Kans op overname praktijk arts slinkt Raadsleden Veere eisen nadere uitleg over aspecten Buitengebied °/c korting 20 WALCHEREN OOSTKAPELLE EP Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl 2 STUNT WEKEN IN wnr k_L™ OOST-SOUBURG CEHELE ZOMER COLLECTIE 2013 ALLE SPIJKERBROEKEN EF door Maurits Sep MIDDELBURG - De kans dat de ge sloten praktijk van huisarts Bouw huis in Middelburg nog wordt overgenomen door een andere dokter, wordt steeds kleiner. Een flink aantal patiënten heeft zich inmiddels laten overschrijven naar een andere praktijk, waar door van de bestaande praktijk niet veel overblijft. Na de berichtgeving in de PZC hebben patiënten van dokter Bouwhuis vorige week contact op genomen met andere Middelburg se huisartsen. Die nemen nieuwe patiënten aan als hun werklast dat nog toelaat. Alleen als zij van wege de drukte geen nieuwe pa tiënten kunnen aannemen, mo gen zij die weigeren, legt huisarts Peter de Doelder uit. „Als je nog ruimte hebt in je praktijk, dan ben je verplicht een nieuwe pa tiënt aan te nemen. ]e mag ie mand niet weigeren, want dan pleeg je een economisch delict. Se lecteren mag dus niet" Hoeveel patiënten van dokter Bouwhuis inmiddels zijn overge stapt, kan hij niet zeggen. Zelf heeft hij vrijdag een aantal nieu we inschrijvingen genoteerd; maandag was de toeloop wat ge luwd. „Het overgrote deel van de Middelburgse huisartsen heeft nog wel plaats voor nieuwe pa tiënten. Daar verwacht ik dus geen problemen mee. De kans dat een andere arts de praktijk van dokter Bouwhuis overneemt, wordt echter steeds kleiner. Het is logisch dat patiënten overstap pen, maar daardoor blijft er niet veel over om over te nemen. An derzijds, toen we zagen dat het niet goed zou gaan, hebben we als huisartsen al geprobeerd om een andere arts te vinden die erin zou willen stappen. Maar dat is niet gelukt. Dan moet je vaststellen dat het een keer ophoudt", zegt De Doelder. Vrijdag komen de Middelburgse huisartsen bij elkaar om de stand van zaken te evalueren. Hoewel Middelburg-Zuid, waar Bouw huis haar praktijk had, dicht bij Oost-Souburg ligt, is er nog geen overleg met de huisartsen daar. Zomerverkeer moet door Henk Postma 50 DOMBURG - De Veerse gemeente raad tilt vooralsnog niet zo waar aan de kritiek van de MER-commis- sie als zouden milieu en natuur on voldoende meetellen in het nieuw bestemmingsplan voor het buiten gebied. Alleen PvdA/GroenLinks vroeg zich af of de gemeente zich daar geen problemen mee op de hals haalt. En D66 wilde wel eens weten hoe realistisch het gemeentelijk ver weer is dat de veestapel de komen de tien jaar niet of nauwelijks toe neemt. Wel maakten vrijwel alle raadsfracties zich druk om de vraag of voldoende recht is ge daan aan een aantal boeren en re creatie-ondernemers die aanvoe ren dat het plan hen ten onrechte beperkt in hun bedrijfsvoering. Dat bleek gisteravond in de ge meenteraadscommissie Ruimtelij ke Ontwikkeling. Onder aanvoe ring van de SGP'er Piet de Visser eisten vrijwel alle fracties nadere uitleg over de afwijzing van een aantal bezwaarschriften. Dat ge beurde nadat tien insprekers had den gevraagd daar nog eens goed naar te kijken. „Als volksvertegen woordiger met een agrarische ach tergrond heb ik het lef niet om hun bezwaren zomaar aan de kant te schuiven", fulmineerde De Visser. Hij eiste een extra bij eenkomst om zich bij te laten pra ten, ter voorbereiding van de be sluitvorming, eind deze maand in de gemeenteraad. Dat leidde tot langdurig overleg over de te vol gen procedure. Er volgt nu een schriftelijk antwoord, voor zover de wethouder er gisteren tot laat in de avond al niet in slaagde mondeling opheldering te geven. Overigens was al tegemoet geko men aan de meeste van de 102 in gediende bezwaren, onder meer door regels voor nieuwbouw van schuren en gebouwtjes op mini- campings wat te verruimen. Vrouwenpolder Serooskerke Grijpskerke I De Dorpsstraat in Oostkapelle, nu vooral 's zomers een drukke verkeersader, moet een aangenaam winkel- en horecagebied worden, archieffoto Ruben Oreel Met de aanleg van de nieuwe N57 was ingeschat dat het verkeer bij Aagtekerke en Oostkapelle zou toenemen. Uit tellingen blijkt dat de aantallen aanzienlijk hoger zijn dan verwacht. ^urgseweg Voertuigen per dag Voorheen: 4517 5 Huidig: 7080 AAGTEKERKE Voertuigen per dag Voorheen: 2705 Huidig: 5985 Westkapelle Voertuigen per dag Voorheen: 1971 Huidig: 2275 Zoutelande Infographic Rolant Quist bron Corsa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 20