Autoservice van Liere draait op volle toeren Boeren staken verzet natuurplan Ozark Henry hoofdact Rock around the bridge WALCHEREN 23 Nieuw bankje voor Domburgers Eigenwijzz jarig Nieuwe eigenaar DINSDAG 14 MEI 2013 DOMBURG - Kantoordirecteur van de Van Lanschot bank in Goes, Rien de Bruine, heeft donderdag 9 mei tijdens de Schildersweek in Domburg langs het wandelpad op de dijk officieel een jubileumbank je geschonken aan de inwoners van Domburg. Hij deed dat door het bankje over te dragen aan bur gemeester Van der Zwaag van Veere en voorzitter van de Stich ting Art Performance de heer van Soest Van Landschot is als een van de hoofdsponsors verbon den aan de internationale Schil dersweek. Om stil te staan bij haar 275-jarig bestaan wil de bank voor elk jaar dat ze bestaat een bankje schenken aan de maatschappij. In heel Nederland worden er daarom 275 banken geplaatst op bijzonde re plekken waar veel mensen sa menkomen. a Raymond Ram (links) en zijn compagnon Patrick Tijhuis van Autoservice van Liere in Middelburg merken weinig van de economische crisis. Onlangs breid den ze hun perceel aan de Voltaweg nog met 700 vierkante meter uit. foto Lex de Meester door Wendy de Jong Crisis? Raymond Ram, samen met zijn compagnon Patrick Tijhuis eige naar van Autoservice van Liere in Middelburg, merkt er eigenlijk niet veel van. Eind februari breidde het bedrijf nog uit met 700 vierkante meter werkruimte waardoor ze nu twee keer zoveel ruimte tot hun be schikking hebben. Ram: „Ik durf het bijna niet te zeggen, maar zelfs dat is alweer bijna te klein voor het huidige werkaanbod." Dat het zo goed gaat met Van Lie re heeft het bedrijf voor een groot deel te danken aan de crisis. Veel mensen stellen de aanschaf van een nieuwe auto uit en blijven daardoor langer doorrijden met hun oude auto. En die moet na tuurlijk wel onderhouden wor den. Ram denkt dat het succes ook voortkomt uit het feit dat Van Liere een 'dorpsgarage' in de stad is. „Wij werken hier met z'n vijven en we hebben veel direct contact met klanten. Ze kennen ons bij naam en kunnen hier zon der problemen de werkplaats bin nenlopen." Het autoservicebedrijf houdt zich voornamelijk bezig met onder houd en het uitvoeren van apk-keuringen, maar ze verkopen ook occasions. Op dat vlak kan Ram wel merken dat het wat min der gaat. „Mensen zijn voorzichti ger geworden. Ze houden hun geld liever iets langer vast dan dat ze het investeren in een nieuwe auto. Datzelfde geldt voor bedrij ven. Wij hebben veel bedrijfswa gens in onderhoud. Ook van on dernemers die werkzaam zijn in sectoren waar het op dit moment slecht gaat, zoals in de bouw. Ge lukkig realiseren de meeste men sen zich dat onderhoud gewoon door moet gaan, want als je met pech langs de kant van de weg staat, ben je vaak alleen maar meer geld kwijt. Aan prijsstunten doet Van Liere niet. Ze hanteren al zo'n vijf jaar dezelfde vaste prijzen en die lig- Een gevolg van de crisis is dat mensen langer in hun auto blijven rijden. En dat is goed nieuws voor Van Liere. gen lager dan bij de meeste merk dealers. Ram: „Voorheen was het dealer voor en dealer na. Nu men sen prijsbewuster zijn geworden komen ze ook bij andere garages terecht en daar zien ze dat die de zelfde kwaliteit kunnen leveren tegen een lagere prijs." Begin dit jaar uitte brancheorgani satie Bovag nog haar bezorgdheid over dat mensen te lang met hun oude auto zouden blijven doorrij den waardoor er veiligheidsrisi co's ontstaan, bijvoorbeeld door versleten banden. Ram ziet dat niet. „Natuurlijk zijn er mensen die proberen de levensduur van hun auto zo lang mogelijk te rek ken, maar over het algemeen zien ze het nut van een reparatie of on derhoudsbeurt wel in, zolang je ze maar goed informeert." MIDDELBURG - Brasserie Eigen wijzz aan de Langeviele 20 in Mid delburg viert morgen haar 15-jarig bestaan. Dit wil de brasserie vie ren door haar gasten tussen 10.00 en 17.00 uur uit te nodigen voor een kop koffie met daarbij iets lek kers voor niks. MIDDELBURG - De Decorette aan de Nieuwe Kerkgang in Middelburg wisselt van eigenaar. Donderdag verandert Decorette Engels daar om in Decorette De Lange Jan. De heer Engels gaat met pensioen. Nieuwe eigenaar Manuelle Meij- aard start in hetzelfde gebouw te vens een kinder woon- en interi eurwinkel: Kinderkamers Duime lot. door Raymond de Frel SAS VAN GENT - De Belgische sin ger-songwriter Ozark Henry is op 22 juni de grote publiekstrekker op de 22e editie van het Sasse fes tival Rock Around the Bridge. Henry, oftewel Piet Goddaer, is een controlfreak; hij componeert en produceert zijn albums zelf, zo dat hij de volledige regie over zijn eigen geluid houdt. Henry is met zijn experimentele popmuziek een graag geziene gast op grote festivals als Rock Werchter en Pinkpop. De Nederlandse alternatieve rock band The Mad Trist en het Bel gische Janez Detd Circo zijn mooie opwarmers voor de hoofd act. Laatstgenoemde band is de reïncarnatie van de in 2009 ter zie le gegane punkrockband Janez Detd. Met blazers en percussie zoekt voorman Nicolas van der Veken het meer in Balkanachtige sferen. Verder op het rockfestival: Kapitan Korsakov, Deerman, The Fictionals, Smash en The Melting Snowmen. Een dag eerder treden op de vierde editie van Hollands Onder de Brug onder anderen Zanger Rinus, Rob Ronalds en Erik Huizebosch op. Kaartver koop via www.ratb.nl. DOEL - Tegenstanders van groot schalige natuurontwikkeling voor de Antwerpse haven in de polders bij Doel moeten het voortaan zon der de steun van de Vlaamse Boe renbond doen. Individuele boeren, de actiegroep Doel 2020, bewo ners van de bedreigde polderge huchten Ouden Doel en Rapen burg én de gemeente Beveren zet ten hun verzet desondanks voort. „Je kunt mooi aan de kant blijven schreeuwen", licht provinciaal se cretaris Pieter Van Oost van de Boerenbond toe, „maar de Vlaam se regering heeft haar besluit ge nomen. Wij verwachten dat dit niet meer is tegen te houden. Wij blijven trouwens wel in onderhan deling met de Vlaamse regering." Volgens Van Oost is er in het over leg ook al een belangrijk winst punt geboekt. Landbouwers die actief zijn in het gebied waar nieu we industrie- en havenactivitei ten moeten komen, mogen blij ven boeren tot er daadwerkelijk behoefte is aan deze uitbreiding. Dat kan nog lang duren. Het gaat om de Saeftinghe-ontwikkelings- zone die ook over het dorp Doel is gepland. Ten noorden van deze zone is ter compensatie van het verlies aan natuur door de haven expansie een nieuw natuurgebied voorzien van zo'n 900 hectare. Dat sluit aan op het te ontpolde- ren gedeelte van de Prosperpolder en verderop in Nederland op de Hedwigepolder. Individuele boe ren in het toekomstige natuurge bied - dat 'nat' wordt - stappen wél naar de Raad van State. „De Boerenbond heeft voor hen het ju ridisch vooronderzoek betaald", laat Van Oost weten. Actiegroep Doel 2020 en de ge meente Beveren trekken even eens naar de Raad van State. Doel 2020 zet zich in voor behoud van het zo goed als verlaten Schelde- dorp Doel. De Antwerpse haven heeft volgens de actiegroep hele maal geen behoefte aan meer ruimte. Het naast Doel gelegen Deurganckdok is nog absoluut niet vol. De gemeente Beveren komt op voor de bewoners van de poldergehuchten Ouden Doel en Rapenburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 23