé-terrein, dus het is gewoon diefstal." maal geen behoefte aan meer ruimte. Het naast Doel gelegen Deurganckdok is nog absoluut niet vol. De gemeente Beveren komt op voor de bewoners van de poldergehuchten Ouden Doel en Rapenburg. Volgens de Vlaamse regering moeten die dorpjes weg, omdat ze 'conflicteren' met de na tuurontwikkeling. De gemeente Beveren en de bewoners vinden dat onzin. „Natuur en mensen hoeven elkaar toch niet te bijten", aldus Dominique Franckaert die in Ouden Doel de bed and break fast De Zilte Schorre exploiteert. Zij ziet de toekomst overigens somber in. „Het is lastig vechten tegen de Vlaamse overheid." Loek van Geffen, in het midden met de collectebus, bedacht een actie voor het redden van de neushoorn. Samen met mede-leerlingen van de Frans Naereboutschool ging hij maandag in Vlissingen de straat op. foto Lex de Meester worden. Ook de WNF Ranger club voert actie om de neushoorn te beschermen tegen stropers die de hoorns willen hebben om er geld mee te verdienen. hoorns redden", legt Loek uit. De kinderen zamelden maandag Loek en de andere leerlingen van ook geld in voor het WNF. „Met de Frans Naereboutschool haal- dat geld kan het WNF neus- den 22,10 euro op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 48