ZEEUWS-VLAANDEREN I Voortbestaan I Erftrofee staat I onder druk Stadstafel Axel wordt ontbonden opeten! almanak Opa Maak van je badkamer een privé-spa Grote publieke verontwaardiging over vluchtmisdrijf Signalement vluchtauto massaal gedeeld op sociale media. I ZEELAND CONSUMENT MAANDAG 13 mei 2013 Klopjacht op doorrijder door Sheila van Doorsselaer TERNEUZEN - Heel Zeeuws-Vlaan deren keek afgelopen weekeinde uit naar een zwarte Ford Focus, de auto waarmee volgens de poli tie de 48-jarige Derk uit Terneu- zen is doodgereden. De dader vluchtte. Uiteindelijk bleek het te gaan om een donkerblauwe Ford, maar recherchewerk in combina tie met tientallen tips leidden uit eindelijk zondag tot de vondst van de auto. Hij stond aan de Klaprooslaan, hemelsbreed een ki lometer van het plaats delict. Het vluchtmisdrijf werd vrij dagnacht gepleegd op de verlaten parkeerplaats van winkelcentrum Zuidpolder aan de Alvarezlaan in Terneuzen. Derk werd iets na 02.00 uur gevonden. Een meters lang bloedspoor in zijn kielzog. Blikjes bier niet ver bij hem van daan. Of het een ongeval of opzet betreft, is nog niet duidelijk. Van de dader ontbrak elk spoor, maar de Verkeers Ongevallen Ana lyse en de technische recherche maakten uit sporenonderzoek het type auto op waarmee Derk werd overreden en vroegen het publiek nadrukkelijk om hulp. Het signa lement van de auto is vele tiental len keren gedeeld op Facebook en Twitter, de publieke verontwaardi ging bleek groot. De politie hield er rekening mee dat de dader de grens over kon zijn gevlucht en seinde ook de Vlaamse collega's in naar de auto uit te kijken. Opluchting en euforie toen de au to uiteindelijk werd aangetroffen. Onderzoek wees uit dat de blau we Ford stationwagen met bouw jaar 2000 ook daadwerkelijk de au to is waarmee het misdrijf is ge pleegd. Nu aan de hand van het kenteken de eigenaar van de auto bekend is, gaat het onderzoek verder. De politie is nu op zoek naar die eige naar. „We moeten een slag om de arm houden", zegt politiewoordvoer ster Esther Boot. „Het wil niet zeg gen dat de eigenaar ook de dader is. De auto is voor zover bekend niet als gestolen opgegeven. Maar wie weet is de eigenaar op vakan tie. Heeft zijn zoon de auto ge leend, zonder dat pa of ma het wist. We houden nu nog met al les rekening." -ïp lz"Of*Qt"iPQ BRESKENS - Op de Moederdagmarkt op het Spuiplein in J LJ Breskens werden zondag enorme boterhammen verkocht, gemaakt van drie reuzenbroden van ruim zeven meter lang (wit, bruin en met rozijnen) die bakker Stefan Wil- lemsen had gebakken. Kelly, Kayleigh en Lizanne, leerlin- gen van het Zwincollege, belegden de boterhammen met boter, kaas, jam of pindakaas. De opbrengst van de boter hammen is bestemd voor het Nationaal Fonds Kinder hulp. Dit fonds verzorgt vakanties voor kwetsbare en kansarme kinderen, foto Peter Nicolai AXEL - De Stadstafel van Axel gaat eind dit jaar uiteen. De Stadstafel is in 2008 opgericht als trekker en aanjager bij de ontwikkeling en uitvoering van plaatselijke projec ten. Nu deze projecten lopen (zo als het museum en het gezond heidscentrum) heeft het orgaan zichzelf als het ware overbodig ge maakt. De Stadstafel bracht meerdere ke ren per jaar een nieuwsbrief uit, Die verdwijnt ook, maar de Axel- se Stadsraad wil, met financiële steun van de gemeente, de uitga ve overnemen en de nieuwsbrief twee keer per jaar uitbrengen. Tip? redactie@pzc.nl Het was in het begin even schrikken toen die Oost-Souburger hoorde dat hij voor het eerst opa zou worden. Maar negen maanden later was hij apetrots op zijn kleinzoon Gino. Aan iedereen die het maar horen wilde, vertelde opa dat alles hart stikke goed ging met zijn dochter én met de baby. Gino groeide voorspoe dig en huilde alleen op momenten dat het hoorde. Een nicht van opa vroeg of hij een foto van de kleine kon laten zien. Na wat gezoek in de smartphone kwam de Souburger tot de conclusie dat hij geen geschikte foto had. „Het zijn allemaal oude foto's", zuchtte hij. „Ja", antwoordde zijn nicht, „heel oud. Gino is al drie weken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 69