TOP, Fortis en Swift ontsnappen Axel en Aardenburg in de herkansing Luuk Geuze slaat slag bij 85cc grote wielen 38 SPORT OVERGANGSKLASSE Pennings tekent voor een jaar bij VC Vlissingen Korfballers hebben het schaamrood op de kaken na nederlaag tegen incompleet Tweemaal Zes. Tjoba voelt zich oliedom door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - TOP keek zaterdag lange tijd tegen een achterstand aan, maar in de slotfase sloeg de Arnemuidse overgangsklasser nog toe tegen Rust Roest. Het korfbal duel eindigde in 13-12. Eersteklas ser Fortis speelde ternauwernood gelijk en heeft nog altijd kans op de titel. Swift had het in de tweede klasse ook lastig, maar de koploper won wel. TOP-Rust Roest 13-12: Tegen een incompleet Rust Roest, één van de koplopers, straalde TOP voor rust (4-6) te weinig overtuiging uit. Na de hervatting compenseer den de Arnemuidenaars dat met vechtlust. Pas in de slotminuten sloegen ze toe. „TOP was de geluk- kigge winnaar, maar het is niet onverdiend te noemen", vond coach Erik Maljers. Scores TOP: Remco Bezemer en Nel- leke van Belzen 3, Corné Bezemer, An ne Meulmeester en Peter van Belzen 2, Wilma de Ridder 1. Fortis-RWA 15-15: De voortdu rende achterstand van Fortis, 4-8 door Jos van Belzen MIDDELBURG - In de laatste speel ronde in de tweede klasse E van het zondagvoetbal leverden de duels waarbij de vier Zeeuwse ploegen waren betrokken flink wat doelpunten op. De meeste daarvan vielen bij RCS tegen Aar denburg, dat een 7-5-eindstand kende. Terneuzen speelde met 3-3 gelijk tegen Roosendaal en Axel sloot zijn laatste reguliere compe titieduel op zondag af met een 4-1-nederlaag bij SC 't Zand. Door deze resultaten krijgen Aar denburg en Axel via de nacompe- titie de kans om lijfsbehoud te rea liseren. RCS-Aardenburg 7-5: Vanaf de bank zag trainer Romeo van Aer- de in het eerste halfuur een heel goed RCS, dat door een hattrick van Len Eversdijk een verdiende 3-0-voorsprong nam. „Toch kon VLISSINGEN - Ruud Pennings wordt met ingang van volgend sei zoen definitief de trainer van VC Vlissingen. De overeenkomst zat er al enige tijd aan te komen, maar werd zondag officieel. Pen nings tekent bij de Walcherse zon dag-eersteklasser een contract voor een jaar. De Vlisssingse oefenmeester werd vorige week zondag met Zeelandia Middelburg kampioen in de derde klasse. Bij die club had hij een meerjarig contract, maar na een verschil van inzicht over de te volgen koers, liet hij zijn verbintenis ontbinden. Pennings is voor Vlissingen geen onbekende. In het verleden was hij al eens negen seizoenen trai ner bij die club. Onder Pennings klom Vlissingen vanuit de vierde klasse op naar de eerste klasse in het zondagvoetbal. bij rust en 11-14 op driekwart, sloot niet aan bij het gevoel van coach Leonard Debbaut. „We speelden dreigend én daardoor do minant." RWA was echter derma te effectief dat de Souburgers in de handen mochten knijpen met de late gelijkmaker. In de eerste klasse ligt nog alles open en kunnen nog zeven ploe gen kampioen worden. Scores Fortis: Jordy Sleijpen 5, Rem co Crucq 4, Kim Baas en Rachel Verha- ge 2, Joyce Schoonaard en Patrick Koppejan 1 Merwede-Swift 16-18: Swift, de koploper in de tweede klasse, zweette peultjes in Sliedrecht. Pas in de laatste tien minuten kregen de Middelburgers grip op het duel. „We verdedigden slecht en maakten veel individuele fouten", verklaarde coach Dennis Plantin- ga de langdurige achterstand. Met nog vijf minuten op de klok te kende Matthijs Pouwer voor de belangrijke 15-16 en 15-17. Scores Swift: Matthijs Pouwer 8, Ri chard Geldof 6, Mirella Pouwer 2, Lennart Hoogenboom en Anita Hoek stra 1 ik er op dat moment nog niet echt van genieten, want we heb ben dat dit seizoen al vaker mee gemaakt", aldus de coach na af loop. De laatste tien minuten tot aan de rust leken hem gelijk te ge ven, want de bezoekers kwamen terug tot 3-3 door twee treffers van Niek van Sprundel en één van Bart van den Hemel. Na de pauze pakten de Souburgers de draad weer op en na zes minuten stond er door Geraldi Geerman en Nicky van Merriënboer een 5-3-stand op het bord. Toen Marlo lanisse er met een kwartier voor tijd 6-3 van maakte, wist ook Van Aerde dat de wedstrijd in de knip zat. Bart van den Hemel scoorde nog tegen (6-4), maar Geraldi Geerman bracht de marge weer op drie: 7-4. Het slotakkoord was voor Steven de Croock: 7-5. SC 't Zand-Axel 4-1: De 1-1-stand bij rust door treffers van Daan door Herman Heuvink RILLAND - De Belgische motorcros ser Julien van Stippen uit Ophain was bij de clubwedstrijd in Rilland de sterkste in de MX 2-klasse. Marco Pennings uit Tholen had in deze categorie nog wel de snelste start, maar moest al snel het hoofd buigen voor de talentvolle Van Stippen. De zeventienjarige KTM-rijder won niet alleen de eerste manche met speels gemak maar daarna ook de tweede. Pen nings hield wel de tweede plaats vast in de eerste manche voor We sley Vergouwen. In de tweede manche lukte dat niet, Vergou wen bleek sterker. Lukas de Ruiter deed het goed door zich na mindere starts tel kens op te werken naar de vierde plaats. Hij werd hierdoor winnaar Tiel-Ondo 12-11: Een deceptie van jewelste voor Ondo, dat nu vrijwel zeker degradeert uit de tweede klasse. De ploeg uit Sint-Laurens leidde bij rust met 2-6. In de tweede helft ging het mis. Mededegradatiekandidaat Tiel stond binnen vijf minuten op 6-6. Ondo kwam nog wel op 8-9, maar daarna ebde het ver trouwen weg. Scores Ondo: Joris Hoogwerf 4, Rob bie Mesu en Lilian van der Linde 2, Ro nald Wisse, Jeroen Mesu en Dennis Witte 1. Vios-Togo 6-14: De eerste twee rake schoten van sluwe vos Jan-Willem van Nieuwenhuijze maakten korte metten met de as piraties van Vios. Derdeklasser To go bouwde de voorsprong gestaag uit, waardoor de wedstrijd al voor rust (4-8) ontdaan was van spanning. De Goesenaren staan nog altijd tweede en kunnen waarschijnlijk opgaan voor pro motie. Scores Togo: Jan-Willem van Nieu wenhuijze 6, Niek Meerman 4, Dennis Boelman 2, Janneke de Wit en Anouk Hazelaar 1. van Hal en Bert Scheele was een goede afspiegeling van de verhou dingen. In de tweede helft was de thuisploeg de bovenliggende par tij. Na de snelle 2-1 van Joost Ob- bens, maakte Daan van Hal er hal verwege het tweede bedrijf 3-1 van. Tien minuten voor het einde bracht Nick Weerman de 4-1-eindstand op het bord. Terneuzen-Roosendaal 3-3: Bij winst had Terneuzen nog een wa terkansje om de derde-periodeti- tel te behalen, maar eigenlijk ge loofde men daar niet in. Domini que Verlinde trok in de dertiende minuut de stand gelijk (1-1), na de openingstreffer van Tom van Unen. Remco van Leeuwen en Erik Jan Naudts, met tussendoor een tegentreffer van Robin Fran ken zorgden voor een 3-2-stand bij rust. Halverwege de tweede helft bepaalde Robin Franken de eindstand op 3-3. bij de MX 2 junioren. Bij de gemix te klasse MX i/veteranen reed Erik van der Wekken een ijzerster- ke wedstrijd. De KTM-rijder uit Zierikzee kon echter niet verhin deren dat één man zich sterker toonde. Dat was Lucas. Bij de club klasse ging de zege naar Danny Mustert uit Brasschaat. Bij de 65 cc was Lourens de Ligt (Middelharnis) de te kloppen rij der. Hij maakte zijn favorietenrol waar door beide manches te win nen. De meeste tegenstand kwam van Mats Leeuwensteijn. De Vlis- singer kwam echter ten val en ver speelde daardoor de tweede plaats aan de Zeeuws-Vlaming Maicky Bonsel. De zege bij de klei ne wielen ging naar Danny van de Bosse. De strijd bij de 85a: gro te wielen werd gewonnen door Luuk Geuze uit Nieuwerkerk. Jen nifer van der Cingel werd derde. door Roeland van Vliet 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - De korfballers van Tjoba voelden zich zaterdag ontzettend dom. Ondanks een manmeersituatie verloren ze namelijk van Twee maal Zes. „Als je bijna de hele wedstrijd met z'n achten tegen een zevental speelt, vind je dat je moet winnen", verklaarde trainer Bram van Geffen het schaamrood op de kaken van de groen-witten. „Dat is misschien ook zo. Maar het kan ook gebeuren dat je dan verliest." Van Geffen vatte de nipte neder laag (16-17) luchtig op. Dat was ook te bgrijpen, gezien de stand op de ranglijst. Tjoba staat onder in de middenmoot en hoeft niet meer te vrezen voor degradatie. Daarnaast snapte de Dordtenaar ook wel dat het niet eenvoudig is om tegen een incompleet team te spelen. „Zoiets wil je ook hele maal niet." Maar het moest al wel vroeg in het duel. Eén van de mannen van Tweemaal Zes ging door zijn en kel en kon - nadat hij het nog wel even geprobeerd had - niet meer verder. De equipe uit Maartens dijk had echter geen reserves bij zich. De reden daarvoor was dat zowel het tweede team als de Ai nog een belangrijke wedstrijd speelde. En dus korfbalde de Utrechtse formatie zo'n vijftig mi nuten met z'n zevenen, iets wat op zo'n hoog niveau zeer onge bruikelijk is. „Ik neem die coach niks kwalijk", zei Van Geffen. „Ik ben ook wel eens zonder reserves op pad ge gaan. Vorig jaar nog, bij de uit wedstrijd tegen Meeuwen. Tja, en dan kan het dus zijn dat er eentje uitvalt..." Het gevolg was zaterdag dat Niels Westmaas opeens geen tegen stander meer had. In de aanval was hij degene die moest gaan aangeven en rebounden tegelijk, terwijl Dennis Broerse, Anoek Braam en Demi Mondeel konden prijsknallen. In de verdediging was Westmaas een extra slot op de deur. Maar aanvallend noch verdedi gend deed het vak het goed. De vier van Tjoba voelden zich on gemakkelijk tegenover drietal van Tweemaal Zes. Ze realiseer den zich dat ze de ene na de ande re bal moesten raakschieten, maar tot hun frustratie deden ze dat niet. En in de verdediging wa ren ze ook slordig. „Dat is eigen lijk het enige wat ik hen verwijt: dat ze zo makkelijk doelpunten tegen kregen", zei Van Geffen. „Als je met vier tegen drie staat, mogen er geen doorloopballen in gaan." Bij rust was het 7-7 en daarna sloeg de thuisploeg een gaatje van twee punten. Maar in de laat ste twintig minuten lukte ver volgens weinig meer bij Tjoba. Het gevolg was dat Tweemaal Zes, dat korfbalde alsof het niets te verliezen had, erop en erover ging. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 6, Dennis Broerse 4, Anoek Braam, Niels Westmaas en Esmee Walraven 2. De deelnemers aan de Meidoornloop trekken door de fraaie Zak van Zuid-Beveland. foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54