Kruiningen kan derde klasse al bijna ruiken SPORT 39 Redelijke uitgangspositie voor Luctor'88 Gelijkspel deert tennissers Kapelle niet in titelrace Animo ontneemt De Schelde de titel Eerste en derde plaats Duinkerke MAANDAG 13 MEI 2013 BERGEN OP ZOOM - Luctor'88, dat via de nacompetitie de stap naar de derde klasse van het zondag voetbal kan maken, speelde zater dag in het eerste duel met Nieuw Borgvliet met 2-2 gelijk. Zaterdag avond is de return in Heinkens- zand. Na de snelle openingstreffer van Johnny Nieuwdorp in de eerste minuut (0-1) hielden de bezoe kers hun overwicht. In de slot fase van de eerste helft zakte de Bevelandse ploeg echter te ver te rug, waardoor de Brabanders op slag van rust langszij konden ko men. De tweede helft was tien minu ten aan de gang toen de thuis ploeg uit een identieke situatie voor de tweede keer doelman Ron Tempelaars passeerde. Twee minuten later maakte aanvoerder Pieter van den Dries alweer ge lijk vanaf de strafschopstip na een overtreding op Stefan Boon man. MIDDELBURG - In de nacompetitie van de derde klasse deed Kruinin gen de beste zaken. De Bevelandse voetbalploeg versloeg Smerdiek met 3-1 en zette daarmee een stap richting de derde klasse. Kruiningen-Smerdiek 3-1: De be zoekers kregen de eerste kansen, maar goalie Jacco Veerhoek redde tweemaal goed. Matthijs van Lie- re van Kruiningen kreeg de kans op de 1-0 vanaf elf meter, maar schoot naast. Lars Steendijk open de vervolgens wel de score voor de thuisploeg. Direct in het begin van de tweede helft onderschepte Sander van 't Hof de bal en hij zorgde voor de gelijkmaker. Hierna ging het spel op en neer. Jimmy Fens nam een vrije trap en Jeff Herwig kopte de 2-1 voor Kruiningen in het doel. Kort hierna zag Steendijk zijn tweede gele kaart en kreeg het pu bliek een leuk laatste kwartier te zien. Hierin blunderde doelman Axel Stoutjesdijk van Smerdiek. Hij schoot de bal tegen Wesley Buur aan en de bal rolde in de voe ten van Ad Lokerse, die voor 3-1 zorgde. Zowel Kruiningen als Smerdiek treft nu nog Rimboe. 's-Heer Arendskerke-Waarde 1-1: De thuisploeg speelde voor lijfsbehoud en de bezoekers wa ren op zoek naar promotie. Dit le verde veel strijd op en weinig kan sen. Na een half uur kwam Jawad Samiky van Waarde ongelukkig in botsing en werd hij met ver moedelijk een beenbreuk naar het ziekenhuis gebracht. In de tweede helft scoorden beide ploe gen uit een vrije trap. Eerst schoot Frank Davidse raak en Evert van Houte zorgde voor de te rechte gelijkmaker. Waarde speelt 18 mei thuis tegen ONI uit 's Gravenmoer en 's-Heer Arendskerke ontmoet op 25 mei ONI. Beek Vooruit-SKNWK 2-3: Pierre van Hooijdonk bezorgde SKNWK in de vijfde minuut een 1-0-ach- terstand. Een eigen doelpunt van Jan L'Amie leidde in de 28e mi nuut tot de 1-1. Via Martijn Backx kwam SKNWK in de 52e minuut op 1-2. Door Jos van Rijswijk kwam Beek Vooruit in de 65e mi nuut terug tot 2-2. Een minuut voor tijd bezorgde Wilco de Valk met zijn treffer de verdiende over winning. Wemeldinge neemt het hierdoor zaterdag 18 mei in poule drie van de nacompetitie op eigen veld op tegen Beek Vooruit. Dat is het ge volg van de 3-2-zege van SKNWK in Prinsenbeek. Op 25 mei reist Wemeldinge af naar Nieuwerkerk en wordt de strijd om promotie naar de derde klasse beslist. TERNEUZEN De tennissers van De Schel de zijn na vier Zeeuwse ti tels op rij terug op aarde. Na een 3-3-gelijkspel in Terneu- zen is Animo de nieuwe kam pioen van de Zeeuwse hoofd klasse. De equipe uit Terneu- zen was met één punt voor sprong het duel ingegaan, doordat de Vlissingers don derdag twee punten hadden gemorst in het inhaalduel met Game'78. GOES De Goese ID-renner Joan- nathan Duinkerke had een prima weekeinde. Zaterdag middag won hij de Ronde van Schoondijke. Een dag later werd hij in Etten-Leur derde in een sprint met vier anderen. door Henk van de Voorde KAPELLE - De tennissers van Kapel le blijven ondanks het tweede ge lijkspel in successie op koers voor de titel in de landelijke tweede klas se voor mannen. In Kapelle werd het 3-3 tegen Breda, dat twee Zeeuwen in de gelederen had: de Vlissinger Brian Dijkstra en Terneu- zenaar Jurran Schut. In de eerste enkelspelpartij be dwong Frank Clausing met twee keer 6-1 Dijkstra, die tegenwoor dig woont en werkt in Breda. Op vallend was dat de tennisleraar liefst zestien keer scoorde met een dropshot. Koen van den Berghe stond aan zijn opponent Richard Brinkman zelfs niet het redden van de eer toe: 6-0 6-0. Van den Berghe was weer zo vast als een huis en kon op nieuw veel afdwingen met zijn backhand. In de derde partij ging Stef Her mus met 6-1 6-2 onderuit tegen de sterke Rolf Giso Heijkoop. Heijkoop tenniste vrij aanval lend, terwijl Hermus niet in zijn spel geraakte. In de laatste single moest Emiel Gideonse,met 6-2 6-3 de overwinning aan Jurran Schut laten. Beide spelers zijn generatiegenoten en hadden in de jeugd al eens tegen elkaar gespeeld. Op 5-3 met Gideonse aan service was het pas op het negende matchpoint raak. De Kapelle-speler haalde niet het goede niveau van de laatste we ken. In de eerste dubbelspelpartij vloerden Clausing en Hermus met twee keer 6-0 het duo Dijkstra/Schut. De Zeeuwse com binatie toonde zich heer en meester. Gideonse en Bakx wer den in het tweede dubbel met 6-3 6-0 geklopt door Heijkoop en Brinkman. Deze laatste is met zijn ruim twee meter lengte een veel betere dubbel- dan enkelspe ler. Hij serveerde en volleerde sterk. ze zo makkelijk doelpunten tegen kregen", zei Van Geffen. „Als je met vier tegen drie staat, mogen er geen doorloopballen in gaan." Bij rust was het 7-7 en daarna sloeg de thuisploeg een gaatje van twee punten. Maar in de laatste twintig minuten lukte vervolgens weinig meer. Het gevolg was dat Tweemaal Zes, dat korfbalde alsof het niets te verliezen had, erop en erover ging. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 6, Dennis Broerse 4, Anoek Braam, Niels Westmaas en Esmee Walraven 2. Dirk-Jan Westmaas legt aan voor een schot in het duel met Tweemaal Zes. foto Rien Pekaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 67