De derde klasse lonkt voor SKNWK na winst II II I VC Vlissingen zit nog in de wachtkamer 34 SPORT a1 Goes wint thuis met 4-3 van degradant Brabantia en gaat met een goed gevoel de nacompetitie in. A HOOFDKLASSE B ZONDAGVOETBAL KARAKTERISTIEK KARAKTERISTIEK door Klaas Verspoor PRINSENBEEK - Pas in de 89e mi nuut van het duel met Beek Voor uit beloonde SKNWK zich. Wilco de Valk bezorgde de Nieuwerker- kers met zijn late treffer alsnog de winst (2-3), waardoor SKNWK plaats neemt in de wachtkamer van de nacompetitie. Op 18 mei is SKNWK toeschou wer bij het duel Wemeldin- ge-Beek Vooruit en 25 mei komt Wemeldinge naar Nieuwerkerk. Dan wordt in poule drie de strijd om promotie naar de derde klasse beslist. Voor Thomas de Ridder was het maar goed dat hij over een goede gezondheid beschikte. „Dit was wel slecht voor mijn hart. We heb ben het onszelf hier onnodig moeilijk gemaakt", vond de SKNWK-trainer. De oefenmees- ter, die na twee seizoenen naar Nieuwdorp vertrekt, heeft een waardig afscheid bij SKNWK in het vizier. Beek Vooruit, de nummer elf van de derde klasse B zaterdagvoetbal, vond De Ridder maar een lastige tegenstander. Scheidsrechter Van Rumpt deelde, getuige de vier ge le kaarten en één rode kaart, die mening wel. De thuisploeg, met Beek Vooruit - SKNWK 2-3 (1-1). 5. Pierre van Hooijdonk 0-1, 28. Jan L'Amie (eigen doelpunt) 1-1,52. Martijn Backx 1-2, 65. Jos van Rijswijk 2-2, 89. Wilco de Valk 2-3. Scheidsrechter: J.M. van Rumpt. (Zaltbommel). Rode kaart: 85. John Gabriëls (Beek Vooruit). Gele kaart: Jan Willem van Bue- ren, Jos van Rijswijk, Peter Remie en Pierre van Hooijdonk (allen Beek Vooruit), Robert Padmos (SKNWK). Aantal toeschouwers: 125. SKNWK: Mike Bakker, Martijn Rentier, Carlo van der Maas, Alex Andeweg, Leon Pollemans, Remco Veenboer (73. Steven Padmos), Ro bert Padmos, Wilco de Valk, Rob bert Uijl, Remco van den Berge en Martijn Backx. een aantal ex-profs zoals Pierre van Hooijdonk, Jos van Tilburg, Jo- han Gabriëls en Peter Remie in de gelederen, leunde op de eigen routine maar legde het fysiek af tegen het fittere SKNWK. De ba siself van Beek Vooruit had een gemiddelde leeftijd van 39,9 jaar, SKNWK was gemiddeld veertien jaar jonger. Met de van een blessure terugge keerde Robert Padmos kreeg SKNWK al na 77 tellen een dot van een kans, maar doelman Meeuwissen redde. Twee minu ten later kreeg Van Hooijdonk, na een forse charge op Alex Ande weg, geel. Het kwam hem op een scheldkanonnade van de meege reisde SKNWK-supporters te staan. Nog geen minuut later, toen hij vanaf rechts met een in zet Beek Vooruit een i-o-voor- sprong bezorgde, zwaaide hij eens lief naar diezelfde suppor ters. „Die goal? Dat was niet echt zo bedoeld. Het was een voorzet", sprak Van Hooijdonk na afloop. Bij SKNWK ontpopten vooral linksbuiten Remco van den Berge en Andeweg zich als steunpila ren. Van den Berge stond in de 28e minuut aan de basis van de 1-1. Zijn voorzet werd door Jan L'Amie in eigen doel gekopt. Via Van den Berge (schot op paal) en Padmos (redding keeper) rook SKNWK voor rust al aan de 1-2. De Valk verzuimde in de 47e mi nuut van een paar meter afstand ook al om te scoren. De verdiende voorsprong kwam er in de 52e minuut toch. Van den Berge zette vanaf links voor en Martijn Backx kopte raak. De voor sprong verlamde SKNWK even en via Jos van Rijswijk kwam Beek Vooruit in de 65e minuut langszij. Via Van den Berge en De Valk was SKNWK hierna dicht bij de winst, voordat De Valk in de 89e minuut de bevrijdende 2-3 scoorde. Toen speelde Beek Voor uit, na een rode kaart voor Gabriëls wegens een charge op Andeweg in de 85e minuut, al met tien man. „Wij zijn de terech te winnaar", reageerde De Valk. „We hadden één doel voor ogen: hier winnen. Dit is een goede eer ste stap richting promotie." Productief opwarmertje door Mitchell Minnaard GOES - Goes-Brabantia was geen affiche waar de voetballiefhebber met het water in de mond naar uitkeek. Er stond voor beide ploe gen uit de hoofdklasse B van het zondagvoetbal niets meer op het spel en spelers die op scherp ston den werden door de thuisploeg gespaard. Dat er uiteindelijk toch nog zeven goals vielen, was mooi meegenomen voor het publiek en te danken aan een gouden greep van trainer Gérard de Nooijer. Eindstand: 4-3. Het schot van Lorenzo de Groot dat al in de tweede over de ballen- vanger vloog, werd door zijn ploeggenoten op de bank met een cynisch applaus ontvangen. Goes zag dit duel als een opwarmertje voor de nacompetitie die komen de zaterdag van start gaat en dat was te zien aan het gezapige spel van de nummer twaalf en dertien van de competitie. Maar de wedstrijd brak plotsklaps open toen De Nooijer in de zestig ste minuut bij een 0-2-achter- stand Gert Jan Tierie en Robin de Pagter het veld instuurde. „Daar na leken de basisspelers pas te be seffen dat ze het reguliere sei zoen, met de nacompetitie in het vooruitzicht, op een goede ma nier af moesten sluiten", zei de hoofdtrainer na afloop van de wedstrijd. Die omwenteling was met name te danken aan het goede spel en de inzet van Tierie. Hij nam zijn plaats centraal op het middenveld in en bracht rust, maar ook aanval lende geestdrift, in de ploeg. „Ik wilde vlammen", keek de dertigja rige middenvëlder terug op zijn ei gen spel. „Ik speelde niet vanaf het begin, omdat ik op scherp stond. Maar ik wilde er de laatste dertig minuten nog wat van ma ken." Want er was op het moment van de wissel, op Tierie na, niemand die nog aan een overwinning van de Bevelandse ploeg dacht. De in valler zette de verdediging van de ploeg uit Eindhoven constant on der druk met als resultaat drie goals van Yves Nyemb. Dangelo Martien schoot vlak voor tijd zelfs nog de 4-3 tegen de tou wen. „We gaan dan toch nog met een goed gevoel de nacompetitie in", kon De Nooijer na afloop opge lucht ademhalen. „Ik heb komen de zaterdag twintig fitte spelers tot mijn beschikking. Die zullen we nodig hebben ook, want het zou zomaar kunnen dat we vier wedstrijden in één week gaan spe len." Dan moet er eerst nog wel gewon nen worden van Wittenhorst. De ervaren Tierie ziet de tweestrijd met de ploeg uit Limburg met ver trouwen tegemoet, al ziet hij ook in dat de uitganspositie anders is dan voorgaande jaren. „Ik heb als speler van Goes al va ker nacompetitie gespeeld, maar nog nooit tegen degradatie. Dat is toch wat anders, want voorheen zaten we in de flow en hadden we niets te verliezen. We waren niet bang om een doelpunt tegen te krijgen en zaten bijna altijd in de underdogpositie." Zijn trainer beaamt dat, maar maakt zich voorlopig geen zor gen. „Wittenhorst is een eerste klasser. Daar moeten we ons niet zo druk om maken", vindt De Nooijer. „De laatste vijf wedstrijden heb ben we drie keer gewonnen, één keer gelijk gespeeld en maar één keer verloren. Ik heb dus het vol ste vertrouwen in de komende wedstrijden." Goes-Brabantia 4-3 (0-126. Mitchel Smits 0-1,46. Roy Vissers 0-2, 64. Yves Nyemb 1-2, 68. Yves Nyemb 2-2,83. Roy Vissers 2-3, 84. Yves Nyemb 3-3, 86. Dangelo Martien 4-3. Scheidsrechter: B. J. J. van Dongen (Erp). Gele kaart: Nick Tielemans (Brabantia). Aantal toeschouwers: 110. Goes: Matthew Lentink; Trung Tran (60. Gert Jan Tierie), Rick de Punder, Sherief Tawfik, Dangelo Martien; Gaffin de Meza, Rob Schalkoort (60. Robin de Pagter), Wouter de Craene en Thijs van den Dries; Yves Nyemb en Loren zo de Groot (46. Stephan van den Boor). SP d door Bob Maes MIDDELBURG - VC Vlissingen zit in de wachtkamer voor deelname aan de nacompetitie. De Walchenaren hadden zichzelf een goede dienst kunnen bewijzen door zondag EFC te verslaan. De eersteklasser gin gen echter met 3-1 onderuit. Daar door is het voor die nacompetitie- plaats afhankelijk van Desk. De ploeg van interim-trainer Kees Human kan de tweede-pe- riodetitel van kampioen De Valk nog overnemen. Dat doet het al leen als Desk in het inhaalduel te gen TSC punten laat liggen. Desk kwam zondag niet in actie we gens het overlijden van een jeugdspeler. De Valk is de eigenlijke winnaar van de tweede periode, maar om dat die ploeg ook kampioen werd (en dus al zeker is van promotie), is er een plaats vrij. Die gaat naar de hoogstgeplaatste club op de ranglijst zonder periodetitel. Vlissingen had zich zondag al kunnen plaatsen, maar ging on deruit in het Brabantse Eersel. Die nederlaag diende zich al vroeg aan. Thomas Ragut, die al niet fit aan de wedstrijd begon, viel na twee minuten uit met een kuitblessure. In de tijd dat hij be handeld werd, kwam de thuis ploeg op voorsprong. Joel Prat was de doelpuntenmaker. Tien minuten later had Vlissingen de uitgelezen kans op de gelijkma ker. Ferry Alfons verzilverde de strafschop echter niet. Na rust kwam Vlissingen via Hoessein Bouzambou op 1-1. Toch bleven de punten in Brabant. Jeroen Jet ten en Jim Thijssen bepaalden de Marco Ketting van Bruse Boys (midden) beschermt de bal in een duel met aanvoerder Jaap de Kroo (links) van FC eindstand op 3-1. Dauwendaele. foto rDirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 50