Steen strompelend naar het einde van het seizoen SPORT 35 Terneuzense Boys doet stap terug Missie Leonhart met GPC strandt op één punt IJzendijke doet slechte zaken MAANDAG 13 MEI 2013 terneuzen - Terneuzense Boys is gedegradeerd uit de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal. De ploeg van trainer Eddy van der Hooft won zaterdag met 2-1 van De Zwerver, maar door het gelijk spel (4-4) van concurrent Altena tegen WGZ konden de Zeeuws-Vlamingen rechtstreekse degradatie niet meer ontlopen. Altena verzekerde zich van de na- competitie dankzij de gelijkmaker in blessuretijd. Terneuzense Boys haalde uit de laatste negen duels veertien punten. „We nemen met opgeheven hoofd afscheid", zei Eddy van der Hooft later. Terneuzense Boys vocht voor zijn laatste kans. Ruud Hoogesteger miste een kans, maar hij zette zijn ploeg even later op het goede spoor. De Zwerver oefende daar na meer druk uit. Halverwege de eerste helft schoot Tim Faassen de thuisclub naar 2-0. Na de rust kwam de ploeg uit Kinderdijk uit een strafschop van Robert Kuij- pers na een ongelukkige handsbal van Jeroen van den Broeke terug in de wedstrijd. De Zwerver nam meer risico's, maar Terneuzense Boys kreeg via Johnny de Jaeger, Hoogesteger en invaller Miroslav Peric de beste kansen. Zaterdag beschikte Terneuzense Boys met Jeroen van den Broeke, Tim en Marco Faassen over een sterke as. In die samenstelling werd na de winterstop meer ge speeld. De club kiest volgend sei zoen voor het inpassen van jeugd. Behalve voor Van der Hooft, assis tent Jaap Pijpelink en elftalleider Marco Vaal was het ook het laat ste duel voor Jeroen van den Broe ke (hij wordt assistent-trainer bij de Boys) en Johnny de Jaeger (Breskens). Ibrahim Eryürük kon digde al eerder zijn vertrek aan. Frank van Kouteren twijfelt nog. sliedrecht - Uithuilen en op nieuw beginnen. Na zes seizoe nen kwam er voor GPC Vlissin- gen zaterdag een eind aan het avontuur in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. Op de slot dag ging de Walcherse formatie met 4-0 onderuit bij Sliedrecht en werd de degradatie een feit. De thuisclub kwam in de veertig ste minuut via een discutabele strafschop op 1-0 en bouwde die marge vlak na rust uit tot 3-0. Hierna was GPC lam geslagen en werd het zelfs nog 4-0. Toen na af loop duidelijk werd dat concur rent Altena in de slotfase een ge lijkspel had afgedwongen, werd duidelijk dat GPC rechtstreeks was gedegradeerd. Het was een fikse tegenvaller voor trainer Michel Leonhart. Hij volgde in november 2012 de opge stapte Leendert Geelhoed op, lap te de ploeg op, maar slaagde uit eindelijk niet in zijn missie. „Toen ik binnenkwam had GPC vier punten. Dat zijn er uiteinde lijk 21 geworden, maar dat is wel één punt te weinig om de nacom petitie te halen", zei Leonhart. Zijn missie voor volgend seizoen is duidelijk. Hij wil terug naar de echte GPC-cultuur en meer saam horigheid. „Misschien komen we wel met een sterker team terug, met nadruk op team." AZW'er Bert Apperlo (links) en Kevin Schaegen van WHS focussen zich op de bal. Apperlo was goed voor twee treffers in het duel van de nacompetitie in de derde klasse van het zaterdagvoetbal, foto Mark Neelemans ten viel te noteren. De kwaliteit van het gebodene was echter niet bijster hoog, vond ook WHS-trai- ner Marcel de Nijs. Hij ziet de na- competitie vooral als een smake lijk toetje. Vorig seizoen redde de ploeg pas aan het eind van de competitie het vege lijf in de der de klasse. „Dat we nu de nacom petitie hebben gehaald, is een prestatie van formaat. Daarin hoe ven we niks, maar mogen we al les. Maar vandaag viel het tegen. Er lag onbewust veel druk op, waardoor we niet konden breng en wat we normaal wel kunnen", stelde de WHS-trainer. Net als zijn AZW-collega Thoén kon De Nijs wel leven met een ge lijkspel in een duel dat behoorlijk in evenwicht was. Vlak voor de rust liet Patrick van Schetsen de 0-1 aantekenen. De fase daarvoor had de thuisploeg een overwicht, maar goede mogelijkheden waren niet aan Bert Apperlo en Mustafa Yilmaz (beiden vanaf rechts) niet besteed. Tom Vroegop had eerder al een reuzenkans op de 0-1 laten liggen. Bert Apperlo bezorgde AZW via treffers in de 52e en 66e minuut een voorsprong. Eerst werkte hij vanaf rechts een afge weken schot van Michiel Standae- rt binnen. Daarna was hij trefze ker toen zijn schot via een WHS-verdediger en de paal in het doel caramboleerde. Yilmaz had de 3-1 op zijn schoen, maar de spits schoot wild over. WHS had pech dat een kopbal van topschutter Arvin de Witte uit een corner in de 59e minuut op de doellijn werd gered. Verder redde AZW-doelman Youri Bak ker fraai op een schot in de korte hoek van Tom Vroegop. De gelijk maker van invaller Perry Snpep viel in de 89e minuut. Daarbij gaf de AZVV-defensie te veel ruimte weg, mede een gevolg van een ro de kaart (twee keer geel) van Michiel Standaert in de tachtigste minuut. De thuisploeg plooide lange tijd niet, maar moest toch nog een tegentreffer toestaan. ijzendijke - De voetbalsters van IJ zendijke begonnen zaterdag in Leiderdorp de nacompetitie voor promotie naar de eerste klasse met een 3-2-nederlaag tegen RCL 2. De ploeg keek na een kwartier al tegen een 2-0 achterstand aan. „Zij profiteerden van verdedi- gingsfouten", zei IJzendijke-trai- ner Ronny van Poucke. Nog voor de rust bracht Rosanne Lammers IJzendijke terug in de wedstrijd. In de tweede helft kreeg de ploeg uit Leiderdorp een onterechte strafschop, maar die werd naast geschoten. Karen Buijsse maakte vervolgens gelijk vanaf elf meter. IJzendijke was incompleet en zag Maud Kuijper met een meniscus- blessure uitvallen. Vij'fde klasse. Zaamslag-Koewacht 2-1 (1-1). Willemieke Verolme 1-0, Maaike den Hartog 1-1, Fleur Radema kers 2-1. Koewacht-Patrij'zen 2-1 (1-1). Fran- cisca Hiemstra 1-1 en 2-1. door Jos van Belzen MIDDELBURG - De wedstrijden waar in Zeeuwse zondag-vierdeklassers in de nacompetitie om promotie naar de derde klasse speelden, le verden geen enkele winnaar op. Steen verloor op eigen veld met 2-0 van FC Bergen. Voor Luctor'88 biedt het 2-2-gelijkspel in de uit wedstrijd bij Nieuw Borgvliet een beter perspectief voor de return op zaterdagavond in Heinkenszand. Ook Oostburg tegen Zeeland Sport kende met een 1-1-eind stand geen winnaar. Steen-FC Bergen 0-2: De accu lijkt leeg bij het jeugdige Steen. De Oost-Zeeuws-Vlaamse dorps club haalde uit de laatste drie competitiewedstrijden slechts één punt en verspeelde zodoend- de de kans op rechtstreekse pro motie. Ook zondag had Steen weer moei te met scoren. Mede hierdoor werd een gelijkopgaande eerste helft afgesloten met 0-1 door een treffer van Ricky Bergmans uit een vrije trap. Met enkele omzettingen probeer den de Zeeuws-Vlamingen in de tweede helft de bakens te verzet ten, maar opnieuw ontbrak het aan scorend vermogen. Toen Rick Heymans er een kwartier voor tijd 0-2 van maakte, was de wed strijd dan ook definitief beslist. Oostburg-Zeeland Sport 1-1: De beste kans in de eerste helft was voor Rick Maenhout van Oost burg, maar hij zag de Vlissingse doelman met de voet redding brengen. Een na rust feller Zeeland Sport opende na vijf minuten de score via Matthieu de Smit: 0-1. De Vlis- singers bleven feller waardoor de thuisploeg niet echt in zijn spel kon komen. Toch werd het tien minuten voor het einde gelijk via een treffer van Niek Maenhaut. Ondanks dit ge lijkspel acht men zich bij Oost burg verre van kansloos in de te rugwedstrijd. Dit vanuit de we tenschap dat verreweg de meeste punten dit seizoen in uitwedstrij den werden behaald. Nieuw Borgvliet-Luctor'88 2-2 (1-1). Johnny Nieuwdorp 0-1, Pieter van den Dries 2-2 (strafschop).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 77