Hockeysters Rapide niet opgewassen tegen Pollux Korfballers Zaamslag beleven een off-day 2,250 i I I Bijter Meerkerk slaat toe in de eindsprint 40 SPORT NATIONALE BEKER DRIEBANDEN De driebanders van Dallinga/Frans Bevers winnen op overtuigende wijze de nationale beker. ZEEUWSE DERBY IN PLAY-OFFS EREDIVISIE DRIEBANDEN door Peter Snelders HULST - De hockeysters van Rapide moesten in de tweede klasse bui gen voor een sterk en beter Pollux. Bij de mannen won Rapide simpel met 6-0 van Zundert. Maxime Post scoorde in dit duel vier keer en bracht daarmee zijn competitieto taal op 41 treffers. Vrouwen. Tweede klasse. Rapi- de-Pollux 1-4 (0-3): Het hoogge- klasseerde Pollux had meer in houd dan de thuisploeg. Daar naast was die ploeg ook bijzonder effectief. Uit de eerste drie kansen werd drie keer gescoord. Rapide had eveneens kansen, maar liet die onbenut. Mede door enkele omzettingen bood de thuisploeg in de tweede helft meer tegenstand. Dat resul teerde in de 55e minuut in de 3-1 van Tatsjana van den Eynde. Vijf minuten later bepaalde Pollux de eindstand op 1-4. Derde klasse. Walcheren-Hoco 3-1 (2-0): Net zoals in veel voor gaande wedstrijden had Walche ren een goede start. Megan Croon en Merel de Kam zorgden voor een snelle 2-o-voorsprong. Vier minuten voor tijd scoorde Hoco tegen. Vlak daarna maakte Croon aan alle onzekerheid een einde door 3-1 te scoren. Mannen. DES-Walcheren 11-2 (5-0): Bij Walcheren was de druk van de ketel. Het speelde ver on der het normale niveau en had pech dat DES er nog een echte wedstrijd van wilde maken. Bou- dewijn Jagers en Niels Govaert scoorden namens de bezoekers. Rapide-Zundert 6-0 (4-0): Rapi de speelde niets groots, maar was heer en meester tegen het bedui dend mindere Zundert. Maxime Post opende na drie minuten de score. Kort daarna zorgde Machiel Dröge voor 2-0. De ruststand was 4-0 door twee treffers van - we derom - Post. In de tweede helft zakte het spel peil, maar kon Rapide het toch nog opbrengen om naar 6-0 uit te lopen via Tim Apers en Post. DDHC-Olympia 6-3 (3-2): Bij Olympia is na het behalen van het kampioenschap het heilige vuur een beetje gedoofd. Vooral toen DDHC er fysiek geweld te genaan gooide en enkele spelers van Olympia met blessureleed naar de zijlijn verdwenen vond het team uit Terneuzen het wel goed. Gijs Schueler (2x) en Arjan de Vries scoorden namens Olym pia. door JaapJan Ritsema TERNEUZEN - „Het liep echt voor geen meter". In één zin kon aan voerder Marco van Reeuwijk de vorm van de dag afdoen. Of beter het gebrek daaraan waarmee de korfballers van Zaamslag worstel den in het met 6-13 verloren duel met Volharding. Vooral de puntspelers, normaliter goed voor de dragende scores van de thuisploeg, gaven niet thuis. Bij rust ö-7) resulteerde dat al in een behoorlijk moppergehalte. Dat leidde weliswaar tot iets meer vechtlust na rust, maar bood niet de ommekeer qua sco rend vermogen. Dat bleef ook in de tweede 35 minuten onder de maat. Volharding had veel minder moeite om de korf te vinden in de winderige omstandigheden. Scores Zaamslag: Pjotr Hamelink, Er- win Verhelst en Richard Verolme 2. Atlas 2-Luctor 1: 5-10. Scores Luc- tor Martijn Dobbelaar en Adrie de Jonge 3, Karlijn den Hollander 2, Eline Jansen en Jenni van Gelder 1. Eerste klap is daalder waard door Karei Pleunis ZUNDERT - Twee van de vier ont moetingen die zondag in Zundert de finale van de nationale bekerfi nale driebanden vormden, werd niet eens uitgespeeld. Zo snel lag de eindstrijd tussen Dallinga/ Frans Bevers en TOW.nl/MCR in het Zundertse biljartcentrum Den Hoek in een beslissende plooi. Na de winst van Frédéric Caudron op Eddy Merckx en Glenn Hofman op de Fransman Richard Bitalis, hoefden Eddy Lep- pens en Jean Paul de Bruijn tegen Frans van Kuijk en Dave Christia- ni slechts enkele setjes binnen te harken om het eerste grote team succes binnen te halen. Zo deed de gedoodverfde favoriet uit het Zeeuwse Sluiskil wat verwacht werd. Niemand die er verrast door opkeek. Een overwinning op basis van de meeste individuele kwaliteit, ge bundeld in het sterktste drieban denteam dat Nederland momen teel in huis heeft. Woensdag en donderdag speelt Dallinga/Frans Bevers in dezelfde samenstelling in het voorportaal van de finale om de nationale titel tegen Mar tens Cleaning. Het moet al heel raar lopen willen Frédéric Caudron, Eddy Leppens, Jean Paul de Bruijn en Glenn Hofman ook die klus niet tot een goed ein de brengen. Om vervolgens met hun tweede hoofdprijs aan de haal te gaan. Wat daarna gebeurt? Verder van huis, meer? Coupe d'Europe? Meerten Dallinga, hoofdsponsor van het Sluiskilse team, zette zijn beste gezicht op en sprak: „Helemaal niets. Die ti tels zijn mooi, belangrijk. Daar mee is het meteen afgelopen." Niet dat de Zeeuws-Vlaamse za kenman niet droomt van meer roem, maar hij weigert met een 'uitgekleed' team deel te nemen aan een internationaal geldverslin dend toernooi. Waarin zijn ploeg, zou de loting zo uitpakken, zijn ei gen kopman Frédéric Caudron plots als tegenstander tegen zou kunnen komen. De geboortige Waal zit immers muurvast en met heel veel geld aan het Franse AGIPI. „Wil je hem daar loswe ken, dan heb je een hele grote zak met geld nodig", aldus Dallinga. Voor Jean-Paul de Bruijn was het dit jaar zijn zesde titel. De Hul- Frédéric Caudron (Dallinga/Frans Be vers) haalde tegen Eddy Merckx (TO- W.nl/MCR) in de finale van de natio nale beker driebanden een moyenne van 2,250. stenaar stond als lid van een top- team, als speler in België, als band stoter en als kadrist al vooraan bij prijsuitreikingen. Maar zijn mooi ste was wel zijn nationale titel driebanden in Zevenbergen die hij heel emotioneel opdroeg aan zijn ernstig zieke vader. „Morgen ochtend ga ik hem weer opzoe ken en dan breng ik deze medail le naar hem. Hij kan niet meer praten, maar hij begrijpt me nog wel." De Bruijn betreurt het dat het team niet Europees gaat. Vol gens hem zijn successen in de hui dige samenstelling verzekerd. „Dit is een echt team, vrienden van elkaar. Maar Frédéric heeft in Frankrijk een schitterend con tract dat hij wenst na te leven." Dallinga/Frans Bevers uit Sluiskil neemt het in de halve finale van de play-offs in de eredivisie op te gen Martens Cleaning uit Kapelle. Woensdag staat in Hotel Dallinga in Sluiskil vanaf 19.00 uur de ont moeting Dallinga/Frans Be- vers-Martens Cleaning op het pro gramma. De return is donderdag vanaf 19.00 uur in Dorpshuis De Vroone in Kapelle. De andere teams die de halve fina le spelen zijn Snellen Recycling en TOW.nl/MCR. De eerst ontmoe ting staat vandaag op het program ma (Snellen-TOW). De return is woensdag. door Wim de Vos WISSENKERKE - Hij is 48 jaar en vooral bekend als een vechter en een doorbijter. Toch rekende Erik Meerkerk uit Zuidland zaterdag op zijn spurt in de Ronde van Noord-Beveland. De Zuid-Hollan der werd gelost, knokte zich terug op de kasseistrook bij Geersdijk en hield daarna voorin stand. Samen met Franky van Oyen (vorig jaar winnaar) en Pieter Vette uit Hein- kenszand spurtte hij om de over winning. Meerkerk haalde het in de Voorstraat van Wissenkerke van zijn rivalen. Meerkerk behoort dus niet meer tot de jongsten in het peloton. Toch rijdt hij nog regelmatig naar een ereplaats. Vorig jaar reeg hij de tweede plaatsen aaneen en bleef het bij enkele zeges, waaron der in Papendrecht. Daarom deed deze overwinning op het winderi ge Noord-Beveland hem veel deugd. „Het leek wel of we die wind de hele wedstrijd tegen had den. Ik heb enorm moeten vech ten om voorin te blijven. Ik wilde toch nog wel eens een klassieker op mijn naam schrijven. Want ik moet er toch van uitgaan dat dit één van mijn laatste kansen was", pufte de winnaar bijkomend van de vermoeienissen. Meerkerk wist uiteraard dat het een moeilijke zaak zou worden om winnend af te kunnen slui ten. Natuurlijk kende hij ook Fran ky van Oyen, die vorig jaar de nummer één was. De Gentenaar kon bijblijven tot in de slotme- ters, maar hij gaf zichzelf geen en kele kans om voor de tweede keer op rij te winnen. „Man, wat was het zwaar vandaag. Vooral in de laatste lokale rondes kreeg ik een paar keer last van kramp. Daarom digde Van Oyen zijn opponent met de zege. Pieter Vette won donderdag nog de Ronde van Wemeldinge bij de amateurs. Hij had die uitmunten de vorm meegenomen naar Noord-Beveland. Na alle scher mutselingen zat de Heinkenszand- se coureur mee in de juiste groep. Hij vreesde Meerkerk en Van Oyen „Die mannen hebben veel ervaring in lastige wedstrijden zo als deze. Ook als het op spurten aankomt, mis ik dat nog. Ik ben dan ook zonder meer tevreden met mijn derde plaats", zei Vette. Het was een slijtageslag op de dij ken en kasseistroken van Noord-Beveland. Achteraan vie len veel renners weg, waardoor de allersterksten overbleven. Van de meer dan 120 coureurs die van start gingen, kwamen er uiteinde lijk slechts drieëndertig in de uit slag terecht. had ik een nieuwe zege al snel uit mijn hoofd gezet. Vooral ook om dat ik snel in de gaten had dat die Meerkerk een enorm sterke in druk maakte. Daar bestaat geen enkele twijfel over. Hij was ge woon de sterkste vandaag", com plimenteerde de als tweede geëin Erik Meerkerk zegeviert in de Ronde van Noord-Beveland. Franky van Oyen (vorig jaar winnaar) bijt in het stof. foto Robert de Jonge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 82