Kampioen Barcelona gaat weinig veranderen De Zeeuw belangrijk voor Anderlecht het om' SPORT 37 MAANDAG 13 MEI 2013 „Ons geluk was misschien wel het uitvallen van Kyle Doesburg. Wat was die jongen sterk in het eerste kwartier. Hij liet zich steeds terugzakken uit de spits en had alles op het middenveld." Tom Blomaard, de spits van Kloetinge, was vol bewondering over de aanvaller van Hoek. irheid ontbreekt „Misschien heeft mijn blessure wel te maken met het lange seizoen. Ik had vorig seizoen nog nacompetitie met Goes en moest twee we ken daarna alweer aan de bak bij Hoek. Ik heb dus niet al te veel rust gehad." Kyle Doesburg viel na zestien minuten uit met een hamstringblessure. „In de eerste twintig minuten dacht ik alleen maar: 'Hoe krijgen we dit goed'? We werden over lopen. Gelukkig werd het hierna snel 2-1 en keerde Vrouwe Fortuna ook weer terug op het Wesselo- park." Kloetinge-trainer Diederik Hiensch over de moeizame openingsfase van zijn ploeg. „Aan het begin van dit seizoen was mijn doel om elf goals te maken, net zoveel als ik had gescoord bij Bruse Boys, de jaren ervoor. Tsja, en dan sta je ineens op zestien doelpunten. Bizar eigenlijk, maar wel heerlijk. Iets om van te genieten." Tom Blomaard werd met zestien goals club topscorer bij Kloetinge. „Een aantal spelers zat niet in de wedstrijd en dan kun je zomaar verliezen. Het is een mooie les rich ting de nacompetitie. We hebben het geluk dat we het volgende week kunnen rechtzetten. We moeten het niet dramatiseren, maar er wijze lessen uit trek ken. Het is slechts een kleine domper." Hoek-trainer Kenny Verhoene MADRID - Met het behalen van de vierde landstitel in vijfjaar spoelde Barcelona dit weekeinde de teleur stelling weg over het missen van de Champions Leaguefinale. De af straffing door Bayern München was niet de eerste waarschuwing dat de ploeg die de afgelopen jaren de wereld betoverde aan slijtage onderhevig is. „We zijn de beste club van Spanje en hoorden weer bij de beste vier teams van Europa", concludeerde clubpresident Sandro Rosell na dat zijn ploeg zaterdag, zonder zeifin actie te komen, de titel had binnengehaald. Real Madrid bleef bij Espanyol steken op 1-1 en was daarmee definitief uit de race. Barcelona, dat zondagavond op be zoek bij Atletico Madrid met 2-1 won, verloor tot dusverre slechts twee competitieduels, tegen Real vijf. Waar het bij de ploeg uit Ma drid onophoudelijk rommelde tus sen coach José Mourinho en spe lers, bleef het in Barcelona - in ie der geval naar buiten toe - altijd rustig. Het elftal van coach Tito Vilanova bleek wel meer dan ooit afhankelijk van Lionel Messi. „Er zullen maar een paar wijzigin gen komen", liet vicepresident Jo- sep Bartomeu weten. Technisch directeur Andoni Zubizarreta voegde eraan toe: „Tachtig pro cent van de spelers die we zou den willen hebben, speelt al bij ons. De basis is gewoon goed." BRUSSEL - Dankzij een doelpunt van Demy de Zeeuw heeft Ander lecht de leiding behouden in Play-Off 1, de strijd om de Bel gische voetbaltitel. De ploeg van trainer John van den Brom won moeizaam met 2-1 bij bekerwin naar Racing Genk, waar Mario Been werkzaam is. Anderlecht kwam na 23 minuten op voorsprong door een treffer van Matias Suarez. Genk-verdedi- ger Kara Mbodj bracht beide par tijen op slag van rust weer op ge lijke hoogte. Van den Brom zag tot zijn wanhoop zijn ploeg op nieuw een strafschop missen, voor de zestiende keer dit sei zoen. Ditmaal was het Guillaume Gillet die tegen de lat schoot. Een van richting veranderd schot van invaller De Zeeuw bracht de zege zeven minuten voor tijd toch bij Anderlecht, dat nu 45 punten heeft Club Brugge, zon dag met 4-2 te sterk bij Standard Luik, volgt op twee punten. Net als Zulte Waregem, dat zaterdag Lokeren versloeg. Genk, dat don derdag ten koste van Cercle Brug ge de beker won, staat op 39 pun ten. Er volgen nog twee speelron den in België. art Deprez. Op de achtergrond scheidsrechter Meulenkamp en Reguillo Vandepitte (rechts), foto's Johan van der Heijden gen zijn voormalige club Kloetin ge. „Ik weet ook niet wat ik had", zei Fitsch schuldbewust. „Giovan ni (Siereveld) en ik zijn eigenlijk heel goed op elkaar ingespeeld. Maar vandaag hadden we een paar momenten dat we de ver keerde keuzes maakten. Miscom municatie, terwijl we dat nor maal nooit hebben. Het is heel vervelend dat het uitgerekend te gen Kloetinge gebeurt." Siereveld hield zijn kaken zoveel mogelijk op elkaar. De aanvoerder kookte van binnen, na de tweede neder laag van dit seizoen tegen Kloetin ge. De boodschap was duidelijk: de teleurstelling snel wegspoelen, leren van de gemaakte fouten en focussen op de nacompetitie. „Maar op dit moment schaam ik me diep", sprak Raymond Wolff duidelijke taal. „Als je net als ons al weken zo lekker voetbalt is het pijnlijk om hier te verliezen. Ge lukkig hebben we nu de nacompe titie en bekerfinale nog." Wilson: „We staan weer met beide benen op de grond. Misschien wel pre cies op het goed moment." plaats (35 punten) mag de Beve- landse club zich een stabiele fac tor noemen. „Het zou mooi zijn om de stap naar de top vijf te kunnen ma ken", stelt Hiensch. „Dat wordt de uitdaging voor volgend sei zoen, maar we moeten ook realis tisch blijven. We hebben niet het budget zoals veel andere ploegen. Er is niemand die hier 30.000 eu ro neertelt om spelers te halen. Trouwens als die er zou zijn, zou den we het nog niet doen hoor. Het past niet binnen de cultuur van Kloetinge. Als er iemand bij ons in de selectie 20.000 euro zou krijgen, zou je stront krijgen bin nen het team en binnen de vereni ging. En dan ga je ook bepaalde krachten en kwaliteiten van de huidige groep missen. Weet je wat ik het allerbelangrijkste vind? Dat we ons publiek mooi en goed voetbal bieden, gebaseerd op heel veel plezier. Daar draait het om." iF~ Raymond Wolff (rechts) baalt, terwijl de Kloetinge-spelers Tom Blomaard, Daan Esser (11), Bart Deprez en Timo Jansen een feestje vieren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65