ZEELAND Middelburg stopt met parkeren op basis kenteken Telefoon SP Zeeland wil vaker transport gevaarlijk stoffen door buizenstelsel Studentikoos spuitwerk Statenfractie Christenunie vreest dat de provincie kansen laat liggen rond de komst van militair complex bij Ritthem. almanak De grote theaters in Zeeland gaan verder onder een noemer Zorg om stille marinierskazerne door Marcel Modde MIDDELBURG - Het is ijzingwek kend stil rond de komst van de marinierskazerne naar Vlissin- gen. En dat stemt niet tot gerust heid, vindt de Provinciale Staten fractie van de Christenunie (CU). Statenlid Paul Colijn vreest dat de provincie kansen laat liggen wan neer de verschillende belangheb- ben door Defensie niet vroegtij dig worden geïnformeerd en bijge praat over de ontwikkelingen. Het gaat hem onder meer om de verdeling van de extra woningen voor de mariniers en het onder steunend militair personeel bui ten het kazernecomplex. Volgens Colijn is het allerminst vanzelf sprekend dat alle huisvesting in Vlissingen wordt gebouwd en ligt het voor de hand dat ook andere gemeenten in de regio zouden kunnen meeprofiteren van de komst van de mariniers. Aangezien de provincie miljoe nen euro's investeert in de grond verwerving en het bouwrijp ma ken van het terrein bij Ritthem, moeten de Staten tijdig in staat worden gesteld om waar mogelijk te sturen in de planologische voor bereiding, vindt Colijn. Ook is hij er beducht op dat het regionale bedrijfsleven straks bij de aanbe steding voor een voldongen feit wordt gesteld en niet of nauwe lijks een graantje kan meepikken van het bouwproject. Gedeputeerde Kees van Beveren zei maandag in de commissie eco nomie en mobiliteit te verwach ten dat het ministerie na de zo mervakantie het programma van eisen presenteert. Dan moet ook meer duidelijk worden over de aanbestedingsprocedure. De be doeling is dat de bouw in 2015 be gint en de kazerne twee jaar later in gebruik wordt genomen. „Dat is al met al heel kort dag. Dus is het vooral zaak zo snel mogelijk afspraken met elkaar te maken over wat er precies gaat gebeuren en wie wat kan doen", aldus Co lijn. Van Beveren deed de toezegging met een kwartaalrapportage te ko men over de huidige stand van za ken. Veel meer dan dat de onder handelingen over de grondverwer ving in volle gang zijn, kon hij daar nu nog niet over zeggen. CULTUUR DINSDAG 14 mei 2013 MIDDELBURG - Parkeerders hoeven in Middelburg niet meer eerst hun kenteken in te toetsen als ze een parkeerkaartje kopen. De ge meente stopt per direct met het kentekenparkeren. Eind maart werden nieuwe auto maten in gebruik genomen. Veel mensen vonden die ingewikkeld, omdat ze eerst hun kenteken moesten invoeren. Daarover kwamen veel klachten binnen. De gemeente heeft daarom beslo ten te stoppen met parkeren met kenteken en laat de automaten zo snel mogelijk aanpassen. Tip? redactie@pzc.nl Die Souburgse was blij toen ze enke le weken geleden eindelijk een smart- phone kreeg. Nu kon ze ook eens Whatsappen. De teleurstelling was dan ook groot toen de telefoon via haar achterzak op een ochtend in een emmer met water belandde. Di rect na de 'plop' viste ze hem uit het water en probeerde het ding op alle mogelijke manieren te drogen, maar toen ze een paar dagen later de druppels aan binnenkant zag lopen, gaf ze de hoop op en ging op zoek naar een andere telefoon. Ze schafte een nieuw exemplaar aan en was het voorval alweer vergeten. Totdat haar dochter de 'verdronken' tele foon inspecteerde en erachter kwam dat die nog prima werkte. door Marcel Modde MIDDELBURG - Het buizenstelsel voor transport van gevaarlijk stof fen naar chemische bedrijven in Zeeland moet worden uitgebreid, vindt de SP-Statenfractie. Roland van Tilborg wil daarmee ongeluk ken met spoorwagons zoals bij het Vlaamse Wetteren zoveel mo gelijk uitsluiten. Gedeputeerde Kees van Beveren (Goederenvervoer, CDA) noemde het maandag in de commissie eco nomie en mobiliteit 'zeer terecht' dat Van Tilborg een lans brak voor een veiliger alternatief. „Dat gebeurt nu ook al en is inderdaad veel veiliger. Maar het is duur om het buizenstelsel aan te leggen. We proberen het aantal leidingen uit te breiden, maar dat gaat niet gemakkelijk", aldus de gedepu teerde. VLISSINGEN - Dagelijks lopen ze erlangs, van het station naar school, en terug. Die kale grijze muur kan wel wat vrolijker en dus namen zo'n tachtig studenten van de HZ en scholieren van het Scheldemond College gisteravond de spuitbussen ter hand om graffitikunstwerken op de muur te spuiten. Vanavond maken ze hun werk af. Ze krij gen hulp van professioneel graffiti-kunstenaar Stefan The- len, die ook al werkte voor grote opdrachtgevers als de NS en de Efteling. Hij heeft ook het ontwerp voor de muur in Vlissingen ontworpen, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 17