Productief opwarmertje voor Goes in aanloop naar de nacompetitie Overwerk voor VCK en Arnemuiden I IJzendijke moet nog stevig aan de bak, Koewacht zit in een zetel T 34 SPORT NACOMPETITIE ZATERDAGVOETBA KARAKTERISTIEK KARAKTERISTIEK Axelaars spelen met 2-2 gelijk tegen WHS in heenwedstrijd van de nacompetitie om promotie naar de tweede klasse. door Mitchell Minnaard GOES - Goes-Brabantia was geen af fiche waar de voetballiefhebber met het water in de mond naar uit keek. Er stond voor beide ploegen uit de hoofdklasse B van het zon dagvoetbal niets meer op het spel en spelers die op scherp stonden werden door de thuisploeg ge spaard. Dat er toch nog zeven goals vielen (eindstand 4-3), was mooi meegenomen voor het pu bliek en te danken aan een gouden greep van trainer Gérard de Nooijer. Goes zag dit duel als een opwar mertje voor de nacompetitie die komende zaterdag van start gaat en dat was te zien aan het gezapi ge spel van de nummer twaalf en dertien van de competitie. Maar de wedstrijd brak plotsklaps open toen De Nooijer in de zestig ste minuut bij een 0-2-achter- stand Gert Jan Tierie en Robin de Pagter het veld instuurde. „Daar na leken de basisspelers pas te be seffen dat ze het reguliere sei zoen, met de nacompetitie in het vooruitzicht, op een goede ma nier af moesten sluiten", zei de hoofdtrainer. Tierie nam zijn plaats centraal op het middenveld in. Hij bracht rust, maar ook aanvallende geest drift in de ploeg. De invaller zette de verdediging van de ploeg uit Eindhoven constant onder druk met als resultaat drie goals van Yves Nyemb. Dangelo Martien schoot vlak voor tijd zelfs nog de 4-3 tegen de touwen. „We gaan dan toch nog met een goed gevoel de nacompetitie in", kon De Nooijer opgelucht ademhalen. „Ik heb zaterdag twintig fitte spelers tot mijn beschikking. Die zullen we nodig hebben, want het zou zo maar kunnen dat we vier wed strijden in één week gaan spe len." Dan moet er eerst nog wel gewon nen worden van Wittenhorst. De ervaren Tierie ziet de tweestrijd met de ploeg uit Limburg met ver trouwen tegemoet. „Ik heb als spe ler van Goes al vaker nacompeti tie gespeeld, maar nog nooit te gen degradatie. Dat is toch wat an ders, want voorheen zaten we in een flow en hadden we niets te verliezen. We waren niet bang om een doelpunt tegen te krijgen en zaten bijna altijd in de under dogpositie." Zijn trainer beaamt dat, maar maakt zich voorlopig geen zor gen. „Wittenhorst is een eerste klasser. Daar moeten we ons niet zo druk om maken", vond De Nooijer. „De laatste vijf wedstrij den hebben we drie keer gewon nen, één keer gelijk gespeeld en maar één keer verloren. Ik heb dus het volste vertrouwen in de komende wedstrijden." Goes-Brabantia 4-3 (0-1). 26. Mitche! Smits 0-1,46. Roy Vissers 0-2, 64. Yves Nyemb 1-2, 68. Yves Nyemb 2-2, 83. Roy Vissers 2-3, 84. Yves Nyemb 3-3, 86. Dangelo Martien 4-3. Scheidsrechter: B. J. J. van Dongen (Erp). Gele kaart: Nick Tielemans (Brabantia). Aantal toeschouwers: 110. Goes: Matthew Lentink; Trung Tran (60. Gert Jan Tierie), Rick de Punder, Sherief Tawfik, Dangelo Martien; Gaffin de Meza, Rob Schalkoort (60. Robin de Pagter), Wouter de Craene en Thijs van den Dries; Yves Nyemb en Loren zo de Groot (46. Stephan van den Boor). door Robin Hamelink MIDDELBURG - Het was bijltjesdag op de slotdag van de competitie in de tweede klasse E van het zater dagvoetbal. Nadat zaterdag om kwart over vier de kruitdampen wa ren opgetrokken, bleken VCK en Arnemuiden tot de nacompetitie veroordeeld. Beide ploegen moeten via een se rie extra wedstrijden lijfsbehoud proberen af te dwingen. VCK stuit in de nacompetitie op MZVC, Arnemuiden neemt het op tegen Tholense Boys. VCK speelde met 1-1 gelijk tegen Zaamslag, terwijl Arnemuiden met 1-0 verloor bij Klundert. Doordat Serooskerke met 5-1 won bij Heinkenszand, redde die ploeg het vege lijf. VCK-Zaamslag 1-1: VCK was de bovenliggende partij en kwam na 25 minuten op voorsprong. Stefan Wielemaker profiteerde van een slippertje bij Zaamslag. Hierna voerden de Zeeuws-Vlamingen de druk op. Beide ploegen kregen mogelijkheden. Zaamslag raakte de lat en bij kansen van de thuis ploeg stond Zaamslag-goalie Gui- do Vinke op zijn post. Naarmate de spanning toenam werd het pompen of verzuipen bij VCK. In de laatste minuut pegelde Ivo Verstraeten de 1-1 binnen namens de Zeeuws-Vlaamse ploeg. Klundert-Arnemuiden 1-0 (0-0). Christiaan Fuanani 1-0. Heinkenszand-Serooskerke 1-5 (0-2). Jorden Louwerse 0-1 en 0-3, Alex Jobse 0-2 en 0-4, Martijn Simon- se 1 -4 (strafschop) en Jeroen Geerse 1 -5 (strafschop). Bruse Boys-Dauwendaele 0-2 (0-2). Mart de Kroo 0-1, Timme Kwast 0-2. Dinteloord-Duiveland 0-2 (0-2). Ro nald Zwager 0-1 en 0-2. Zwaluwe-SSV65 3-1 (2-1). Pim Schonk 1-0, Thijs 't Hooft 2-0 en 3-1, Souliman Abali 2-1. WC'68-Oostkapelle 6-0 (2-0). Bart Vanen 1 -0, 2-0 en 4-0, Noel van Kaan 3-0, Hilbert van Hakkeren 5-0 en Per ry Potappel 6-0. door René van Stee AXEL - AZW-trainer Antoine Thoen wond er zaterdag na het 2-2-gelijkspel tegen WHS in de na competitie om promotie naar de tweede klasse geen doekjes om. Zijn huidige ploeg is er niet klaar voor om een niveau hoger te spe len. AZW ziet na dit seizoen Mi chael Peters (leka), Mustafa Yil- maz (Assenede) en Liam O'Shea (Terneuzen) vertrekken. Van Dan ny Magito is het onzeker of hij doorgaat, terwijl Bert Apperlo bij het tweede gaat voetballen. „Niet de minste jongens dus. En dan moet je met het oog op volgend seizoen realistisch zijn", zei de oe- fenmeester over die aderlating. Toch is er behoorlijk wat druk om promotie te bewerkstelligen in AZW-WHS 2-2 (0-1). 45. Patrick van Schetsen 0-1, 52. Bert Apper lo 1-1, 66. Bert Apperlo 2-1, 89. Perry Snoep 2-2. Scheidsrechter: W. Thoonen (Oost-Souburg). Ro de kaart (2xgeel): Michiel Standae- rt (AZW). Gele kaart: Wouter Boeije (AZW). Aantal toeschou wers: 150. AZW: Youri Bakker; Corné Lan- gendoen (75. Darius Cyrroes), Dan ny Magito, Michael Peters, Nick van de Velde; Wouter Boeije (70. Bart Cornelissen), Liam O'Shea, Michiel Standaert; Bert Apperlo, Sam Strijdonk, Mustafa Yilmaz (80. Niek de Meijer). AZW houdt kansen gaaf het jaar dat AZW met zondag buurman Axel opgaat in zaterdag club FC Axel. Thoen: „Dan zijn er wel degelijk perspectieven. Met de aanvulling vanuit de selectie van Axel ben ik er van overtuigd dat de nieuwe club in de midden moot van de tweede klasse kan meedraaien. Een mooiere start van FC Axel valt er bijna niet te bedenken." Dat de wens geenszins de vader van de gedachte is, bevestigde Jaap Goossen, lid van de techni sche commissie van FC Axel. Het plaatje ziet er volgens hem een stuk rooskleuriger uit dan een poos geleden. Hoewel de over schrijvingstermijn pas half juni sluit hebben onder anderen Maik de Wolf, de gebroeders Angelo en Marco Plasschaert, Urmeion Mar- tis, Bas Dekker, Michael Hame link en Maikel Koekkoek de inten tie uitgesproken om de kleuren van FC Axel te gaan verdedigen. Ook de Belgische doelman Mi chael Schaep heeft aangegeven dat hij de overstap naar de nieu we club zal maken. Net zoals Thoen vindt Goossen dat die groep in de tweede klasse zater dag moet kunnen meedraaien. „Maar inderdaad, er is pas zeker heid als het half juni is. Niette min mogen we er vanuit gaan dat de selectie van FC Axel in belang rijke mate vorm heeft gekregen", zei Goossen. Passie en strijdlust waren er zater dag volop. Ook golfde het spel voortdurend heen en weer, ter wijl er voor beide doelen een aan zienlijk aantal hachelijke momen- door Eddy van der Hooft IJZENDIJKE - Het vierdeklasserschap van IJzendijke hangt na het eerste duel van de tweestrijd met vijfdek- lasser Groede aan een zijden draad je. De ploeg van trainer Robbie de Muijnck haalde gisteren weliswaar een vroege 0-2-achterstand op, maar kwam niet verder dan een 3-3-gelijkspel. Volgende week moet IJzendijke in Groede winnen om zeker te zijn van lijfsbehoud. In de strijd om een plaats in de vierde klasse van het zondagvoet bal deed Koewacht goede zaken in Sas van Gent. Koewacht ver sloeg Corn Boys met 1-3 en is zo doende dicht bij promotie. IJzendijke-Groede 3-3: Groede kende in het duel met IJzendijke een vliegende start en mocht na tien minuten al een 0-2-voor sprong koesteren. Freek Knetsch opende kort na de aftrap de score en niet veel later strafte Maxime Wille een fout in de verdediging van "de thuisclub met een tweede doelpunt af. Daarna herpakte IJzendijke zich en moest Groede terug. De aan sluitingstreffer viel in de 36e mi nuut, de 2-2 in de 39e minuut. De eerste goal was van Bas Wiersum, de tweede van Bas Casteleijn. In de tweede helft kwam IJzendijke goed uit de startblokken, maar na de 3-2 van Coen Quaak stokte de productie. In de 56e minuut kwam Groede door Freek Kentsch zowaar terug tot 3-3. Het overwicht was daarna voor IJzen dijke, maar tot meer doelpunten leidde dat niet. Corn Boys-Koewacht 1-3: Een streekderby met twee gezichten. Voor de rust domineerde Corn Boys, na de hervatting had Koe wacht de touwtjes in handen. Het goede spel van de thuisclub resul teerde al na vijftien minuten spe len in de openingsgoal van Wes- sel Klaassen, maar een vervolg kreeg die niet. Corn Boys creëer de wel kansen maar schoot tel kens op het beslissende moment tekort. De wankele voorsprong hield na de hervatting ook geen stand, toen Koewacht voor een opportu nistische speelwijze koos en de verdediging van de thuisclub met een aantal lange ballen bestookte. In de 55e minuut zorgde Jens Va- rewijk voor de gelijkmaker. De be zoekers roken bloed en zetten Corn Boys verder onder druk. Na ruim een uur spelen resulteerde dat in de 1-2 van Jeffrey Kox. Een kwartier voor tijd maakte Leroy van Waesberghe er nog 1-3 van. I Een aanvaller van Koewacht wordt op het laatste moment gestuit door een tegenstander van Corn Boys. foto Peter Nicolai A

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 76