Bezoeker weet molens te vinden www.scheldeexpo.nl SCHOUWEN-DUIVELAND 17 66 Vanaf dag één hadden we al tachtig inschrijvingen. Er was behoefte aan. Koffieochtend -fLnuLDE eXpO WEDSTRIJD Het Business to Business event Bij NADER INZIEN woensdag 15 en donderdag 16 mei Sportcentrum 'Vliegende Vaart' te Terneuzen MAANDAG 13 MEI 2013 sport en het goede doel zeggen Yolande van Dijk en Cees Joppe. „We wilden dat het evene ment straks opgepakt wordt door een sportvereniging. Dat is nu de Fok- en Menvereniging. We ma ken de tien jaar vol, dan staat er iets en moeten zij het verder doen, misschien met een andere Fok- en Menvereniging." Yolande van Dijk en Cees Joppe zijn de mensen van het eerste uur. „We zijn heel primitief ge start, maar we hadden vanaf de eerste dag al tachtig inschrijvin gen. Er was behoefte aan." Want het evenement is een oefenmara thon. Dat wil zeggen dat het een volwaardige marathon is voor en kel- en meerspannen, compleet met alle wedstrijdregels. Alleen de puntentelling telt niet mee. Dat geeft beginners de kans om wedstrijdervaring op te doen. Er varen menners nemen naar de oe fenmarathons vaak hun jonge paarden mee om ze te laten wen nen. „Met andere woorden, je mag hier een foutje maken." Ook zaterdag ging het niet altijd goed. Van een tweespan trekpaar- Yolande van Dijk den weigerde een dier de water bak in te gaan en daardoor kwam de combinatie dwars op de hin dernis te staan. Het duurde even voor de menner het onwillige dier weer in het gareel had. Het men-evenement trekt niet al leen paardenliefhebbers. Ook ama teurfotografen zijn goed vertegen woordigd onder het publiek en bijzonder is de grote groep senio ren die jaarlijks het evenement be zoekt. „We wilden ons ook so ciaal profileren. We hebben brie ven geschreven aan alle verzor gingshuizen en de mensen uitge nodigd. We regelen vervoer en de mensen krijgen koffie, een bolus en een advocaatje. Dat is iedere keer weer een feestje. Voor veel mensen is het een van de weinige keren dat ze er op uit kunnen." Ook traditie zijn de goede doelen die verbonden zijn aan het evene ment. Voor het tweede achtereen volgende jaar is dat Zeeland helpt Cambodja. Daar gaat een flink deel van de opbrengst naar toe. De rest gaat naar verschillende doelen op Schouwen-Duiveland. Om geld binnen te halen wordt al les in eigen hand gehouden. Van het innen van 'parkeergeld' tot het bakken van friet, hamburgers of het schenken van bier en kof fie. Ongeveer tachtig vrijwilligers waren in touw om dit evenement te laten slagen. I In volle vaart door de waterbak, foto Dirk-Jan Gjeltema I Op het terrein werden ook verschillende demonstraties gegeven. foto Dirk-Jan Gjeltema Het men-evenement in Ooster- land is een oefenmarathon, maar voldoet aan alle wedstrijdeisen. Het parcours bestaat uit zes hin dernissen, waarbij de 'waterbak' het meest spectaculair is. Voordat een paard het parcours op kan, moet het eerst zes kilome ter warm lopen. De paarden worden drie maal ge keurd voor ze het parcours op mo gen. Twee dierenartsen controle ren onder meer de hartslag en kij ken of het dier niet kreupel is. De paarden lopen daarom speciaal voor de dierenartsen een paar rondjes. Als een dier niet in orde is, mag het niet starten. Eenmaal gestart loopt het span de verschillende hindernissen af. Iedere hindernis wordt gereden op snelheid, een jury kijkt of de oefening goed wordt uitgevoerd. Tussen de hindernissen door lo pen de aanspanningen niet op snel heid. In het verhaal over de Kunst- schouw 2013 in de PZC van 7 mei is abusievelijk een verkeerde naam en locatie genoemd. De betreffende bijeenkomst van de Kunstschouw was in Grand Hotel Ter Duin in Burgh-Haam- stede. zierikzee - Diabetesvereniging Schouwen-Duiveland houdt 15 mei een koffieochtend. Bianca Kilsdonk vertelt over voeten en diabetes. Locatie: sportpark Den Hogen Blok Zierikzee, 9.30 uur. t ellemeet - De jaarlijkse molendag t trok zaterdag redelijk wat belang stellenden. Ook molen 't Hert in Ellemeet kon rekenen op aardig wat bezoekers, vooral in de och tend. Twee mensen hebben gereageerd op een oproep die onlangs werd gedaan voor vrijwilligers. Daar mee zou de molen wat vaker kun nen draaien en zou ook geholpen kunnen worden met onderhouds- klusjes. „Maar voordat de mensen kunnen draaien moeten ze wel eerst op cursus", zegt eigenaar Maarten Dijkman. Buurmolenaar Martin van der Steen van molen de Lelie in Scha- rendijke wil de mensen wel oplei den. Molen 't Hert bij Ellemeet was zaterdag tijdens de Nationale Molendag ge opend voor publiek, foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47