Want neushoorns zijn mijn lievelingsdieren' onderbreekt180" Southpark Festival in financiële nood PvdA wil meer plaats voor fietsen bij station pokerspel 22 WALCHEREN Eind maart plaatste de gemeente Middel burg nieuwe parkeerautomaten. Ze werden een grote bron van ergernis. Parkeerautomaten ergernis nr.1 door Theo Ciele MIDDELBURG - Twee Middelburgse ondernemers begonnnen dit weekeinde een Facebook-actie te gen de nieuwe parkeerautomaten in hun stad. Sinds de nieuwe kaartjesautomaten in gebruik zijn, vormen zich op drukke da gen rijen voor de automaat. „Ergernis nummer 1", vinden Rijk-Jan Koppejan en Henk Jobse van La Vaca Kreatief en Interieur. Automobilisten moeten sinds de plaatsing van de nieuwe automa ten hun kenteken invoeren. Ze zien dat pas als ze voor de auto maat staan. Zelfs als ze hun kente ken uit hun hoofd weten, blijken de automaten in de praktijk voor veel mensen lastig te bedienen. „Rijen voor de parkeersmeters zijn het gevolg. Hoe klantonvrien delijk kun je zijn?", aldus Koppe jan en Jobse. De foto van zo'n lan ge rij is inmiddels door honder den mensen op Facebook gedeeld. Ondernemersvoorzitter Lex de Looff is het eens met het duo dat de nieuwe apparaten klanton vriendelijk zijn. „Ook in andere steden bestaat kentekenregistra tie, maar dan heb je het bijvoor beeld over Amsterdam. Hier in Middelburg is het niet zinvol. Het is voor de gemeente een eenvoudi ge manier om meer geld binnen te halen doordat dezelfde parkeer ruimte in dezelfde periode twee of drie keef verhuurd wordt." Toch is De Looff genuanceerd in zijn oordeel over het parkeerbe leid van de gemeente. Hij wijst op de parkeergarages waar voor zes euro een hele dag geparkeerd kan worden. „Ze behoren tot de goedkoopste van Nederland." Maandagmiddag was er overleg over de parkeerautomaten op het stadskantoor. Wethouder Chris Simons erken de na afloop dat er veel proble men zijn met de nieuwe automa ten. Niet alleen door het verplicht invoeren van het kenteken, maar er zijn ook regelmatig storingen met het ingebouwde pinapparaat. Overigens werd de lange rij zater dag op het Hof van Tange mede veroorzaakt door het openbreken van de automaat aan de achterzij- Wie zijn auto een dagje in het cen trum van Middelburg wil parkeren is het goedkoopste uit in de parkeergara ges: voor zes euro mag je een hele dag staan. de. Dieven hadden zo het geld uit de automaat gehaald. Daardoor kon alleen elektronisch betaald kon worden. Woensdag heeft de gemeente overleg met de leverancier. „Het invoeren van het kenteken wordt er zo snel mogelijk uitgehaald", zegt Simons. Het is overigens geen definitief af scheid van het 'kenteken-parke ren'. Als alle kinderziekten uit het systeem zijn, zou het later op nieuw kunnen worden toegepast. Mensen moeten dan wel hun ken teken invoeren, maar krijgen geen ticket en hoeven dus ook niet meer terug te lopen naar hun au to. Wethouder Simons verwacht dat dit ticketloos kentekenparkeren op zijn vroegst in de zomer van 2014 kan worden ingevoerd. MIDDELBURG - Er is nog steeds on voldoende stallingsruimte voor fietsen bij het NS-station in Mid delburg. PvdA-raadslid Magda de Brauwer wil dat de gemeente met ProRail en de Nederlandse Spoor wegen voor een afdoende oplos sing zorgt. Het probleem speelt al jaren. De onbeveiligde fietsenstalling is al eens uitgebreid, maar nog altijd staan er dagelijks fietsen buiten de rekken. De gemeente houdt re gelmatig opruimacties waarbij fietsen die niet in de stalling staan, worden meegenomen. Maar volgens De Brauwer worden die opruimacties niet duidelijk ge noeg aangekondigd. „Scholieren vinden 'opeens' hun fiets niet terug en moeten dan nog ver naar huis. De plaats waar fietsen nadien opgehaald kunnen worden, is onvoldoende bekend en moeilijk te vinden", aldus De Brauwer in schriftelijke vragen aan het college van burgemeester en wethouders. „Bij het doel 'Mid delburg, fietsstad van het jaar' hoort een goede, bewaakte én on beveiligde stalling bij het sta tion." door Maurits Sep VLlSSiNGEN - Red de neushoorn, schreeuwt één van de spandoe ken waarmee kinderen van de Frans Naereboutschool maandag middag door de Vlissingse Wal- straat trekken. Op een ander wor den de boosdoeners aangespro ken: Stop de stropers. De bijzondere actie is een idee van Loek van Geffen. De negenja rige leerling van de Naere boutschool zag op school-tv bij het programma Nieuws uit de na tuur dat je een hele grote panda en een aantal kleine knuffeldie ren kunt winnen als je een goed idee hebt om aandacht te vragen voor de natuur. En hij had wel een idee: „Die kleine knuffels zijn neushoorns, dus daarom heb ik voor de neushoorn gekozen. Ik vind het ook leuke dieren. Het zijn mijn lievelingsdieren. Neus hoorns zijn prehistorische dieren. En een witte neushoorn heeft soms wel drie hoorns. Dat is heel bijzonder." In Afrika leven nog maar zo'n tienduizend neushoorns. „Ik maak me best wel zorgen", zegt Loek. Hij is zelf een WNF Ranger, de wildedierenclub van het WNF waar kinderen lid van kunnen Loek van Geffen, in het midden met de collectebus, bedacht een actie voor het redden van de neushoorn. Samen met mede-leerlingen van de Frans Naereboutschool ging hij maandag in Vlissingen de straat op. foto Lex de Meester worden. Ook de WNF Ranger club voert actie om de neushoorn te beschermen tegen stropers die de hoorns willen hebben om er geld mee te verdienen. De kinde ren zamelden maandag ook geld in voor het WNF. „Met dat geld kan het WNF neus hoorns redden", legt Loek uit. Loek en de andere leerlingen van de Frans Naereboutschool haal den 22,10 euro op. VLISSINGEN - De politie kreeg zon dagavond via een tip te horen dat er in een woning aan de Aagje De kenstraat in Vlissingen een illega le pokerwedstrijd plaatsvond. Agenten belden aan en vroegen of ze binnen mochten kijken. In de woning waren elf mensen aan het pokeren. Volgens de woord voerder van de politie bleek uit niets dat het om een illegaal toer nooi ging. Na het bezoek van de politie zijn de kaartspelers wel ge stopt met hun spel. Volgens de po litie is niemand aangehouden en niets in beslag genomen. De poli tie heeft wel de gemeente op de hoogte gebracht van de melding. door Emile Calon MIDDELBURG - Het lukt het South- park Festival niet om voldoende geld bijeen te krijgen om alle ge boekte artiesten daadwerkelijk te contracteren. Als er niet meer fi nanciële steun voor het festival komt, wordt het dit jaar de laatste keer dat het plaatsvindt. Het gratis Middelburgse multicul turele festival komt dit jaar enkele duizenden euro's tekort waardoor Def P the Beatbusters, Navaro- ne en het straattheater toch niet aanwezig zijn tijdens het tienjarig jubileum op 22 juni op het Mei veld. Fondsen en een aantal sponsoren hebben zich op het laatste mo ment teruggetrokken, aldus festi valprogrammeur Rens van Gouds waard. „Omdat het complete festi val draait op enthousiaste vrijwil ligers en subsidies en sponsorin gen, heeft dit geresulteerd in het laten vervallen van artiesten voor de huidige programmering en een aantal acts die het festival haar eigen gezicht geeft." Volgens hem stond het bestuur van het festival voor een moeilij ke maar onvermijdelijke keuze. „We hebben nog even overwogen om toch een kleine entreeprijs te vragen, maar zien daar vanaf om dat we een gratis festival zijn en willen blijven. Betalen aan de in gang strookt niet met onze op zet." Vorig jaar kwamen ruim tiendui zend bezoekers naar de negende editie van het festival. De organi satie wilde dit jaar, tijdens het tiende, extra uitpakken, maar dat lukt nu niet meer. Het bestuur van het festival wijst er ook op dat zonder extra steun het volgend jaar niet zal lukken om een festival te organiseren. De crisis zorgt voor deze gedwongen keuzes bij de sponsors merkt Van Goudswaard maar al te goed. Vol gens hem zijn bedrijven nog wel bereid om materiaal beschikbaar te stellen, maar geld is nauwelijks nog los te krijgen. Van Gouds waard geeft ook aan dat er dit jaar helemaal geen budget is voor het maken en verspreiden van affi ches en flyers. Hij beseft dat de keuze Qm zoiets niet te maken, heel desastreus uit kan pakken. Want een deel van het publiek wordt naar het festival gelokt door de affiches en de flyers. Van Goudswaard hoopt dan ook dat er alsnog een sponsor komt die geld beschikbaar stelt voor het onder de aandacht brengen van het festi val. Als vervangers van Def P the Beatbusters, Navarone en het straattheater zijn twee lokale acts geboekt. Het gaat om Going Dutch en Those Damn Dukes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 22