Aantal faillissementen Zeeland loopt licht op Politie bedankt publiek voor tips rond doorrijder Bijna vierduizend Zeeuwse scholieren begonnen maandag aan hun eindexamens. 18 ZEELAND Abinomiaal EINDEXAMENS DINSDAG EXAMENKLACHTEN <- #Examenzld o. Meer nieuws zie: www.pzc.nl S3 Marleen Blommaert Opvoeden en zorgen vind ik ingewikkeld. In die zin heeft Jet Bussemaker wel ge lijk: alle vrouwen werkweken van 60 uur buitenshuis. Hup klaar. Hoewel dat ook niet al tijd zaligmakend is, vind ik dat toch van een andere orde. Je kunt buitenshuis eens overleg gen, je doet een extra cursusje en je doet bij voorkeur de din gen die je liggen of redelijk goed afgaan. Opvoeden is toch meer van het bloed, zweet en tranen-model. Zo was ik on langs in de late avonduren nog op de huisartsenpost met een dochter met een gat in haar hoofd: bloed. Zweet: als de oudste mij vraagt om even te helpen bij de voorbereiding op het examen wiskunde. En tra nen, ach tranen liggen altijd wel ergens op de loer. Maar Jet vindt: iedereen zelf standig en aan de bak, carrière. Maar toch zitten er een paar gaatjes in die redenering. Klein minpuntje is dat we meer dan 600.000 werklozen hebben en 100.000 openstaan de vacatures. Dus carrière wel, maar voorlopig voor een half miljoen mensen even niet. Martin van Rijn vindt verder dat ik voor mijn ouders of mijn buren moet zorgen en daar ben ik het eigenlijk wel mee eens. Ik doe dat met liefde en plezier, maar dat kost wel tijd. Mensen die zorg afdoen als een half uur tje stofzuigen hebben naar mijn bescheiden mening nog nooit gezorgd, hooguit ervoor betaald. Verder moet ik zorgen dat ik mijn kinderen begeleid naar examens die strenger wor den zonder dat het onderwijs verbeterd is. Dus leg ik nog maar eens rustig breuken én kansberekening waaronder de binomiaalverdeling uit. Ik moet hun internetgedrag in de gaten houden, ik moet hen een ver antwoorde levensstijl aanleren. Maar als al die vrouwen nu 60 uur werken, wie gaat dit dan doen? U koopt dat in? Zorg voor kinderen, voor buren en voor ouders evenals examentrainin gen zijn te koop. De waarheid wil dat u dit nooit kunt beta len, tenzij u dit werk uitbe steedt aan zwaar onderbetaalde illegalen. Maar dat wordt straf baar heb ik begrepen. Abinomiaal! Voor meer columns: www.pzc.nl/columns door Frank Balkenende MIDDELBURG - Het aantal faillisse menten in Zeeland loopt licht op. In de eerste vier maanden van dit jaar zijn 76 faillissementen uitge sproken. Dat is al de helft van het aantal be drijven, instellingen, stichtingen en personen (al dan niet met een eensmanszaak) dat in 2012 bank roet eindigde. Vorig jaar werden in Zeeland 149 faillissementen uit gesproken. Waar in Zeeland een 'Het is ineens zo officieer door Cornelleke Blok GOES - De kop is eraf: 762 Zeeuw se vwo'ers maakten maandagmid dag het examen Nederlands. Ha visten die management organi satie hebben gekozen, moesten ook aan de bak. Vmbo'ers die de gemengde en theoretische leer weg volgen, trapten af met het examen Frans. Op het Pontes Goese Lyceum in Goes heeft de grote meute van de vwo'ers alle tijd nodig voor het examen Nederlands. Laura Elen- baas (17) uit Heinkenszand is één van de eersten die de gymzaal uit komt. Ze is optimistisch. „Ik vond het niet tegenvallen. Er zaten geen vragen bij die ik echt niet wist. Het was fijn dat er veel open vragen bij zaten. Bij meerkeuze vragen ga ik altijd twijfelen." Het eerste examen was voor de meesten heel spannend. „Het komt door de setting denk ik", zegt Iris Gimminck (18) uit 's Hee- renhoek. „We hebben nooit met zoveel mensen tegelijk een toets in de gymzaal en normaal komt de conciërge nooit koffie brengen. Ik vind het ook een gek idee dat dit de allerlaatste toets Neder lands was." Het examen ging rede lijk. „Ik moest sommige zinnen wel vijf keer overlezen, maar ik denk dat ik een voldoende heb." Emmy Addink (17) uit Goes was ook behoorlijk zenuwachtig. „Het is ineens zo officieel. Als je een toets verpest, maakt het niet uit, maar nu ligt er zoveel druk op." Ze gebruikte de examentijd tot de laatste minuut. „Ik kwam een beetje in tijdnood, omdat ik te lang bij de eerste tekst ben blij ven hangen. Daardoor moest ik de samenvatting heel snel doen. toename is te zien, is over heel Ne derland juist sprake van een lich te daling van het aantal faillisse menten, aldus het Centraal Bu reau voor de Statistiek. Overigens zijn er per saldo niet meer faillissementen dan in de ja ren voor de crisis. In 2003 waren het er 180, in 2004171, in 2005176, in 2006 161 en in 2007145. In 2008, het jaar waarin de finan ciële crisis begon, werden 117 fail lissementen uitgesproken. In 2009 144, 2010 133, 2011 119 en in 2012149. Op de eerste dag van de eindexa mens op de middelbare scholen heeft het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) ruim 10.000 klachten ontvangen. Het vwo-examen Nederlands lever de verreweg de meeste klachten op: in totaal bijna 7300. „Scholie ren vonden Nederlands heel lastig en onduidelijk. Dat was vorig jaar ook al zo." Over het havo-examen manage ment en organisatie en het vmbo- examen Frans waren veel minder klachten. Vorig jaar ging de LAKS-website op de eerste dag plat omdat de server het aantal bezoekers niet aan kon. Meer dan 207.000 leerlingen doen landelijk examen. In totaal nemen 109.488 vmbo'ers, 57.600 havis ten en 40.116 vwo-leerlingen deel aan de examens. De examens duren tot 29 mei. Kijk voor het laatste nieuws over de examens op de website www.pzc.nl/eindexamen. Twitter mee over de examens met #examenzld Ik heb geprobeerd zo veel moge lijk in te vullen, maar ik ben niet tevreden. Het is best wel wennen om die drie uur goed in te delen. Normaal gesproken hebben we toetsen die maar vijftig of hon derd minuten duren." Havo- en vwo-leerlingen hebben dit jaar te maken met strengere exameneisen. Voor de vakken Ne derlands, Engels en wiskunde A mogen ze maar één vijf op de eindlijst hebben. Dat zorgt bij sommigen voor extra stress. Lot Woittiez (18) uit Nieuw- en Sint Joosland vreest voor wiskun de. „Daar sta ik een 5,6 voor. Als die nieuwe regel er niet was, dan had ik meer ruimte." Ze vindt het ook een beetje oneerlijk. „Mensen die voor ons zijn afgestudeerd, konden hun diploma makkelijker halen." Examen gemaakt, twitter meeI (Pdaankempeneers O ja, volgens mijn geschiedenisleraar kan ik geen 8 halen voor m'n GS examen. Gaan we zien!#examenzid @SjoerdHemelaar De kop is eraf, het eerste examen zit er op #examenzld @ilananoot Als dit de makkelijkste was... #NederlandsCE Twitter mee met #examenzld Vertrek: 20, 23, 26, 29 juli, 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28 augustus Inclusief: 3x hotelovernachting, 3x ontbijtbuffet en vervoer U verblijft in een 3* hotel, alle kamers zijn voorzien van douche en toilet en het hotel beschikt over een lift. Maak per touringcar een ontdekkingstocht langs verschillende bezienswaardig heden in Londen. Zie onder andere Big Ben, Buckingham Palace en Picadilly Circus. Maak ook een boottocht over de Theems en ontdek de Tower of London. 2OOV*0|' Ook supervoordelige stedentrips mogelijk naar: Parijs Berlijn Praag Kopenhagen Antwerpen Boek nu: www.effeweg.nl a/Xoiasasw ml of bel 0529 4696 67 CJfCWfCJf fff Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon o.b.v. boeking van 2 personen. Exclusief excursie- en entreegelden en 18,- reserveringskosten per boeking. door Willem Staat TERNEUZEN - De politie heeft het publiek maandagavond bedankt voor de vele tips die binnenkwa men na het ongeluk in Terneuzen, waarbij in de nacht van vrijdag op zaterdag een 48-jarig inwoner van de stad om het leven kwam. Via Twitter verspreidde de politie maandagavond het volgende be richt: „We hebben veel informa tie ontvangen na het dodelijk on geval. Hiervoor onze hartelijke dank." Het net rond de aangehouden man sloot zich langzaam. Eerst werd bekend de de zwarte Ford waarmee het oorzaak was veroor zaakt was aangetroffen voor diens woning aan de Klaproosstraat in Terneuzen. Vervolgens meldde hij zich zelf op het politiebureau. Omdat er onvoldoende bewijs te gen hem voorhanden was volgde toen nog geen aanhouding. In de loop van maandag namen de ver denkingen tegen hem dermate toe, dat de officier van justitie vol doende juridische gronden aanwe zig achtte om alsnog tot aanhou ding over te kunnen gaan. Hij werd op het politiebureau van Ter neuzen aangehouden in afwach ting van verhoor. Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder J.L. van Doorn d.d. 03-05-2013 blijkt, dat t.v.v. de Coöperatieve Rabobank Walche ren/Noord-Beveland U.A. gevestigd te Middelburg en de Rabohypotheekbank N.V., gevestigd te Amsterdam aan de on bekende huurders c.q. onderhuurders van het perceel of een gedeelte daarvan aan het adres Kasteelstraat 210 te 4381 SN Vlissingen Van Dishoeckstraat 27 te 4381 TT Vlissingen een exploot is betekend waaruit blijkt dat de daarin genoemde on roerende zaak in het openbaar zal worden verkocht. Tevens wordt er een beroep ge daan op de nietigheid van een eventueel bestaande huurovereenkomst. Genoemde huurders c.q. onderhuurders kunnen een afschrift van dit exploot verkrijgen op een van onderstaande adressen. GGN Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 18