Personeel De Zuidhoek sorteert post in Goes Parkeerplan CDA kan op sympathie rekenen Klokkenspel en theater op derde Beiaarddag MOUNTAINBIKEROUTE BROUWERSDAM 20 SCHOUWEN-DUIVELAND EP door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Sociaal werkbedrijf De Zuidhoek in Zierikzee gaat mensen leveren aan Post.nl in Goes. De medewerkers krijgen daar als taak het sorteren van brieven en kaarten in de ochtendploeg. Ook andere Zeeuwse werkvoorzie- ningsbedrijven leveren personeel aan het sorteercentrum dat Post.nl momenteel bouwt in Goes. „Op termijn denken we ook aan bezorging van post", legt Zuid- hoekdirecteur Jos Rijk uit. De Zuidhoek schakelt geleidelijk over van industrieel werk naar dienstverlening. In samenwer king met lokale bedrijven wil De Zuidhoek een 'sociale onderne ming' oprichten. Nadat eerder al schoonmaakbedrijf Koster en Co in zee ging met De Zuidhoek to nen nu ook bouwbedrijf Boogert in Oosterland en Dekon metaalbe werking in Zierikzee belangstel ling. Om de interesse van onderne mers te peilen, houdt De Zuid hoek workshops. De eerste was in januari, de tweede vindt plaats op 28 mei. Twintig Schouwen-Duive- landse ondernemers zijn hiervoor uitgenodigd. De samenwerking met Koster heeft een nieuw schoonmaakbedrijf opgeleverd. Het gemeentehuis is het eerste ob ject dat wordt gepoetst. De omschakeling van De Zuid hoek wordt aangekondigd in de jaarrekening over 2012. Daarin wordt verder melding gemaakt van een voordelig exploitatieresul taat van ruim 217.000 euro. De Zuidhoek heeft forse financiële re serves opgebouwd. In het calami teitenpotje zit zelfs meer dan de gemeenteraad toestaat. Vandaar dat er 11.000 euro uit moet. Dit geld en het positieve resultaat over 2012 wil de directie parkeren in een nieuwe bestemmingsreser ve. Deze spaarpot wordt aange legd als weerstand tegen de aange kondigde vermindering van rijks subsidies. Directeur Rijk legt de ze nieuwe reserve woensdag voor aan het algemeen bestuur van De Zuidhoek. Eind vorige maand had De Zuidhoek in totaal 4,7 miljoen euro aan reserves. De Zuidhoek heeft extra geld ge kregen voor de aanpak van de wachtlijst. De afgelopen drie maanden zijn daar vijf personen bijgekomen, zodat er nu 44 men sen op staan. De komende maan den moet dat aantal fors afnemen. 'De snoeischaar door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Verschillende raadsfrac ties hebben voorzichtig positief ge reageerd op het plan van het CDA om het seizoen voor betaald parke ren aan de Schouwse kust te beper ken. Ze zijn wel benieuwd naar de financiële consequenties. Raadslid Bea Flach besprak het plan maandag in de commissie Openbare Ruimte van de gemeen teraad. Nu moeten bezoekers aan het strand nog tussen 1 april en 31 oktober een kaartje kopen. Het CDA voelt meer voor een periode van 15 mei tot 15 september en wil dit door een motie bereiken. Wethouder Wim Stouten is niet enthousiast over het plan. „Wij staan niet in de rij om te zeggen: wat zijn we daar nou blij mee." Flach opperde dat de mis te lopen inkomsten deels gecompenseerd kunnen worden door betaald par keren in te voeren op de Loane in Renesse. „Ik kan u uit de droom helpen", reageerde Stouten. Vol gens hem levert parkeerbelasting op het terrein bij de voetbalvereni ging naar schatting 8000 euro op, terwijl de inkomsten uit de maan den die het CDA wil schrappen volgens hem 'meer dan een ton' bedragen. Voordat de andere par tijen een definitief oordeel geven over het CDA-voorstel, willen ze de exacte financiële gevolgen we ten. Flach kondigde aan later dit jaar met een uitgewerkt voorstel te komen. Jaap Santifort van Tourclub Ouddorp en boswachter William van der Hulle slaan de eerste paal op de mountainbi keroute in de grond. Een aannemer plaatst de komende weken de andere paaltjes, foto Dirk-Jan Gjeltema Stadsbeiaardier Janno den Engelsman (I) en collega Arie Abbenes bij het ca rillon in de stadhuistoren, foto Dirk-Jan Gjeltema ZIERIKZEE - Lekker op het rustieke terrasje bij het Stadhuismuseum onder het genot van een drankje luisteren naar beiaardmuziek. Dat kan zaterdag 18 mei tijdens de der de editie van de jaarlijkse Beiaard dag. Nieuw onderdeel van het eve nement is 'beiaard en theater'. Stadsbeiaardier Janno den Engels man trapt om 11.00 uur af met een koffieconcert. Om 14.00 uur volgt een bijzonder theeconcert met als thema 'Dido en Aeneas'. Het verhaal wordt op de binnen plaats van het museum verteld door actrice Phili Weiten. Haar echtgenoot, de beiaardier Arie Ab benes vertolkt tussendoor delen uit de opera. In het auditorium van het Stadhuismuseum worden filmpjes vertoond die leerlingen van de Pontes Pieter Zeeman heb ben gemaakt in het kader van het vak kunst en media. Leerlingen hebben onder anderen de beiaardier geïnterviewd. Door de Stichting Zierikzeese Carillons is een prijs uitgeloofd voor het beste filmpje. Tijdens de Beiaard dag wordt bekendgemaakt wie de winnaars zijn. Als feestelijk sluitstuk van de der de Beiaarddag is er in de Meel- straat een concert voor beiaard en orkest met muziekvereniging Crescendo uit Dreischor onder lei ding van Cathy Kotoun. Het con cert begint om 16.00 uur. De Beiaarddag vormt het begin van een aantal zomeractiviteiten. Op drie zaterdagmiddagen komen speciale concerten door vrouwelij ke beiaardiers: 22 juni Rosemarie Seuntiëns (Eindhoven), 20 juli Monica Kazmierczak (stadsbeiaar dier van Gdansk en 24 augustus Anna Maria Reverté (Barcelona). Tenslotte wordt met de gedachte gespeeld om in de twee helft van het zomerseizoen een uitvoering te geven van een bijzonder pro ject: beiaard en dans. Leerlingen van de dansopleiding van Elly Geelhoed dansen dan op muziek die de beiaardier Janno den En gelsman zal spelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 46