Gelegenheidsploeg soccert het best SPORT 39 Geen finaleplaats Mathieu Pauwels Terneuzen kiest voor derde klasse BC Vlissingen loopt algehele titel mis Pleijte wint trail in Zuid-Limburg Peter van de Wege op herhaling in NK MAANDAG 13 MEI 2013 voor tennissers Animo I Dolle vreugde bij de tennissers van Animo nadat ze kampioen zijn geworden in de Zeeuwse hoofdklasse. De Temeuzense formatie doorbrak daarmee de hegemonie van De Schelde uit Vlissingen. foto Mark Neelemans ken. Het bleef tot middernacht druk in de kantine, waarna het kampioensteam de bloemetje nog buiten zetten. „Het was een mooie dag. Als je de laatste dag van de competitie zo kunt afslui ten in het onderlinge duel tegen de concurrent, geeft dat veel vol doening. De ontlading was dan ook groot. Het is loon naar wer ken, want we hebben ons goed voorbereid. Door de komst van Jeroen Alliet gingen we vol voor het kampioenschap. Hij is echt een meerwaarde", zei Coen Kay- ser. De captain is herstellende van een zware enkelblessure en hoopt over een maand de training te her vatten. Animo 2 eindigde verdienstelijk op de derde plaats. In de slotwed strijd werd in Aardenburg met 5-1 van Sjef gewonnen. Voor de West-Zeeuws-Vlamingen redde Byron Bendy de eer tegen Beny Ysebaert. Drive degradeert naar de eerste klasse, ondanks een ge lijkspel op de slotdag tegen pro movendus Zierikzee. Game'78 won met 4-2 van degradant Yerse- ke, waarvoor Jens de Koster en Martijn Hendriksen hun partij wonnen van Alexander Bauwens en Gilles Deryckere. Asoc uit Cad- zand en De Schelde 2 werden kampioen in de eerste klasse. SPUI - De gelegenheidsformatie PM Smart is winnaar geworden van de zevende editie van het Jan Snel Outdoorsoccertoernooi in Spui. PM Smart bleef in een hele compe titie met zeven andere teams Sluis kil twee punten voor en volgde daarmee de zaalvoetballers van De Boemel uit Axel op. De Axelse zaalvoetbalclub belde een uur voor aanvang van het toernooi af. Het was de laatste te genslag voor de organisatoren, die in de aanloop naar het evenement vaak nul op rekest kregen en in de loop van vorige week inge schreven ploegen zagen afhaken. „Terneuzen, Axel, Temeuzense Boys en Zaamslag hadden nog competitieverplichtingen", ver klaarde Spui-trainer Mare de Kun- der de afwezigheid van een aantal clubs „Vorige week belden Zee land Sport, Steen en Oostburg af, omdat ze nacompetitie moesten spelen. En dat gaat natuurlijk voor." Na overleg met de resterende teams week de organisatie af van de voorgenomen pouleindeling. Alle ploegen speelden twee keer tegen elkaar. Al snel werd duidelijk dat PM Smart, Sluiskil en Hoedekensker- ke met de boarding op het gras het best uit de voeten konden. Sluiskil, met Ibrahim Eryürük (Temeuzense Boys) en Can Kiran (Terneuzen) als gastspelers, reken de in de eerste krachtmeting af met PM Smart (6-2) en toonde te gen Hoedekenskerke veerkracht. De zaterdag-vierdeklasser beschik te over een aantal technisch be gaafde spelers en nam in een mum van tijd een 4-0-voor- sprong. Waar iedereen op de eer ste nederlaag voor Sluiskil reken de, kwam de ploeg sterk terug. Een inhaalrace leidde tot een pun- tendeling: 4-4. PM Smart bleef door winst op Hoedekenskerke in het spoor van Sluiskil. Met Roy van Ham (Dendermon- de) als gangmaker legde PM Smart na de pauze door zeven overwinningen op rij de basis voor de toernooizege. Vooral de manier waarop met Sluiskil werd afgerekend was indrukwekkend. In een wedstrijd van acht minu ten haalde PM Smart vernieti gend uit: 9-2. „We wilden vroeg druk zetten, zo dat ze niet konden schieten", ver klaarde Remy de Die de ruime ze ge. „We zijn als een beest tekeer gegaan", vond Roy van Ham, die tot beste speler van het toernooi werd uitgeroepen. Veli Eryürük stelde vast dat zijn ploeg door de flitsende start was overdonderd. „Bij ons gingen na de 3-0 de kop jes omlaag." PM Smart bleef ook in de recht streekse confrontatie met Hoede kenskerke overeind. In een echte topper met veel strijd won de gele genheidsploeg met 3-2. Ook de resterende wedstrijden werden door PM Smart gewonnen. In 56 wedstrijden van acht minuten werden 339 doelpunten gemaakt. Sluiskil was met 84 treffers de productiefste ploeg. Ali Eryürük, die in de laatste wedstrijd keepte en in die hoedanigheid ook doel trof, werd met liefst 43 doelpun ten topscorer. Met het toerifboi voor zaal-en veldverenigingen kwam een eind aan het driedaags evenement. Het toernooi voor bedrijventeams werd gewonnen door FC Madrid, dat vooral uit jonge spelers van Temeuzense Boys bestond. Een combinatie van Sluis en Oostburg schreef het toernooi voor C-junio- ren op zijn naam. MIDDELBURG Mathieu Pauwels heeft in de halve finale senioren 2e divi sie geen kans gezien zich te plaatsen voor de finale van het NK turnen. Hij behaalde in Vught de 22e plaats met 62,50 punten. Pauwels turn de een ongelukkige wed strijd Vooral zijn oefening op het voltigepaard, die vol ledig de mist inging, koste hem plaatsing bij de eerste veertien turners die door stromen naar de finale op 1 juni in Almere. TERNEUZEN De voetbalsters van Terneu zen spelen volgend seizoen in de derde klasse zondag. Het had nog een beslissings duel met Wilhelmina te goed, maar koos er vrijwillig voor om een stap terug te doen. Daaraan lagen de ver re reizen en de jonge spelers groep ten grondslag. Terneu zen eindigde met acht pun ten uit twintig wedstrijden samen met Wilhelmina als laatste in de tweede klasse. MIDDELBURG De basketballers van BC Vlissingen zijn er zaterdag niet in geslaagd algeheel Ne derlands kampioen te wor den in de eerste divisie. De ploeg van verloor in Almelo het prestigeduel van Jug glers met 80-66. BC Vlissingen behaalde de ti tel in de eerste divisie B en had via de play-offs al pro motie afgedwongen naar de promotiedivisie. Tegen Jug glers, de kampioen in de eer ste divisie A, stond alleen de eer op het spel. GULPEN Tim Pleijte heeft zondag in Gulpen de Salomon Koning van Spanje Trail gewonnen. De atleet uit Zoutelande was de snelste op de mid denafstand over 16,8 kilome ter. Pleijte bouwde op het lastige parkoers (negentig procent was off-road en er moesten veel hoogtemeters gemaakt worden) een ruime voorsprong op. Hij bereikte de meet in 1.01.20 uur. MIDDELBURG Na de winst in de openings wedstrijd van het NK rallyra- cing domineerde Peter van de Wege zondag in Valkens- waard opnieuw de wed strijd. In de eerste kwalifica tiemanche zette de Zuiddor- penaar de tweede tijd op de klokken, maar in de resteren de twee manches was hij de concurrentie te snel af. In de A-finale reed Van de Wege in zijn Toyota Yaris van start tot finish aan kop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 81