12 45 jJ Dubbele minuten, sms'jes en MB's met KPN Compleet Nancy van de Ven sterk in Kasterlee kpn 30 SPORT ULTRALOOP STEENBERGEN Geen succes voor Zeeuwse golfers Life compa won Edward de Leng liep van zaterdag op zondag binnen 24 uur een afstand van iets meer dan 174 kilometer. kpr\ winkel kpn.com/compleet 0800 0115 Maak je KPN Compleet Een etmaal lang afzien door Mitchell Minnaard koudekerke - Een half jaar gele den kreeg de vijftigjarige Edward de Leng uit Koudekerke het idee om mee te doen aan de 24 uur van Steenbergen, een ultraloop waarbij de atleten een etmaal lang rondjes van ruim 2,3 kilome ter lopen. Zaterdag begon hij aan zijn mis sie, zondagmiddag finishte de Koudekerkenaar nadat hij maar liefst 174,3 kilometer had afgelegd. De atleet van Dynamica weet nu al dat hij ooit nog eens de twee honderd kilometer binnen een et maal wil voltooien. Waarom doe je vrijwillig mee aan een dergelijke extreme vorm van hardlopen „De sfeer rond zo'n evenement is sportief en gemoedelijk. Je spreekt mensen van over de hele wereld, want er waren driehon derdvijftig deelnemers uit 36 ver schillende landen. Zo'n loop is dus ook nog eens erg goed voor je talen." „Hardlopen in het algemeen is erg belangrijk voor mij. Mensen vragen me wel eens of ik aan sport doe. Ik zeg dan van niet. Want ik doe niet aan sport, hard lopen is gewoon een groot deel van mijn leven." Wat was je doel toen je een halfjaar geleden aan je voorbereiding begon „Ik wilde graag tweehonderd kil- omter lopen binnen de gestelde 24 uur. Dat is me zondag jammer genoeg niet gelukt. Tegen midder nacht begon het keihard te rege nen en te waaien. Ik kreeg mezelf niet meer opgewarmd en wilde het opgeven. Ik ben toen een klei ne drie uur gaan liggen en heb me laten masseren. Mijn vrouw moedigde mij aan om toch door te gaan en dat heb ik uiteindelijk ook gedaan. Ik dacht: we zijn hier nu toch." Nadat je die pauze had gehad, wist je dat je je doel niet meer zou halen. Hoe hield je jezelf gemotiveerd? „Ik stelde continu een nieuw doel. Dat werd al snel de grens van honderd Engels mijl; dat is iets meer dan honderdzestig kilo meter. Toen ik uitgerekend had dat ik die afstand had gehaald, wil de ik de honderdzeventig kilome ter aantikken. Zo bleef ik maar lo pen en hield ik mezelf gemoti veerd." Heeft je lijf de ruim 174 kilometer die je hebt gelopen al goed kunnen ver werken? „Ik voel me nog een beetje wazig, maar ook licht euforisch dat ik de ze prestatie neer heb kunnen zet ten. Nadat ik twaalf uur 's mid dags over de finish kwam, heb ik mijn spullen gepakt en ben ik meteen naar huis gereden. Daar ben ik op bed gaan liggen. Iedere keer dat ik me even wilde draaien, werd ik wakker, want mijn benen deden ontzettend veel pijn." „Ik denk dat ik nog nooit zoveel spierpijn heb gehad als nu. Net als na mijn eerste marathon, loop ik nu achteruit de trap af." totaal 49,5 40,5 35 33 32 31,5 30 28,5 28,5 28 27 26 25,5 Samsung Galaxy S4 j§Kn":; - .*-• Combineer Alles-in-één voorthuis met mobiel en word blijvend beloond door Thom Hopmans middelburg - De twee Zeeuwse golfteams hebben de competitie in de eerste klasse afgesloten met een nederlaag. Op de baan van Cromstrijen werd door Grevelin- genhout om de titel gespeeld, de Woeste Kop uit Axel speelde te gen degradatie. Beide ploegen ver loren. Grevelingenhout verloor met 13-5 en de mannen uit Brui- nisse grepen daardoor naast het kampioenschap. De Woeste Kop verloor met 10-8 het degradatie duel. Met hun jongste team ooit startte Grevelingenhout aan de fourso mes in de ochtend. De drie duels gingen lange tijd gelijk op. Uitein delijk was het tegenstander Ro- zenstein die na 18 holes aan het langste eind trok en alle drie de foursomes won. Lange tijd leek het erop dat, namens Grevelingen hout, Frank Huisson en Bas Post nog één punt binnen zouden ha len, maar een eagle van de tegen stander op hole 18 werd ook hen fataal. De 6-0 achterstand was ook meteen einde oefening voor het team van Grevelingenhout. De wedstrijd van De Woeste Kop tegen Capelle a/d IJssel was een stuk spannender. Om zich te ver zekeren van lijfsbehoud was mini maal een gelijkspel nodig. On danks een 4-2-achterstand gaf De Woeste Kop zich niet gewonnen en begon sterk in de singles. De eerste drie singles werden ge wonnen door Rutger Wessels (tup), Zino Meesen (2up) en Lau rens Wauters (2&1). De stand was daardoor 8-4 voor De Woeste Kop en nog één punt was nodig voor minimaal een ge lijkspel. Dit punt kwam er niet. De laatste drie singles gingen elk verloren. goals factor 33 1,5 27 1,5 35 1 22 1,5 16 2 21 1,5 15 2 19 1,5 19 1,5 28 1 27 1 13 2 I 17 1,5 middelburg - Nancy van de Ven heeft goed gepresteerd bij een in ternationale wedstrijd voor vrou wen in Kasterlee. De Vlissingse mo torcrosser werd in het algemeen klassement tweede achter de ster ke Italiaanse Chiara Fontanesi. Van de Ven had in de eerste man che een kopstart, hield de eerste plaats lange tijd vast, maar kreeg later problemen met de achter- rem. Toch finishte ze nog als tweede. In de tweede heat werd ze derde. Bij een wedstrijd voor beloften in Koningshooikt zegevierde Björn Oreel uit Oost-Souburg. In de eer ste manche werd de Kawasaki-rij- der derde. In de tweede manche reed hij langé tijd achter zijn naas te belager en winnaar van de eer ste manche, Senna Verbiest. In de voorlaatste ronde raakte deze ech ter in de problemen. Oreel nam over en greep de dagwinst. Vader Marco werd bij de experten A (ve teranen) tweede. Rosmalen. NK Jeugd. 85 cc kleine wielen: 14. Dailey van de Ketterij (Vlissingen) 54 punten; 85 cc grote wielen: 15. Stan Brons ('s-Heer Abtskerke), 49.125 cc 2-takt: 14. Nancy van de Ven (Vlissin gen) 53, 20. Jordan Lee van Maaren (Vlissingen) 39. Dürler. Belgisch kampioenschap. In ters, open klasse: 13. Mark Boot (Burgh-Haamstede); nationalen MX 2: 20. Kylle Matthijssen (Poortvliet) 11 Hengelo. ONK wegrace. Superbikes: 11John Fredriks ('s Heerenhoek). doet 't gewoon 1 NiekvanSprundel Aardenburg 2E zon 2 Arvin de Witte WHS 3B zat 3 Andrew Wesbeek Schoondijke 5A zon 4 JerfyBooy Zeel. Middelburg 3A zon 5 Tom Blomaard Kloetinge HB zat 6 Mart de Kroo Dauwendaele 2E zat 7 Jorrit d'Haeseleer Hoek HB zat 8 Martijn Houterman De Meeuwen 3A zat Niels Mulder Nieuwdorp 3A zat 10 Sebastian de Meijer Corn Boys 5A zon 11 Martijn Backx SKNWK 4B zat 12 Hoessein Bouzambou Vlissingen 1C zon 13 Elco Jansen Krabbendijke 3B zat Vertrek: 13, 16, 22, 25, 28, 31 juli, 3, 6, 9, 12, 15, 18, 21, 24, 27 augustus Inclusief: 3x hotelovernachting, 3x ontbijtbuffet en vervoer U verblijft in een 3* hotel, alle kamers zijn voorzien van douche en toilet en het hotel beschikt over een lift. Geniet van romantisch Parijs! Bekijk de Sacré-Coeur, de Eiffeltoren en de Champs Elysées. Breng een bezoek aan de gezellige wijk Montmartre en het kunstenaarspleintje Place du Terte. Maak een lichttour door Parijs en een boottocht over de Seine! Ook supervoordelige stedentrips mogelijk naar: Berlijn Londen Praag Kopenhagen Antwerpen Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon o.b.v. boeking van 2 personen. Exclusief excursie- en entreegelden en 18,- reserveringskosten per boeking. Boek nu: www.effeweg.nl of bel 0529 46 96 67

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30