Redding koksopleiding in Zeeuws-Vlaanderen Wilt u een. betere nachtrust? v molenaar ?jft I v.a. t Komma Hulst op zoek naar creatieve jeugd Vogeltelling in gebied Waterdunen: 44 soorten, met opvallende gasten Magere belangstelling voor Vrouw en Lifestyle beurs in Den Dullaert FESTIVITEITEN 16 ZEEUWS-VLAANDEREN Bon voor gratis uitgebreide brochure! Van d'Ee tot Hontenisse, van Hulst tot aan Cadzand, er is overal van alles aan de hand. Bel gratis 0800-27 40 400 Comfortbedden Bel gratis 0800-27 40 400 voor een gratis uitgebreide brochure door Sheila van Doorsselaer TERNEUZEN - Scalda en scholenge meenschap De Rede in Terneuzen zijn met elkaar in conclaaf in een ul tieme poging een gedegen koksop leiding voor dé gastronomische topregio van ons land te behou den. Scalda verzorgt in Terneuzen al ja ren (basis)koksopleidingen, maar het aantal leerlingen is gaande weg de jaren zo laag geworden dat de opleiding in deze vorm niet langer rendabel is. Momen teel doen in Zeeuws-Vlaanderen nog maar 28 leerlingen de koksop leidingen en slechts zeven de rich ting gastheer/gastvrouw. Het aantal aanmeldingen voor het komende schooljaar is historisch laag: zes voor de koksopleidingen en nog maar drie voor gastheer/gastvrouw. De studen ten zouden vanaf september naar Scalda in Middelburg moeten om hun opleiding te kunnen volgen. Arold Versluys, teamleider van de opleiding Hotelmanagement en Gastronomie van Scalda en Ruud Eggermont, VMBO-afdelingsdirec- teur van De Rede willen, omdat de (Zeeuwse) horeca momenteel zit te springen om koks, toch pro beren de opleiding in Terneuzen te houden. De Rede heeft immers al de facililiteiten en een traject voor consumptieve opleidingen in het VMBO. Versluys: „We wer ken al samen met De Rede in de Culinaire Academie Zeeland." Vol gens Eggermont zijn de jonge koks van harte welkom. „We wil len samenwerken om het hoofd te bieden aan de vlucht naar Bel gische opleidingen." Scalda in Terneuzen heeft nu nog restaurant l'Avenir, waar de koks hun gerechten serveren en de gastheren en gastvrouwen hun vaardigheden trainen. Gasten van buitenaf konden ook komen eten in l'Avenir. Deze laatste service zal het restau rant waarschijnlijk verliezen aan gezien De Rede ook een eigen res taurant heeft, 't Zwaantje. BRESKENS - In toekomstig natuur- en recreatiegebied Waterdunen zijn zaterdag, op internationale bird watch day44 soorten geteld. Een handvol vogelaars trok er on der leiding van Luciën Calle van Het Zeeuwse Landschap op uit in het oostelijk gebied om te bezien hoe de uitgangssituatie vóór de aanleg van Waterdunen eruit ziet. In twee uur tijd zijn 330 vogels ge teld. In totaal zijn 44 soorten ge noteerd. Op de braakakkers wa ren ruim twee keer zoveel vogels aanwezig dan op alle andere ak kers samen. Opvallende verschij ningen waren de nachtegaal, braamsluiper, tapuit, spotvogel, groenpootruiter en grauwe kie kendief. Typische akker- en weide vogels als de kievit, scholekster, veldleeuwerik en graspieper kwa men in het gebied weinig voor. De bedoeling is in de toekomst jaarlijks te tellen, zodat de gege vens vergeleken kunnen worden. HULST - Roze ballonnen volop, maar de publieke belangstelling viel de standhouders echter te gen. Op de Vrouw- en Lifestyle beurs in Den Dullaert in Hulst presenteerden zich de afgelopen twee dagen zo'n dertig standhou ders die alles uit de kast haalden de vrouwen een leuke dag te be zorgen. Zo was er met diverse de monstraties veel aandacht voor li chamelijke verzorging. Ook was er informatie over kinderopvang, pleegzorg, beweging, de strijkser- vice en de esoterische winkel. Kin deren liepen een modeshow en het was zelfs mogelijk een ritje te maken in een heuse limousine. Elektrisch verstelbaar 3 comfortzones Ideale instaphoogte Makkelijk uitrijdbaar voor bed opmaken Veel 50-plussers hebben regelmatig slaapproblemen. Het te lang gebruiken van een matras is hier een grote oorzaak van. Zonder dat u het weet, slaapt u misschien op een bed dat lichamelijke klachten veroorzaakt of versterkt. Dit ver oorzaak! kramp in de kuiten en benen, stramme ledematen en vermoeidheid 's morgens bij het opstaan. Niet fit dus! Een goed bed kan uw leven veranderen. Wilt u een gratis Molenaar thuisadvies? 290 Hoogwaardig 1-persoons Multiverstelbare elektrische Hoogwaardige 1-persoons Bijpassende laden-, linnen-, ledikant in diverse kleuren 1-persoons lattenbodem pocketveermatras en/of nachtkastje Opvouwbare scootmobielen Vaste scootmobielen VèïZ Q.Trapliften O Scootmobielen O Bedden O Sta-op stoelen 0 Fietsen - (0 Mevr (0 Dhr Comfortbedden Vrijblijvend thuisadvies? Naam Adres Postcode Plaats Telefoon E-mail wk20_M1_ Wij komen graag bij u langs voor een gratis demonstratie bij u thuis. Sta-op stoelen Winkels bij u in de buurt Best Eindhovenseweg 30 Capelle a/d IJssel Hoofdweg 4 Roosendaal Oostplein 17a Wateringen Gravenzandseweg 28 Bel voor meer info en openingstijden of kijk op onze site. Molenaar bevindt zich in een Prominent winkel. Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet WELZIJNSPRODUCTFN www.molenaarwelzijn.nl Telefoon 0800-27 40 400 info@molenaarwelzijn.rtl Geen door onze regioredactie Het weekeinde na Hemelvaart staat traditioneel bol van de activi teiten. In alle windstreken van Zeeuws-Vlaanderen was dan ook vertier te vinden. De Axelsestraat in Terneuzen stond voor de vijfde keer, dus een kroonjaar, in het teken van de ge lijknamige straatfeesten. Eens per jaar worden auto's geweerd uit de langste winkelstraat van Terneu zen en is de Axelsestraat het do mein van een gezellig flanerende menigte, marktkramers, bijzonde re dieren en artiesten. De lokale ondernemers zetten hun nering buiten en presenteerden zich zo aan het publiek. Afgelopen zaterdag kwam de gro te drukte pas wat later op gang, de meeste bezoekers hadden blijk baar gewacht op het wegtrekken van de buitjes. Maar met de zon kwam ook de aanloop en zo wa ren de Axelsestraatfeesten weder om een succes. Op de Dag van het Schaap op Groede Podium was za terdag het gezegde 'zo mak als een lammetje' zeker van toepas sing. De witte, gevlekte en zwarte lammeren lieten zich alles gewil lig welgevallen. Ze werden - vaak wat onhandig - opgepakt, geknuf feld en gestreeld. Niet alleen de al lerkleinsten, ook volwassenen lie pen met lammetjes te kroelen. Naast het kraal zaten dames de HULST - Jongerencentrum Komma in Hulst zoekt jongeren van twaalf tot en met 22 jaar die mee willen werken aan de website. Wie houdt van schrijven, fotogra fie en het maken van video of ani maties kan zich melden. Ook wordt in Komma een Fashion Club gestart. De bedoeling is inte ressante creaties te maken voor een modeshow. Ook tassen ma ken behoort tot de mogelijkhe den. Daarnaast wil Komma jonge ren de mogelijkheid geven er ei gen werk te exposeren. Van 23 mei tot en met 2 juni is er exposi tie zijn met schilderijen van Anja van Dorsselaer in het kader van de Week van de Amateurkunst (WAK). Wie zich wil opgeven voor de website, Fashion Club of voor een expositie kan dat doen via anjavd@online.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 72