Met Van Bommel neemt een markante persoonlijkheid afscheid Middellandse Zeecruises nog nooit zó voordelig! Vertrek in mei en I»"' tot 50 PP- éxtra korting- Real reserveert honderd miljoen voor Neymar stipreizen.n 1... grensverleggend 28 SPORT PSV Voor een totaaloverzicht van de Costa Cruises acties zie stipreizen.nl/costaspecial (stip) Phillip Cocu wil dat meer talenten bij PSV doorstromen en kunnen uitgroeien tot een vaste waarde in het elftal. MEGA-OPERATIE WACHT door Roel Wiche EINDHOVEN - Zijn terugkeer bij PSV bleef beperkt tot een jaar. Aanvoer der Mark van Bommel houdt het na dit seizoen voor gezien als prof voetballer. Vriend en vijand zijn het erover eens: met Mark van Bommel neemt een markante per soonlijkheid afscheid van de vel den. Een greep uit de reacties. Bert van Marwijk, schoonvader en zijn voormalig trainer bij For- tuna Sittard en Oranje. „Ik wist het al wat langer, we heb ben geregeld hierover samen ge praat Ik zei elke keer 'ik kan je ad vies geven, maar het besluit moet helemaal uit jezelf komen'. Dat is ook gebeurd en ik denk dat hij het juiste besluit heeft genomen. Mark is een echte voorbeeldprof, zijn hele levenswijze was gericht op voetbal. Daarom heeft hij het ook zo lang volgehouden. Maar hij merkte wel dat hij steeds meer tijd nodig had om te herstellen. Tel daarbij zijn leeftijd op, zijn grote erelijst en het vaak van huis zijn en je komt tot een totaalplaat je dat tot deze beslissing heeft ge leid. Als voetballer heeft hij zich ontwikkeld van een box-to-box speler tot een rol als ervaren con troleur op het middenveld." Ed Janssen, floot als scheidsrech ter regelmatig een wedstrijd van Mark van Bommel. „Mark van Bommel is een fenome nale sportman. Hij heeft er heel veel voor gedaan, maar nog veel meer voor gelaten. Hij was in het veld niet altijd een makkelijke jon gen, maar dat hoeft ook niet. Ik hou er wel van als een speler de grens opzoekt, vervolgens geven wij de grens aan. Dat ging altijd op een respectvolle manier. Jam mer dat hij in zijn laatste wed strijd op zo'n manier, met twee gele kaarten, van het veld moest. Aan de andere kant was dat wél symbolisch voor zijn enorme ge drevenheid. Hij is een absolute winnaar, dat is ook een grote kwaliteit. Hopelijk wacht hem nu een mooie andere carrière." Toon van Driel, tekende talloze FC Knudde-stripjes waarin Mark van Bommel schitterde. „Van Bommel is een onuitputtelij ke inspiratiebron. Zie zijn laatste wedstrijd, inclusief die kaarten. Het houdt gewoon niet op. Ik zie hem als Dr. Jekyll and Mr. Hyde. Het lijkt me een hele aardige go zer, maar als hij een bal ziet, wordt-ie gek. Ik heb altijd een dubbel gevoel bij hem gehad. Ik vond hem nooit zo'n goede voet baller, mag ik dat zeggen? Maar er zijn spelers die daarmee weg ko men. En dat komt vermoedelijk door zijn persoonlijkheid. Als hij bij een microfoon staat denk ik 'ga bij een politieke partij, dan stem ik op je'. Hij zou op het bor des van het Vaticaan kunnen gaan staan en dan zeggen de mensen: wie is die vent naast Mark van Bommel? Ik verheug me nu al ma teloos op de volgende Knudde die ik over hem ga maken." Cruisen met Costa! jreis ook 1 nacht nabij Venetië inbegrepen V remncnl J -rr-' ■22 Ruim baan voor jeugd door Rik Elfrink EINDHOVEN - „Het gaat erom dat we na vier jaar met z'n allen zeg gen dat het de juiste keuze ge weest is. Met welke prijzen dat ge paard gaat, daar kunnen we alleen maar over fantaseren. Een menge ling van sportieve successen, ont wikkeling en uitstraling van de club, is wat we beogen." Algemeen directeur Tiny Sanders Hij mocht de afgelopen drie zo mers al leiding geven aan enorme verbouwing bij PSV. Technisch ma nager Marcel Brands verspijkerde het elftal, tientallen miljoenen vlo gen heen en weer. Inmiddels zijn bijna alle spelers onder zijn super visie aangetrokken. Tot een kam pioenschap leidde het niet, deson danks blijft Brands aan. De raad van commissarissen ziet geen en kele reden om hem weg te sturen. Komend seizoen keren Abel Tama- ta en Stanislav Manolev mogelijk terug bij PSV. Onder andere Hut chinson, Van Bommel en in princi pe Waterman gaan weg. Er is veel onzekerheid, duidelijk is dat nog een mega-operatie volgt De club kan in aanvaring komen met Toivo- nen en Pieters, die nog maar een eenjarig contract hebben. Cocu was daar net als Sanders duidelijk over. „Het is niet goed voor PSV dat spelers voor niets weggaan, dus daar gaan we naar kijken." van PSV gaf het maandagmorgen kernachtig weer bij de persconfe rentie waarin het technisch trio van PSV voor komend seizoen werd geïntroduceerd. Hoofdcoach Phillip Cocu (42) moet de rust bij PSV terugbrengen. De introductie van de voormalige vedette, Ernest Faber (41) en Chris van der Weer den (40) als nieuw driemanschap straalde bedachtzame ambitie uit, met veel aandacht voor de kweek vijver van PSV. Het huidige sei zoen van PSV leek soms op een dollemansrit, mede door de voort durende druk van het moeten winnen. Meedoen om de prijzen is vanaf nu het devies. Eigen jeugd krijgt meer kansen, de club investeert vanaf komend seizoen structureel 750.000 euro extra in de jeugdopleiding. Er moet een einde komen aan een probleem waar PSV al langer mee kampt. Spelers mogen niet meer gratis de deur uitlopen of zich te zeer be lemmerd voelen door oudere con tractspelers. „We spreken niet van een overgangsjaar", merkte Cocu uitdrukkelijk op. „Vorig sei zoen hebben Ernest, Chris en ik het bij PSV al een tijdje overgeno men, dat is uitstekend bevallen. We hebben toen bewust de keuze gemaakt om een jaar een stapje te rug te doen, Chris en ik wilden een eigen team leiden. Het ont wikkelen van trainingsmethodes stond centraal, net als kijken wat er in onze eigen jeugdopleiding aan potentieel aanwezig is." De PSV-trainer kijkt nadrukkelijk naar de lange termijn. „Continuï teit is belangrijk, er zijn de afgelo- door Wilber Hack DEN BOSCH - Real Madrid onder zoekt de mogelijkheden om het Braziliaanse wonderkind Neymar deze zomer binnen te halen. Presi dent Florentino Perez verklaarde dat de Koninklijke een bedrag van honderd miljoen euro heeft gere serveerd om de transfer mogelijk te maken. Perez sprak van enorme operatie, vergelijkbaar met de transfer van Cristiano Ronaldo in 2009. Die verhuisde voor 94 miljoen euro van Manchester United naar Real Madrid. De komst van Neymar zou de fans na een teleurstellend seizoen - Real kan alleen vrijdag de Spaanse beker nog winnen - te vreden stellen. Bovendien zou Real aartsrivaal Barcelona een enorme slag toebrengen. De laatste maanden is er steeds op gespeculeerd dat Barcelona er in zou zijn geslaagd om Neymar te verleiden. Al in 2011 betaalde de Catalaanse club tien miljoen euro aan de vader van Neymar, die voor vijftig procent de rechten op de voetballer bezit. Als hij er voor zou zorgen dat Neymar zijn in 2014 aflopende contract met Santos niet verlengt, is hem nog eens dertig miljoen euro toege zegd. Twee topadvocaten hebben na mens Real Madrid de rechtsgeldig heid van die overeenkomst onder zocht. Ze kwamen tot de slotsom dat Neymar er makkelijk onderuit kan als zijn vader het bedrag van tien miljoen euro terugstort op de rekening van Barcelona. Neymar verklaarde vorige week nog tot na het WK in eigen land te willen blijven bij zijn huidige club.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 28