Met poep gooiende Kruiningse smaakmaker is krijgt voorwaardelijke werkstraf Clad 26 ZEELAND WERKBEZOEK 1001-soortendag op de Bevelanden Digitale workshop voor ouderen Award voor kapster van Burny's uit Axel Nachtelijke tocht naar boomkikkers Groene graffiti voor onderwijs Bijeenkomst van apneuvereniging Staatssecretaris jetta Klijnsma vindt dat oud-Zalco'ers die nog werk zoeken, aan omscholing moeten denken. Het strafrecht moet niet nog verder leed toebrengen KWADENDAMME Zaterdag 25 mei houdt de KNNV De Bevelanden haar jaarlijkse ïooi-soortendag. Vertrek vanaf de werk- schuur van Natuurmonu menten aan de Zwaakse Dijk in Kwadendamme. Het programma begint om 10.00 met ochtendexcursies. Om 13.00 uur is de uitreiking van de Ruige Anjer. VLISSINGEN Werkt voor Ouderen houdt een workshop voor mensen die meer willen weten over omgaan met de iPad, laptop en/of mobiele telefoon. Dat gebeurt vrijdag 24 mei tus sen 9.00-12.00 uur in Ter Reede, Vredehoflaan 370 in Vlissingen. Leerlingen van het Scheldemondcollege ver zorgen de workshop. AXEL Esmee Lucasse van Burny's uit Axel heeft zondagavond de Newcomer of the Year award ontvangen op het zon dagavond gehouden Neder landse Coiffure Award gala in de Amsterdamse RAI. In totaal zijn dertien 'haar Os cars' uitgereikt in aanwezig heid van klinkende namen uit mode en media. CADZAND De Stichting Landschapsbe heer Zeeland (SLZ) en Stich ting Het Zeeuwse Land schap (HZL)houden vrijdag 17 mei bij Cadzand een boomkikkerexcursie. Deel nemers moeten zich mel den via e-mail: info@slz.landschapsbe- heer.nl of per telefoon: 0113-23 09 36. MIDDELBURG Dinsdagmiddag 21 mei plaat sen studenten een duurza me graffiti op het gebouw van Scalda aan de Ravenste- ijnweg in Middelburg. Met deze actie vragen de studen ten aandacht voor duur zaam onderwijs. De duurza me graffiti is het omgekeer de van de vervuilende graffi- tivorm met spuitbussen. VLISSINGEN De apneuvereniging houdt een bijeenkomst in het ADRZ in Vlissingen, dins dag 21 mei. Na de opening om 19.00 uur, spreekt tand arts Roos over 'MRA wat is het en voor wie?' Daarna kunnen vragen gesteld wor den aan mevrouw Banffer (longarts) en osasverpleeg- kundige J. Nieuwenhuyzen. 'Sociaal akkoord kan mensen Zalco helpen' door Frank Balkenende NIEUWDORP - Het sociaal akkoord dat werkgevers- en 'werknemers organisaties hebben gesloten, kan een handje helpen om oudere Zeeuwse, ontslagen werknemers weer aan de slag te krijgen. Dat zei staatssecretaris Jetta Klijnsma van Sociale Zaken en Werkgelegenheid gisteren tijdens een werkbezoek aan Zalco BV, de door UTB doorgestarte gieterij van de vroegere aluminiumfa- briek Zalco, die eind 2011 failliet ging. Daar konden 38 van de bijna 600 Zalco'ers (inclusief inleen- krachten) die hun baan hadden verloren, aan de slag. Klijnsma: „Er komt 67 miljoen eu ro beschikbaar om vijftigplussers naar ander werk te leiden. Daar mee kunnen we de hand aan de ploeg slaan, ook in Zeeland. Bo vendien gaan overheid, werkge vers en werknemers veel beter sa menwerken in regionale werkbe- drijven." Hoewel ze begrijpt dat ouderen bij voorkeur binnen hun werk veld een nieuwe baan vinden, Haags bezoek bij Zalco BV. Directeur Joop de Ridder rijdt staatssecretaris Jetta Klijnsma van Sociale Zaken en Werkgelegenheid door de gieterij, foto Lex de Meester moeten ze ook nadenken over 'wat dan wel?' als het eerste niet lukt. „En ook over de provincie grenzen heenkijken." Klijnsma sprak maandag met werknemers van Zalco BV en met ontslagen werknemers van het failliete Zalco NV die nog thuiszit ten. Uit die gesprekken kwamen twee dingen naar voren die vol gens Klijnsma wellicht moeten worden verbeterd. Dat zijn de UWV-webstie Werk.nl, die veel kritiek krijgt. Door bezuinigingen op de UWV verloopt de dienstver lening de eerste tijd digitaal. Daar naast zien werknemers die een deeltijdbaan accepteren, hun inko men meteen te ver terugvallen. Klijnsma bracht tevens een be zoek aan Verbrugge Terminals, waar een aantal mensen van Zal co een nieuwe baan heeft gevon den. Zeeland telt met 7000 werkzoe kenden de laagste werkloosheid van Nederland. Vorig jaar groeide de economie met 2 procent. On danks faillissementen van grote werkgevers als Zalco en fosforpro- ducent Thermphos, is het dus niet allemaal kommer en kwel in Zeeland, stelt Klijnsma vast. „Zee land doet het goed en is een voor beeld voor de rest van het land." Niettemin heeft het speciaal voor Zalco opgerichte mobiliteitscen trum nog 224 oud-Zalco'ers te be middelen. Dat waren er in het be gin 497. Een aantal mensen hoef de niet te worden bemiddeld. Ze vonden op eigen kracht ander werk. Ook voor de ontslagen werkne mers van de eind vorig jaar omge vallen fosforfabriek van Therm phos bij Nieuwdorp, is een mobi liteitscentrum opgericht. De Thermphossers komen door de bank genomen makkelijker weer aan de slag. Van de aanvankelijk 418 ingeschreven Thermphossers, moeten nog 216 mensen worden bemiddeld. door Emile Calon MIDDELBURG - Constant met poep gooien naar de tuin van de buren. Officier van justitie J. Bijvoet noem de het gisteren een ongelooflijk smerige bezigheid en een ongebrui kelijke vorm van stalking. Hij eiste dat de Kruiningse (54), die verant woordelijk wordt gehouden voor deze burenoverlast, bestraft wordt met een werkstraf van 120 uur waarvan de helft voorwaardelijk. Het gaat al jaren niet goed tussen de bewoners van twee aangren zende woningen in Kruiningen. Er kwam van alles bij een inwo ner en zijn vriendin over de schut ting: etensresten maar ook uit werpselen; van honden en men sen. De overlast was zo groot dat de belaagde buurman naar de rechter stapte. Via een dwangsom eiste hij dat er zou worden ge stopt. De rechter wees die dwang som toe, maar de buren weiger den te betalen zodat de belaagde buurman beslag liet leggen op de woning. De buren zijn een week geleden verhuisd naar een ander dorp in de omgeving en hun oude huis wordt nu door de hypo theekverstrekker geveild. Tijdens de zitting van de politie rechter bleek dat de 54-jarige nog steeds woedend is op haar oude buurman. Ze beschuldigde hem van bedreiging, mishandeling en stelde dat hij zich schuldig heeft gemaakt aan het gooien met poep. Ook zou de politie op zijn hand zijn, zo zei ze. Haar oude buurman ontkende die beschuldigingen. Volgens hem heeft hij steeds geprobeerd met Politierechter I. Woltring de buren te overleggen en snapt hij niet waarom zij het zo op hem heeft gemunt. Hij stelde ook dat zij hem één maal met de dood be dreigde. Die woorden, 'dan krijg je een mes in je donder' hebben hem heel wantrouwend gemaakt. Raadsman G. Veen vond dat het OM te gemakkelijk uitgaat van de schuld van zijn cliënte. Politierechter I. Woltring zei dat het heel vervelend is dat er geen psychiatrisch rapport is gemaakt van de Kruiningse. „Nu weet ik niet of de medicijnen die u ge bruikt, invloed hebben op uw ge drag." Hij stelde ook dat het duide lijk is dat vanuit het perspectief van de verdachte haar buurman voor overlast zorgt. Maar voor hem staat vast dat zij daadwerke lijk voor overlast zorgde. Omdat zij en haar man, door de gedwon gen woningverkoop, diep in de schulden zitten, vond hij het niet nodig haar nog eens extra te straf fen. Hij legde een voorwaardelijke werkstraf van zestig uur op en be paalde ook dat ze begeleid moet worden door MEE-Zeeland. door Edith Ramakers MIDDELBURG - Drie keer per jaar verschijnt het blad de Smaakma ker. Het gratis magazine gaat over Zeeuwse producten en de Zeeuw se keuken. Bij 't Hof Welgelegen in Middelburg werden de eerste interviews en foto's gemaakt voor het blad, dat de derde week van juni bij de Agrimarkt én een aan tal restaurants ligt. Daniël van Iwaarden uit Goes (uit geverij Trainews) is initiatiefne mer. Hij zegt dat hij altijd al iets met eten wilde doen. „Ik heb een passie voor groenten en fruit en Zeeuwse producten in het alge meen. We hebben hier meer dan de bekende zeevruchten. Kijk maar eens wat de koks er mee kunnen doen." Koks als Nick Bril (Oud Sluis), Syrco Bakker (Pure C), Hendrik Buysse (Kromme Wa tergang), Sander de Jong ('t Hof Welgelegen), Wouter Kik (de Vierbannen), Mart Scherp, Corjan Hoogerheide, Scalda studenten (gastronomie-afdeling) zijn de smaakmakers van de eerste editie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26