Hoek speelt zaterdag bekerfinale en treft daarna XerxesDZB Hiensch: 'Plezier, daar draait hei Hoek gaat hard onderuit. „We staan met beide benen op de grond." 36 SPORT ZEEUWSE DERBY VAN MINUUT TOT MINUUT KARAKTERISTIEK MAANI 5. Kyle Doesburg gaat alleen op doel Kloetinge af, omspeelt Kloe- tinge-keeper Jaco van der Schee, waarna Jaap Esser met een ultie me inspanning de bal over de ach terlijn glijdt. 6. Uit een hoekschop wordt de bal verlengd en schiet Jorrit D'Haese- leer de bal bij de tweede paal bin nen: 0-1. 16. Doesburg loopt een hamstring blessure op en wordt vervangen door Guillaume Clinckemaillie. 21. Na een prachtige pass van Se bastian Hermans wordt Clincke maillie in stelling gebracht. De in valler schuift de bal door benen van de keeper in het doel: 0-2. 26. Mark Schuit onderschept de bal na een zwakke pass Hermans, waarna Daan Esser spits Tom Blomaard in stelling brengt. De topschutter van Kloetinge schiet de bal in de hoek: 1-2. 31. Na een prachtige steekpass van Fabian Wilson schiet Ray mond Wolff in het zijnet. 32. Clinckemaillie schiet naast na slecht wegwerken bij Kloetinge. 34. Hoek krijgt de bal niet weg na ingooi, waarna Bart Deprez uit haalt. De bal wordt van richting veranderd en Hoek-doelman Jordi de Jonghe ziet de bal in het doel gaan: 2-2. 38. Daan Esser profiteert van wei felend optreden in defensie Hoek. De bal gaat echter over het doel. 47. Blomaard is uitgeweken naar rechts, speelt Daan Esser aan die simpel wegdraait bij Lionel Fitsch. Deprez vindt vervolgens de doel man op zijn weg, maar schiet de rebound alsnog binnen: 3-2. 65. Clinckemaillie vindt Kloetinge- doelman Jaco van der Schee op zijn weg. 66. Kopbal Giovanni Siereveld uit hoekschop gaat rakelings over. 83. Daan Esser knalt op de lat. 87. Counter van Kloetinge. Na een voorzet van Maaskant kopt Blom aard zijn zestiende competitietref fer binnen: 4-2. Kloetinge-Hoek 4-2 (2-2). 5. Jorrit D'Haeseleer 0-1,21. Guillaume Clinckemaillie 0-2, 26. Tom Blom aard 1-2, 34. Bart Deprez 2-2, 47. Bart Deprez 3-2, 87. Tom Blom aard 4-2. Scheidsrechter: A. Meu- lenkamp (Ommen). Gele kaart: Mats Willemse (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 1500. Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartel, Michel Maaskant, Jaap Esser, Timo Jansen; Mats Wil lemse, Aart Veldhof, Daan Esser I Tom Blomaard, maker van twee goals, heerst in de lucht tussen de Hoek-spelers Reguillo Vandepitte en Giovanni Siereveld (4). TERNEUZEN - De KNVB heeft beslo ten dat Hoek aanstaande zaterdag de bekerfinale tegen OJC Rosma len speelt, om vervolgens drie da gen later op eigen veld aan de na- competitie om promotie naar de topklasse te beginnen. De hoofdklasser, die zaterdagmid dag in de Zeeuwse derby tegen Kloetinge met 4-2 onderuitging, speelt de bekerfinale zaterdagmid dag op het veld van Kozakken Boys. D£ aftrap in Werkendam is om 15.00 uur. Drie dagen later begint Hoek aan de nacompetitie. Op eigen veld speelt de ploeg van trainer Kenny Verhoene dinsdag 21 mei om 20.00 uur thuis tegen XerxesDZB. Bij een overwinning is het op za terdag 25 mei XerxesDZB-ASWH en moet Hoek op dinsdag 28 mei op bezoek bij ASWH. Bij een ne derlaag of gelijkspel tegen Xer xesDZB moet Hoek op zaterdag 25 mei op bezoek bij ASWH. De laat ste wedstrijd in de poule van de hoofdklasse B is dan XerxesDZB- ASWH, op 28 mei. De poulewin naar plaatst zich voor de halve fi nales, net als de twee winnaars van de andere poules. Spaken burg, de nummer dertien van de topklasse voegt zich dan ook bij die drie halvefinalisten. Defensieve zekert (85. Sjors Lankhaar); Mark Schuit (89. Rick Mulder), Tom Blomaard en Bart Deprez (90. Rogier Veen- stra). Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Lionel Fitsch, Giovanni Sie reveld, Thomas van den Houten; Sebastian Hermans (66. Alain van Mieghem), Reguillo Vandepitte, Tim de Meersman (83. Regilio Pi nas); Raymond Wolff, Jorrit D'Hae seleer en Kyle Doesburg (17. Guillaume Clinckemaillie). door Barry van der Hooft KLOETINGE - Fabian Wilson is een voetballer die alles bijhoudt. Za terdag na de 4-2-nederlaag tegen Kloetinge lepelde hij de cijfers zo op, om maar aan te geven wat het verschil was met de voorgaande maanden. „In de tweede competi tiehelft hadden we tot vandaag ze ven goals tegen gehad", vertelde de rechtsback. „Vandaag ging het helemaal mis." Op 17 november had Hoek voor het laatst meer dan één tegendoel punt moeten incasseren. „We ver loren in Hoek met 1-3 van ASWH", keek de Terneuzenaar te rug. „In de dertien wedstrijden in de heenronde kregen we in totaal 21 goals tegen. Dat waren er te veel." De i-o-nederlaag op eigen veld te gen Kloetinge betekende het keer punt. Wilson: „Sinds die wed strijd hebben we nog maar zeven goals tegen gekregen. Soms eentje en vaak hielden we de nul. Het is onbegrijpelijk dat we er vandaag ineens vier moeten slikken. We gaven ze nog zelf weg ook." Wilson doelde vooral op de eerste twee goals van Kloetinge. Bij de eerste schoof Sebastian Hermans de bal zo in de voeten van een te genstander, bij de 2-2 van Bart De prez stond de Hoek-defensie te slapen na een verre inworp. Na de sterke openingsfase werd door Hoek voor het eerst sinds lange i Lionel Fitsch (voorgrond) gaat onderuit in een duel met Kloetinge-aanvaller Bart Deprez. O tijd de slag op het middenveld ver loren. En bleek de defensieve ze kerheid van de afgelopen maan den ook verdwenen. „Als je zo goed aan een wedstrijd begint mag je het nooit meer wegge ven", zei linksback Thomas van den Houten. „Kloetinge heeft ge scoord uit kansen die wij ze heb ben geschonken. Zulke goals krij gen we normaal niet tegen." Op vallend was ook dat Lionel Fitsch fouten maakte die hij sinds de komst van Kenny Verhoene niet had gemaakt. Onder diens voor ganger Eric Hellemons was Fitsch bankzitter, maar de Belg zette hem centraal achterin. Daar viel weinig op de Goesenaar aan te merken, tot aan de wedstrijd te- ge ge zei ni he Mi pa, ke< mi mi door Jan Dagevos KLOETINGE - Diederik Hiensch kreeg zaterdag na afloop van de spectaculaire derby tegen Hoek de uitnodiging voor een bijeenkomst bij Wolfaartsdijk volgende week, maar de trainer van Kloetinge zal waarschijnlijk bedanken voor de eer. Na een slopende eindfase in de competitie krijgen zijn vrouw en kinderen nu weer alle aandacht. „Ik ben de afgelopen weken niet de makkelijkste voor mijn omge ving geweest", zei Hiensch. Het had alles te maken met de da lende prestatiecurve van zijn ploeg. Lange tijd was er voor Kloe tinge geen vuiltje aan de lucht in de hoofdklasse B en leken de doel stellingen - een plaats in het lin kerrijtje en het thuispubliek mooie duels voorschotelen - al in een vroegtijdig stadium gehaald. Maar plots haperde de machine, kreeg Kloetinge last van pijntjes, verdween het zelfvertrouwen en belandde de ploeg nog enigszins in de gevarenzone. „Ik ben nooit in paniek geraakt", vertelde Hiensch, „ik heb het vertrouwen in de jongens gehouden, maar ik heb wel veel gepiekerd over za ken. Of ik de tactiek moest veran deren en of ik soms kwaad op de spelers moest worden. Het was moeilijk om afstand te nemen. Ja, en dan ben je wel eens geïrri teerd, op de club en thuis." Zijn assistenten lohan de Goede ren en Jaap Pijnenburg vormden een klankbord, net zoals ook de er varen Joost Folmer (de assistent is nog altijd herstellende van een zwaar ongeluk) op afstand een be langrijke praatpaal was. Zaterdag in de derby tegen Hoek kwam ondanks een desastreus be gin alles op zijn pootjes terecht en kwamen de sterke punten van de Bevelandse hoofdklasser weer bovendrijven. Wilskracht, menta le weerbaarheid, jeugdige onbe vangenheid en effectiviteit ken merkten Kloetinge tegen rivaal Hoek. „Het mooie is dat we het op eigen kracht hebben gehaald", vond Hiensch. „Dat verdient deze jon ge groep ook, terwijl het allemaal niet zo vanzelfsprekend was hoor. We hebben met blessures (Ing- mar Quist en Sam Biesterbosch) te maken gehad en ook met jon gens die zijn gestopt (Arjan van der Smissen. John Schot en Corné Schilperoort). We hebben dit sei zoen nogal wat aan snelheid en creativiteit ingeleverd en uiteinde lijk zijn we daar toch goed mee omgegaan. We hebben heel veel gegeven." Sinds Kloetinge in 2010 weer te rugkeerde in de hoofdklasse werd elk jaar progressie geboekt. Na een negende (34 punten), achtste (31 punten) en nu dus zevende pla lan tor „Hi na« ker de zoe tisc bu( Eri ro Tro der Hei van ons krij ner gin; kra< hui wat Dat voe veel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 52