wandeling die je kunt maken' PvdD wil kavels natuur opkopen Samsom sterkt zijn positie door charmeoffensief cheap.nl dagactie 59.50 45% F BINNENLAND 5 Landhuishotel incl. 4-gangen diner! cheap.nl/dagactie| 0900-700 7004 PvdA-leden stemmen in met strafbaarstelling van il legaliteit, mits de partij het asielbeleid humaner maakt per/toplocatie één superactie! ma 13 mei korting Landhuishotel Herikerberg Ai MAANDAG 13 MEI 2013 Julian (9). De jongens zijn al een week spoorloos. Veel burgers doorzoeken vrijwillig bossen, foto Bas Czerwinski/ANP buurvrouw", roept Mare. Nadat de instructies voor ieder een duidelijker zijn geworden, be gint het geheel er zowaar als een op elkaar ingespeelde groep uit te zien. In een min of meer rechte lijn kammen ze het bos uit: twee keer 7 kilometer, meter voor me ter. Met stokken wordt in de grond ge pord. Waar de aarde zachter is, wordt doorgeprikt en als het lijkt alsof er kan zijn gegraven worden de coördinatoren geroepen en staat de hele groep stil. Denken de politie-agenten die achter de vrijwilligers aanlopen óók dat het wat is, dan krijgt de plek een mar kering met een rood-wit lint. Tijdens een korte pauze wordt het een van de zoekers teveel. „Het voelt niet goed meer. Niet omdat ik bang ben op iets con- fronterends te stuiten, dat weet je van tevoren. Maar gisteren in Doorn was ik er ook bij, het is ge noeg geweest", vertelt ze. En te rug loopt ze, naar de parkeer plaats. „Dit is een van de meest ver moeiende wandelingen die je kunt maken", verklaart Mare Sa tijn. „Het moet langzaam gebeu ren, anders zie je niet genoeg. In tien minuten heb je misschien dertig meter afgelegd. Voor ons, maar ook voor deze vrijwilligers is dit geen dagelijkse bezigheid. Daarom petje voor ze af." Marjon Verhoeven uit Hilversum DAARLE - Als de veiling van kavels natuur van Staatsbosbeheer door gaat, gaat de Partij voor de Dieren (PvdD) zeker een bod uitbrengen. De partij wordt daarbij gesteund door het radioprogramma Vroege Vogels van de Vara, dat dit weekein de luisteraars opriep om de woud- funding van de partij te ondersteu nen. „Het is ridicuul dat natuurgrond wordt verkocht, grond die van ons allemaal is", zegt Esther Ouwehand, Tweede Kamerlid voor de PvdD. „Die grond moet in veilige han den blijven. Wij willen geen risi co lopen dat we de grond voor al tijd kwijt zijn. Verkoop is idioot. Als de verkoop wordt afgeblazen, zijn we gelukkig. Eerder niet." De partij heeft, om aan geld te ko men, een actie opgezet. Voor 5 eu ro kan iemand een vierkante me ter natuurgrond in Daarle 'ko pen'. Wie lid wordt van de dierenpartij krijgt alvast 3 vierkante meter 'ca deau'. Uit bezuinigingsoverwegingen wil Staatsbosbeheer een aantal minder waardevolle natuurkavels verkopen. In het Twentse Daarle gaat 138 hectare in de verkoop, via een internetveiling. Het plan roept echter veel verzet op van na tuurbeschermers. Woensdag dient in Den Haag een kort geding dat aangespannen is door de Vereniging Das en Boom. Deze vereniging wil dat de ver koop op de lange baan wordt ge schoven. Das en Boom wil vervol gens overleg over de verkoopcon tracten. In die contracten zouden eisen opgenomen moeten wor den om de natuurwaarde van de te verkopen percelen te waarbor gen. De tussenpersoon bij de natuur verkoop is makelaardij Troost wijk. Directeur Jaap Bekker stelt dat nu de eerste 37 hectare grond van in totaal 138 hectare Daarlese grond in de verkoop gaat. De internetveiling is via het sys teem van opbod, waarbij kavels in dividueel en in combinatie wor den aangeboden. De hoogste bieder is nog geen ei genaar. Staatsbosbeheer heeft het laatste woord, legt Bekker uit. was er vrijdag ook bij, in Rhenen. „Als je eenmaal loopt, dan gaat het wel, maar je hebt je emoties bij je. Ik merk wel dat je het 's avonds een plaats moet geven. „Ik doe het voor de moeder. Zelfben ik ook moeder van vier kinderen en ik heb kleinkinderen." Haar be sluit om mee te zoeken werkte aanstekelijk. „Mijn dochter en schoondochter zijn vandaag ook mee." Suzanne Konings uit Huis ter Heide houdt het voor gezien, terwijl de anderen nog een laatste stuk bos nemen. Ze wijst naar haar herder Bram, een speur hond. „Hij begint te klieren. Over leden personen zou hij nog wel kunnen ruiken. Maar sporen niet meer, daarvoor zijn ze al te oud." ANALYSE LEDENRAAD door Francine Wildenborg UTRECHT - Het kostte Diederik Samsom een week reizen door het land, eindeloos veel discussies en de nodige zweetdruppels tijdens de extra ledenraad gisteren in Utrecht. Maar: de PvdA-leider heeft zijn partij weer achter zich. Samsom hoeft niet terug naar de onderhandelingstafel met de WD om de strafbaarstelling van illegaliteit terug te draaien, zoals zijn leden twee weken geleden nog eisten op een partijcongres in Leeuwarden. Daarvoor in de plaats moet de partij zich hard gaan maken voor een humaner asielbeleid, vond een grote meer derheid van de 600 leden gisteren in de Utrechtse Jaarbeurs. Het uitgebreide charmeoffensief van afgelopen week heeft Sam- soms positie versterkt. Binnen de partij is duidelijk wie de baas is en tegelijkertijd toont hij coalitie partner WD hoe hij de neuzen dezelfde kant op weet te krijgen. Iets dat de liberalen vorig jaar niet lukte bij de inkomensafhankelijke zorgpremie. Precies met dat voorbeeld drukte Samsom zijn leden gisteren op het hart hoe de politiek werkt: voor wat hoort wat. Toen de WD van de inkomensafhankelijke zorgpremie af wilde, leverde ze daar 250 miljoen aan de PvdA voor in: van infrastructuur naar sociale zaken. Met de strafbaarstelling van illega liteit zou het niet anders zijn. In de onderhandelingen over het re geerakkoord had dat WD-punt recht tegenover de PvdA-eis voor een kinderpardon gestaan. En was dat het niet, dan zou de WD wel iets anders terug willen. Lelijke maatregelen horen bij een regeerakkoord, herhaalde de PvdA-voorman steeds. Daarop moet je je niet blindstaren, want in de praktijk zullen nauwelijks boetes voor illegaliteit worden ge geven. Bovendien komt er een pakket aan maatregelen dat het asielbeleid - eindelijk na vijftien jaar - humaner moet maken, al dus Samsom. Zo moeten asielzoe kers niet meer vastgezet worden, moeten vluchtelingen die buiten hun schuld niet terug kunnen tóch een verblijfsvergunning krij gen en het illegalenquotum wor den afgeschaft. Die woorden van Samsom kwa men gisteren letterlijk terug in de motie van Sander Terphuis - het PvdA-lid dat sinds het partijcon gres in Leeuwarden het verzet te gen de strafbaarstelling leidde. De twee hadden elkaar kennelijk ge vonden tijdens de bijeenkomsten afgelopen week. Maar niet alle le den waren overtuigd. Want: mooi dat de PvdA zich gaat inzetten voor humaner beleid, maar de WD heeft nog niet toegezegd daarin mee te gaan. Samsom zegt er alles aan te doen om het wetsvoorstel humaner te maken en ziet een partner in staatssecretaris Fred Teeven (Justi tie, WD) die na het debat over de zelfdoding van asielzoeker Dolma- tov ook een humaner beleid voor staat. Pas als dat aangepaste wets voorstel er ligt, is ook de PvdA-Tweede Kamerfractie be reid in te stemmen met de straf baarstelling. Wat de Eerste Kamerfractie gaat doen, is nog ongewis. Maar sena tor Marleen Barth klonk gisteren geruststellend: immers, zij had van Samsom 'al veel toezeggingen gehoord om de wet te wijzigen'. alleen vandaag boekbaar! vaivHHT per persoon, per arrangement 2 overnachtingen incl. ontbijt Gratis entree Holland Casino t/ 1 x 4-gangen diner i/ In de Twentse bossen gelegen *Prijs o.b.v. 2-persoonskamer. Excl. res.kosten 15 per boeking. Voorwaarden zie website.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5