nfstigfrnaarwint Fors verlies voor Zierikzee wel in Nisse SPORT 39 AZW en WHS in evenwicht: 2-2 Nieuwdorp is na zege al bijna door Kruiningen doet goede zaken Arendskerke en Waarde gelijk Tlirner Swinkels geplaatst voor NK MAANDAG 13 MEI 2013 Dirk-jan Westmaas legt aan voor een schot in het duel met Tweemaal Zes. foto Rien Pekaar NISSE - Hoewel Middelburger Er- win Harmes zondag de Meidoorn loop in Nisse voorzichtig liep, ging de zege in de wedstrijd over 15 kilometer toch naar hem. De Vlissinger Remy Vasseur be paalde in de Zak van Zuid-Beve land meteen het tempo. Harmes begon geheel tegen zijn natuur in rustig. De eerste kilometers zat hij ook nog achter mannen als Al- win Vermeulen, Gilles Geschiere, Arjo Verhage en Wilco de Vos. Na 4 kilometer kwam Harmes op stoom en liep hij zienderogen in op de rest en kreeg hij Vasseur in zicht. Bij de doorkomst na 7,5 kilo meter vond hij zelfs al aansluiting bij de Vlissinger. Een halve kilo meter later versnelde Harmes en toen was Vasseur gezien. Met een eindtijd van 50 minuten en 10 se conden bleef de Middelburger maar net boven zijn pr van 49.56. door Henk van de Voorde NIEUWERKERK - Het vrouwenteam van Zierikzee moet de hoge ver wachtingen bijstellen in de landelij ke eerste klasse tennis. Net als vori ge week in Bergen op Zoom tegen Mattemburgh, moest ook in Bres- kens tegen De Boskreek een 6-0-nederlaag worden geïncas seerd. Het jeugdige team van De Bos kreek, de oudste speelster is acht tien jaar, stevent op het kampioen schap af, terwijl het degradaties pook voor Zierikzee in zicht komt. De dertienjarige Vlaamse speelster Zoë van Deynse won van Loekie den Hollander met 6-1 6-0. Manon Dewulf, eveneens een Bel gische, versloeg in de eerste partij met 6-3 6-0 Martine Verschoore. Annemarie Roda verloor in de tweede partij ternauwernood in drie sets van Demi Engelaar: 6-7 (5-7) 6-2 6-4. Ook Lenneke de Graaf redde het net niet tegen de uit Heinkenszand'afkomstige Ca roline Volleman: 6-4 3-6 6-4. In de tweede klasse boekte mid denmoter Duiveland thuis in Nieuwerkerk een nuttige 4-2-ze- ge op Vierhoeven uit Roosendaal. Captain Angela Kouwenberg (speelsterkte 5) sloeg meer door dan haar tegenstandster met ra ting 6. Bovendien geloofde laatst genoemde in het tweede bedrijf er niet meer in: 6-4 6-0. In de tweede partij klopte de vas te Renate Slootmaker overtui gend Ankie van Damme: 6-3 6-0. Het was een partij met veel lange rally's, waarbij eerstgenoemde meestal over de langste adem be schikte. Monique Deurloo zege vierde in drie sets over Inge van den Bom: 6-1 0-6 6-3. De Roosen- daalse sloeg alles volle bak, ter wijl Monique Deurloo de ballen rustig en tactisch terug bleef slaan. Linda Slootmaker ging in drie sets onderuit tegen Nadia Thie- len: 2-6 6-3 2-6. In het eerste dub bel waren Angela Kouwenberg en Linda Slootmaker veel te sterk voor Mandy Jager en Inge van den Bom: 6-3 6-1. Vrijwel alles lukte bij het Zeeuwse duo, dat zich so wieso thuis voelt aan het net. In het tweede dubbel verloren Monique Deurloo en Renate Slootmaker vrij kansloos van Su zanne van Laak en Nadia Thielen: 3-6 2-6. „Behoud is voor ons prima. Wij hoeven niet te promoveren", al dus Angela Kouwenberg. Haar team, dat ooit drie jaar in de eer ste klasse bivakkeerde, tennist al een jaar of tien in dezelfde samen stelling. AXEL In de strijd om promotie naar de tweede klasse speel den AZW en WHS zaterdag gelijk. In Axel snoepte Perry Snoep in de slotfase een puntje weg voor de Tholen- se ploeg. WHS kwam via Patrick van Schetsen vlak voor rust op voorsprong. Na de rust bracht Bert Apperlo met twee goals de thuisploeg aan de leiding. Vlak voor tijd scoorde Perry Snoep de gelijkmaker. YERSEKE Nieuwdorp plaatste zich za terdag zo goed als zeker voor de tweede ronde van de nacompetitie. In de strijd om promotie naar de twee de klasse won het van Yerse- ke: 1-4. De eerste twee goals kwamen van Janick van As, na de pauze scoorde Niels Mulder tweemaal, die laat ste vanaf de stip. Roderick Gaakeer zorgde met een ei gen goal voor de eretreffer voor Yerseke. KRUININGEN Kruiningen zette zaterdag de eerste stap richting pro motie naar de derde klasse. Smerdiek werd met 3-1 ver slagen. Lars Steendijk open de de score voor de thuis ploeg. Direct aan het begin van de tweede helft onder schepte Sander van 't Hof de bal en zorgde voor de gelijk maker. Jeff Her wig kopte de 2-1 voor Kruiningen in het doel. Ad Lokerse maakte na een blunder van Alex Stout- jesdijk de 3-1. 'S-HEER ARENDSKERKE 's-Heer Arendskerke en- Waarde speelden zaterdag met 1-1 gelijk. De thuisploeg speelde voor lijfsbehoud en de bezoekers voor promotie naar de derde klasse. Na een half uur kwam Jawad Sami- ky van Waarde in botsing en werd hij met vermoede lijk een beenbreuk naar het ziekenhuis gebracht. In de tweede helft scoorde Frank Davidse de 1-0 en Evert van Houte maakte de 1-1. VUG HT Dennis Swinkels heeft zich geplaatst voor de NK-finale van de meerkamp. De tur ner uit Bruinisse, die voor O&O/TAG Zwijndrecht uit komt, werd in de halve fina le in Vught zevende. Dat was genoeg voor plaatsing. Tevens dwong hij op drie on derdelen (vloer, voltige en rekstok) kwalificatie voor de toestelfinales af. Het NK is in het weekeinde van 1 en 2 juni in Almere.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55