TOP, Fortis en Swift ontsnappen Vrouwen Oostkapelle ronde verder Derde overwinning op een rij voor opgeluchte Harmes 38 SPORT OVERGANGSKLASSE Korfballers uit 's-Heer Hendrikskinderen hebben het schaamrood op de kaken na nederlaag tegen incompleet Tweemaal Zes. Achttal van Tjoba voelt zich oliedom door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - TOP keek zaterdag lange tijd tegen een achterstand aan, maar in de slotfase sloeg de Arnemuidse overgangsklasser nog toe tegen Rust Roest. Het korfbal duel eindigde in 13-12. Eersteklas ser Fortis speelde ternauwernood gelijk en heeft nog altijd kans op de titel. Swift had het in de tweede klasse ook lastig, maar de koploper won wel. TOP-Rust Roest 13-12: Tegen een incompleet Rust Roest, één van de koplopers, straalde TOP voor rust (4-6) te weinig overtuiging uit. Na de hervatting compenseer den de Arnemuidenaars dat met vechtlust. Pas in de slotminuten sloegen ze toe. „TOP was de geluk kig winnaar, maar het niet onver diend te noemen", vond coach Erik Maljers. Scores TOP: Remco Bezemer en Nel- leke van Belzen 3, Comé Bezemer, An ne Meulmeester en Peter van Belzen 2, Wilma de Ridder 1. Fortis-RWA 15-15: De voort durende achterstand van Fortis, 4-8 bij rust en 11-14 op driekwart, sloot niet aan bij het gevoel van coach Leonard Debbaut. „We speelden dreigend en daardoor dominant." RW A was echter dermate effectief dat de Soubur gers in de handen mochten knij- door Robin Hamelink OOSTKAPELLE - De voetbalsters van Oostkapelle bereikten zaterdag de tweede ronde van de nacompeti- tie. De Walcherse ploeg won ook het tweede duel van Rijnvogels. Na de 2-0-zege van donderdag in Katwijk werd het nu in eigen huis 6-1. In de tweede ronde van de nacom- petitie, waarin hoofdklasser Oost kapelle behoud moet zien af te dwingen, wacht nu Rhoon. Oost pen met de late gelijkmaker. In de eerste klasse ligt nog alles open en kunnen nog zeven ploe gen kampioen worden. Scores Fortis: Jordy Sleijpen 5, Rem co Crucq 4, Kim Baas en Rachel Verha- ge 2, Joyce Schoonaard en Patrick Koppejan 1. Merwede-Swift 16-18: Swift, de koploper in de tweede klasse, zweette peultjes in Sliedrecht. Pas in de laatste tien minuten kregen de Middelburgers grip op het duel. „We verdedigden slecht en maakten veel individuele fouten", verklaarde coach Dennis Plantin- ga de langdurige achterstand. Met nog vijf minuten op de klok te kende Matthijs Pouwer voor de belangrijke 15-16 en 15-17. Scores Swift: Matthijs Pouwer 8, Ri chard Geldof 6, Mirella Pouwer 2, Len- nart Hoogenboom, Anita Hoekstra 1. Tiel-Ondo 12-11: Een deceptie van jewelste voor Ondo, dat nu vrij wel zeker degradeert uit de twee de klasse. De ploeg uit Sint-Lau- rens leidde bij rust met 2-6. In de tweede helft ging het mis. Mede degradatiekandidaat Tiel stond binnen vijf minuten op 6-6. On do kwam nog wel op 8-9, maar daarna ebde het vertrouwen weg. Scores Ondo: Joris Hoogwerf 4, Rob bie Mesu en Lilian van der Linde 2, Ro nald Wisse, Jeroen Mesu en Dennis Witte 1. Vios-Togo 6-14: De eerste twee ra- kapelle begint zaterdag thuis, een week later volgt in Zuid-Holland de return. Mocht de ploeg van trainer Irma de Witte die duels tot een goed einde brengen, is het hoofdklasserschap veiliggesteld. De equipe van Irma de Witte had zaterdag (weer) geen moeite met de ploeg uit Katwijk. Waar het in de reguliere competitie nog vaak fout ging voor het doel van de te genstander, ging dat tegen Rijnvo gels beter. „Dit kwam mede door dat het verschil tussen de hoofd klasse en de eerste klasse groot ke schoten van sluwe vos Jan-Wil lem van Nieuwenhuijze maakten korte metten met de aspiraties van Vios. Togo bouwde de voor sprong gestaag uit, waardoor de wedstrijd al voor rust (4-8) ont daan was van spanning. De Goese- naren staan nog altijd tweede en kunnen waarschijnlijk opgaan voor promotie. Scores Togo: Jan-Willem van Nieu wenhuijze 6, Niek Meerman 4, Dennis Boelman 2, Janneke de Wit en Anouk Hazelaar 1. DVS'69-KVK 13-6: Bij rust (6-1) realiseerde KVK zich al wel dat de ploeg niet opgewassen was tegen de aanstaande kampioen. Toch kwamen de Kapellenaren de twee de helft beter uit de verf. De kan sen werden nu wel omgezet in scores. Scores KVK: Koen Volkers en Tonia de Visser 2, Lennard Volkers en Wibo Nieuwdorp 1. Stormvogels-Oranje Zwart 13-3. Sco res Stormvogels: Arjen Schoe 4, Niek Peene 3, Sander Verrijzer en Loura Klei- nepier 2, Kris Gabrielse en Francky Koole 1 Seolto-Dijkvogels 17-14. Scores Seol- to: Mayella Kuizinga en Timme Pro voost 4, Chris Mol 3, Dennis Goedege- buur en Tom Harthoorn 2, Ralf Dour- lein en Daisy Verkerk 1 Atlas-Ventura Sport 8-8. Scores At las: Tim Dibala 3, Michel Wezemer en Tommy van der Kuijl 2, Ben van Hese 1 is", stelde De Witte na afloop. „Maar we speelden zelf ook goed en maakten de kansen af. Rijnvo gels had niks te verliezen en liet ons het spel maken." Annelien van Hecke en Elianne Touw zorgden voor een vroege 2-o-voorsprong. Vanaf de straf schopstip maakte Mindy Hengst de 3-1. In het tweede bedrijf liep de thuisploeg uit naar een half do zijn treffers via Shamila Hamers (4-1), Nicky Riemens (5-1) en So- lange de Smit (6-1). door Roeland van Vliet 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - De korfballers van Tjoba voelden zich zaterdag ontzettend dom. Ondanks een manmeersituatie verloren ze namelijk van Twee maal Zes. „Als je bijna de hele wedstrijd met z'n achten tegen een zevental speelt, vind je dat je moet winnen", verklaarde trainer Bram van Geffen het schaamrood op de kaken van de groen-witten. „Dat is misschien ook zo. Maar het kan ook gebeuren dat je dan verliest." Van Geffen vatte de nipte neder laag (16-17) luchtig op. Dat was "ook te bgrijpen, gezien de stand op de ranglijst. Tjoba staat onder in de middenmoot en hoeft niet meer te vrezen voor degradatie. Daarnaast snapte de Dordtenaar ook wel dat het niet eenvoudig is om tegen een incompleet team te spelen. „Zoiets wil je ook hele maal niet." Maar het moest al wel vroeg in het duel. Eén van de mannen van Tweemaal Zes ging door zijn en kel en kon - nadat hij het nog wel even geprobeerd had - niet meer verder. De equipe uit Maartens dijk had echter geen reserves bij zich. De reden daarvoor was dat zowel het tweede team als de Ai nog een belangrijke wedstrijd speelde. En dus korfbalde de Utrechtse formatie zo'n vijftig mi nuten met z'n zevenen, iets wat op zo'n hoog niveau zeer onge bruikelijk is. „Ik neem die coach niks kwalijk", zei Van Geffen. „Ik ben ook wel eens zonder wissels op pad gegaan. Vorig jaar nog, bij de uitwedstrijd tegen Meeuwen. Tja, en dan kan het dus zijn dat er eentje uitvalt..." Het gevolg was zaterdag dat Niels Westmaas opeens geen tegenstan der meer had. In de aanval was hij degene die moest gaan aangeven en rebounden tegelijk, terwijl Dennis Broerse, Anoek Braam en Demi Mondeel konden prijsknal- len. In de verdediging was West maas een extra slot op de deur. Maar aanvallend noch verdedi gend deed het vak het goed. De vier van Tjoba voelden zich onge makkelijk tegenover het drietal van Tweemaal Zes. Ze realiseer den zich dat ze de ene na de ande re bal moesten raakschieten, maar tot hun frustratie deden ze dat niet. En in de verdediging waren ze ook slordig. „Dat is eigenlijk het enige wat ik hen verwijt: dat De deelnemers aan de Meidoornloop trekken door de fraaie Zak van Zuid-Beveland. foto Marcelle Davidse door Sjaak Sinke NISSE - Hoewel Middelburger Erwin Harmes zondag de Mei doornloop in Nisse voorzichtig liep, ging de zege in de wedstrijd over 15 kilometer toch naar hem. Eerder won hij ook al de Vrijburg loop en de Griffioenloop. Bij de vrouwen was Marianne de Kok, af komstig uit Lewedorp, afgetekend de beste. De Vlissinger Remy Vasseur, die in de ochtend al 60 kilometer op de fiets had getraind, bepaalde in de Zak van Zuid-Beveland met een het tempo. „Het ging lekker, dus ben ik maar doorgelopen", verklaarde hij. Harmes begon geheel tegen zijn natuur in rustig. De eerste kilo meters zat hij nog achter man nen als Alwin Vermeulen, Gilles Geschiere, Arjo Verhage en Wil- co de Vos. Na 4 kilometer kwam Harmes op stoom en liep hij zien derogen in op de rest en kreeg hij Vasseur in zicht. Bij de door komst na 7,5 kilometer vond hij zelfs al aansluiting bij de Vlissin ger. Een halve kilometer later ver snelde Harmes en toen was Vas seur gezien. Met een eindtijd van 50 minuten en 10 seconden bleef de Middelburger maar net boven zijn pr van 49.56. „Ik ben blij dat ik van de artsen weer alles mag doen", vertelde hij opgelucht na zijn medische problemen. Over drie weken staat Harmes aan de start bij de marathon van Hoorn. Hij heeft gekozen voor die wedstrijd omdat hij in april niet kon deelnemen aan de mara thon van Zeeuws-Vlaanderen, terwijl hij daar zijn zinnen op had gezet. Marianne de Kok was geen partij voor de overige vrouwen. Ze liep achter trainingsmaat Bram Verha ge naar de veertiende plaats over al. Ze finishte in exact 59 minu ten. De Middelburgse Hariëtte Houmes, die meer dan twaalf mi nuten later de meet passeerde, en de Vlissingse Durby Pascual maakten het podium vol. Op de korte Meidoornloop over 7,5 kilometer ging Luuk Balken ende met de bloemen aan de haal. Hij was binnen in een tijd van 25 minuten en 41 seconden. Hij eindigde voor Leon lacobse en Sjaak Brouwer. De eerste vrouw, de Goese As- trid den Herder, finishte knap op de achtste plaats overaH in 30 mi nuten en 1 seconde. Roely Pren- ger uit Kamperland had een mi nuutje meer nodig voor de twee de stek. Zij bleef de Goese Paola van Gilst nog voor. Na haar tweede plaats op de 5 ki lometer tijdens de Ladiesrun van Goes was Shirin van Anrooij de snelste op de 1500 meter. De atle te uit Kapelle eindigde nog voor de eerste man, Eristo Timmer mans uit Yerseke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 66