Van As speelt weer liever met vrienden SPORT 35 k Eersteklassers degraderen rechtstreeks Twaalf goals bij RCS-Aardenburg Vosmeer boert meteen goed MAANDAG 13 MEI 2013 Wouter de Craene (nummer 3) schiet op het doel in de wedstrijd tegen Brabantia. foto Marcelle Davidse door Roeland van Vliet YERSEKE - Janick van As voetbalt dit seizoen weer met zijn vrienden. Hoe prettig hij dat vindt, liet hij za terdag zien in het eerste nacompe- titieduel van Nieuwdorp tegen Yer- seke. De middenvelder was bij alle vier doelpunten van de groen-wit- ten betrokken. Nieuwdorp, dat als tweede eindig de in de derde klasse A, wil graag na één jaar terug naar de tweede klasse. Met de 4-1-overwinning van zaterdag op Yerseke is het team van trainer Jacques Blijle- vens goed op weg. Hoewel komen de zaterdag nog de return is tegen de nummer zes van de derde klas se B, kan men zich al voorzichtig gaan richten op de tweede ronde van de nacompetitie. Daarin is MZVC of VCK de tegenstander. Eén van de aanjagers bij Nieuw dorp was zaterdag Van As. Hij keerde afgelopen zomer na één sei zoen bij Goes - toen nog actiefin de eerste klasse op zondag - terug op het oude nest. „Ik speelde bij Goes bij lange na niet altijd", ver telde de speler die toe was aan een hoger niveau. „Dat viel mij tegen. Ik moest er meer voor opgeven dan ik ervoor terug kreeg. Toen dacht ik: dan voetbal ik liever weer met mijn vrienden op zater dag. Hier bij Nieuwdorp zit ik met allemaal jongens met wie ik ook de jeugd doorlopen heb. Wij kun nen allemaal erg goed met elkaar overweg en vinden elkaar heel makkelijk in het veld." Nieuwdorp oogde zaterdag niet als een geoliede machine. Daar voor ging er te veel mis. Maar de ploeg was wel duidelijk de boven liggende partij. „Ik denk dat we wat feller waren en meer snelheid in de ploeg hadden", zei Van As. „We hebben alleen geluk gehad dat we in het kwartier na rust niet nog meer schade opliepen." In die periode kroop Yerseke even uit z'n schulp. En pardoes kwam uit de aanvalsgolf de 1-2. Arjen de Koeijer jaagde Roderick Gaakeer op en die trapte de bal uit paniek wild weg. De Nieuwdorp-verdedi- ger, die nota bene buiten zijn ei gen strafschopgebied stond, zag de bal zomaar naast keeper Ruben Otte in de kruising gaan. In de eerste helft en het laatste halfuur van de tweede helft dic teerde Nieuwdorp. De ploeg kwam vroeg op 0-1 door een kop bal van Van As. Tien minuten la ter maakte de middenvelder ook de 0-2. En die was bijzonder fraai. „Ik kwam aan de linkerkant het strafschopgebied in en was eerst van plan de bal voor te geven", ver telde Van As. „Maar toen ik nie mand vrij zag staan, dacht ik: oké, ik kan proberen hem zeifin de ver re hoek te krullen. Tja, als dat dan ook lukt, is dat wel heel mooi." Bij de 1-3 was Van As wederom be trokken. Hij speelde de bal naar Mark Niewenhuijse, die Niels Mul der vervolgens met een mooi steekpassje bediende. De aanvoer der kwam op randje buitenspel vrij voor het doel en rondde be kwaam af. De 1-4 was strafschop van Mulder. Van As had 'm gekregen van scheidsrechter Marin de Zwarte. „Maar dat was een cadeautje", vond Van As. „Ik werd aan m'n shirt getrokken, maar het was ze ker geen penalty waard. Maar ja, mij hoor je niet klagen." Yerseke-Nieuwdorp 1-4 (0-2). 13. Janick van As 0-125. Janick van As 0-2, 49. Roderick Gaakeer 1 -2 (eigen doelpunt), 57. Niels Mulder 1-3, 90+3. Niels Mulder 1 -4 (strafschop). Scheids rechter: M. de Zwarte (Vlissingen). Ge le kaart: Bart van Steveninck, Niels Po- ley (beiden Yerseke), Teun Rentmees ter, Kevin Joosse (beiden Nieuwdorp). Aantal toeschouwers: 250. MIDDELBURG - GPC Vlissingen en Terneuzense Boys degradeerden zaterdag uit de eerste klasse C. De Zeeuws-Vlaamse voetbalploeg won nog wel van De Zwerver, maar dat bleek niet genoeg. GPC ging hard onderuit in Sliedrecht. Sliedrecht-GPC 4-0: „We hadden gehoopt de nacompetitie nog te kunnen bereiken", zei trainer Mi chel Leonhart, „maar dat idee duurde zaterdag tegen Sliedrecht uiteindelijk maar veertig minu ten." De thuisclub kwam in de veertig ste minuut via een discutabele strafschop op 1-0 en bouwde die marge vlak na rust uit tot 3-0. Hier na was GPC lamgeslagen en werd het zelfs nog 4-0. Toen na afloop bekend werd dat concurrent Alte- na een gelijkspel had afgedwon gen, werd duidelijk dat GPC recht streeks was gedegradeerd. Terneuzense Boys-De Zwever 2-1: De ploeg van trainer Eddy van der Hooft won zaterdag weliswaar met 2-1 van De Zwerver, maar door het gelijkspel van concurrent Altena konden de Zeeuws-Vlamin gen rechtstreekse degradatie naar de tweede klasse niet meer ontlo pen. Terneuzense Boys begon goed en vocht duidelijk voor zijn laatste kans. Ruud Hoogesteger miste een kans, maar zette zijn ploeg even later op het goede spoor. Halverwege de eerste helft schoot Tim Faassen de thuisclub naar een 2-o-voorsprong. Na rust kwam de ploeg uit Kinderdijk uit een strafschop van Robert Kuij- pers terug in de wedstrijd. MIDDELBURG - Aardenburg en Axel krijgen via de nacompetitie een her kansing om te proberen lijfsbehoud te realiseren. Beide zondag-tweede klassers verloren zondag van respec tievelijk RCS en 't Zand. SC 't Zand-Axel 4-1 (1-1). Daan van Hal 1-0, Bert Scheele 1-1, Joost Ob- bens 2-1, Daan van Hal 3-1, Nick Weer man 4-1. Terneuzen-Roosendaal 3-3 (3-2). Tom van Unen 0-1, Dominique Verlin de 1-1, Remco van Leeuwen 2-1, Robin Franken 2-2, Erik Jan Naudts 3-2, Robin Franken 3-3. RCS-Aardenburg 7-5 (3-3). Len Evers- dijk 1-0, 2-0 en 3-0, Niek van Sprundel 3-1, Bart van de Hemel 3-2, Niek van Sprundel 3-3, Geraldi Geerman 4-3, Nicky van Merriënboer 5-3, Marlo Janis- se 6-3, Bart van de Hemel 6-4, Geraldi Geerman 7-4, Steven de Croock 7-5. VOSMEER - In de strijd om een plaats in de vierde klasse van het zondagvoetbal deed Vosmeer op eigen veld prima zaken tegen Vi- voo. De vijfdeklasser versloeg de tegenstander uit Huijbergen met 3-1. Vivoo kwam via Dimitri Cuppens nog wel op 0-1. Joeri den Hollan der, Jeffrey Kruf en Jeremy Stol wijk bogen de stand na rust om. Komend weekeinde speelt Vos meer de return.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63