Missie Leonhart bij GPC strandt op één punt Ondanks zege valt het doek voor Tern. Boys ■i I Oostkapelle zet een belangrijke stap 34 SPORT HOOFDKLASSE B ZONDACVOETBAL Goes wint thuis met 4-3 van degradant Brabantia en gaat met een goed gevoel de nacompetitie in. Nieuwdorp beslist het in eerste wedstrijd KARAKTERISTIEK door Jan Dagevos SLIEDRECHT - Uithuilen en opnieuw beginnen. Na zes mooie seizoenen kwam er voor CPC Vlissingen zater dag een eind aan het avontuur in de eerste klasse van het zaterdag voetbal. Op de slotdag ging de Wal- cherse formatie met 4-0 onderuit bij Sliedrecht en werd de degrada tie een feit. „We hadden gehoopt de nacompe- titie nog te kunnen bereiken", zei trainer Michel Leonhart, „maar dat idee duurde zaterdag tegen Sliedrecht uiteindelijk maar veer tig minuten." De thuisclub kwam in de 40e minuut via een discuta bele strafschop op 1-0 en bouwde die marge vlak na rust uit tot 3-0. Hierna was GPC lamgeslagen en werd het zelfs nog 4-0. Toen na af loop bekend werd dat concurrent Altena in de slotfase een gelijk spel had afgedwongen, werd dui delijk dat GPC rechtstreeks was gedegradeerd. Het was een fikse tegenvaller voor Leonhart. Hij volgde in no vember 2012 de opgestapte Leen- dert Geelhoed op, lapte de ploeg op, maar slaagde uiteindelijk niet in zijn missie. „Toen ik binnen kwam, had GPC vier punten. Dat zijn er uiteindelijk 21 geworden, maar dat is wel één punt te wei nig. Bij mijn komst was de samen stelling van de groep onsamen hangend en niets was duidelijk. Ik heb geprobeerd daar structuur in aan te brengen, maar het is uit eindelijk niet gelukt. Dat is heel jammer. Volgend jaar gaan we het een klasse lager proberen, op mijn manier. We zullen terug naar de echte GPC-cultuur moe ten. Het moet dus geen duiventil van spelers worden en de mensen die erbij komen zullen het GPC-gevoel moeten uitstralen." Leonhart doelt hierbij vooral op saamhorigheid. „Misschien ko men we wel met een sterker team terug, met nadruk op team", zegt de trainer. Duidelijk is inmiddels dat Jeroen van Ommen en Maar ten Peene terugkeren bij de hoofd macht Beide spelers deden afgelo pen seizoen een stapje terug en speelden in het tweede elftal. Ver der zijn ook Jordy van Hese en Rafael Vulin weer beschikbaar. Verder maakt Robin de Pagter de overstap van Goes naar GPC Vlis singen. De aanvallende midden velder speelde in het verleden ook al eens voor GPC. Menancio Weeda (Goes) en Remon de Vli- ger (Kloetinge) vertrekken. „Dat is een absoluut verlies voor GPC", stelt Leonhart. „Maar ik gun die jongens deze kans. Ze zijn toe aan deze stap." TERNEUZEN - Terneuzense Boys is gedegradeerd uit de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal. De ploeg van trainer Eddy van der Hooft won zaterdag weliswaar met 2-1 van De Zwerver, maar door het gelijkspel (4-4) van con current Altena tegen VVGZ kon den de Zeeuws-Vlamingen recht streekse degradatie naar de twee de klasse niet meer ontlopen. Ter neuzense Boys haalde uit de laat ste negen duels veertien punten. Productief opwar mert j e „We nemen met opgeheven hoofd afscheid", zei Eddy van der Hooft. Terneuzense Boys startte goed en vocht duidelijk voor zijn laatste kans. Ruud Hoogesteger miste een kans, maar zette zijn ploeg even later op het goede spoor. Halverwege de eerste helft schoot Tim Faassen de thuisclub naar een 2-o-voorsprong. Na rust kwam de ploeg uit Kinderdijk uit een strafschop van Robert Kuij- pers terug in de wedstrijd. door Mitchell Minnaard GOES - Goes-Brabantia was geen affiche waar de voetballiefhebber met het water in de mond naar uitkeek. Er stond voor beide ploe gen uit de hoofdklasse B van het zondagvoetbal niets meer op het spel en spelers die op scherp ston den werden door de thuisploeg gespaard. Dat er uiteindelijk toch nog zeven goals vielen, was mooi meegenomen voor het publiek en te danken aan een gouden greep van trainer Gérard de Nooijer. Eindstand: 4-3. Het schot van Lorenzo de Groot dat al in de tweede over de ballen- vanger vloog, werd door zijn ploeggenoten op de bank met een cynisch applaus ontvangen. Goes zag dit duel als een opwarmertje voor de nacompetitie die komen de zaterdag van start gaat en dat was te zien aan het gezapige spel van de nummer twaalf en dertien van de competitie. Maar de wedstrijd brak plotsklaps open toen De Nooijer in de zestig ste minuut bij een 0-2-achter- stand Gert Jan Tierie en Robin de Pagter het veld instuurde. „Daar na leken de basisspelers pas te be seffen dat ze het reguliere sei zoen, met de nacompetitie in het vooruitzicht, op een goede ma nier af moesten sluiten", zei de hoofdtrainer na afloop van de wedstrijd. Die omwenteling was met name te danken aan het goede spel en de inzet van Tierie. Hij nam zijn plaats centraal op het middenveld in en bracht rust, maar ook aanval lende geestdrift, in de ploeg. „Ik wilde vlammen", keek de dertigja rige middenvelder terug op zijn ei gen spel. „Ik speelde niet vanaf het begin, omdat ik op scherp stond. Maar ik wilde er de laatste dertig minuten nog wat van ma ken." Want er was op het moment van de wissel, op Tierie na, niemand die nog aan een overwinning van de Bevelandse ploeg dacht. De in valler zette de verdediging van de ploeg uit Eindhoven constant on der druk met als resultaat drie goals van Yves Nyemb. Dangelo Martien schoot vlak voor tijd zelfs nog de 4-3 tegen de tou wen. „We gaan dan toch nog met een goed gevoel de nacompetitie in", kon De Nooijer na afloop opge lucht ademhalen. „Ik heb komen de zaterdag twintig fitte spelers tot mijn beschikking. Die zullen we nodig hebben ook, want het zou zomaar kunnen dat we vier wedstrijden in één week gaan spe len." Dan moet er eerst nog wel gewon nen worden van Wittenhorst. De ervaren Tierie ziet de tweestrijd met de ploeg uit Limburg met ver trouwen tegemoet, al ziet hij ook in dat de uitganspositie anders is dan voorgaande jaren. „Ik heb als speler van Goes al va ker nacompetitie gespeeld, maar nog noöit tegen degradatie. Dat is toch wat anders, want voorheen zaten we in de flow en hadden we niets te verliezen. We waren niet bang om een doelpunt tegen te krijgen en zaten bijna altijd in de underdogpositie." Zijn trainer beaamt dat, maar maakt zich voorlopig geen zor gen. „Wittenhorst is een eerste klasser. Daar moeten we ons niet zo druk om maken", vindt De Nooijer. „De laatste vijf wedstrijden heb ben we drie keer gewonnen, één keer gelijk gespeeld en maar één keer verloren. Ik heb dus het vol ste vertrouwen in de komende wedstrijden." Goes-Brabantia 4-3 (0-126. Mitchel Smits 0-1,46. Roy Vissers 0-2, 64. Yves Nyemb 1-2, 68. Yves Nyemb 2-2, 83. Roy Vissers 2-3, 84. Yves Nyemb 3-3, 86. Dangelo Martien 4-3. Scheidsrechter: B. J. J. van Dongen (Erp). Gele kaart: Nick Tielemans (Brabantia). Aantal toeschouwers: 110. Goes: Matthew Lentink; Trung Tran (60. Gert Jan Tierie), Rick de Punder, Sherief Tawfik, Dangelo Martien; Gaffin de Meza, Rob Schalkoort (60. Robin de Pagter), Wouter de Craene en Thijs van den Dries; Yves Nyemb en Loren zo de Groot (46. Stephan van den Boor). MIDDELBURG - Nieuwdorp plaatste zich zaterdag zo goed als zeker voor de tweede ronde van de na competitie. In de strijd om promo tie naar de tweede klasse legde het Yerseke over de knie: 1-4. AZW verspeelde tegen WHS een voorsprong. Yerseke-Nieuwdorp 1-4: Janick van As en Niels Mulder waren be langrijk aan de kant van Nieuw dorp. De eerste twee goals kwa men van Van As, na de pauze scoorde Mulder tweemaal. Rode- riek Gaakeer zorgde met een ei gen goal voor de eretreffer voor Yerseke. AZW-WHS 2-2: De Tholense ploeg kwam via Patrick van Schet sen op voorsprong. Na de rust bracht Bert Apperlo met twee goals de thuisploeg aan de lei ding. Vlak voor tijd scoorde Perry Snoep de gelijkmaker. 0" door Robin Hamelink OOSTKAPELLE - De voetbalsters van Oostkapelle bereikten de tweede ronde van de nacompetitie. De Wal- cherse ploeg won ook het tweede duel van Rijnvogels. Na de 2-0-ze- ge van donderdag in Katwijk werd het nu in eigen huis 6-1. In de tweede ronde van de nacom petitie, waarin hoofdklasser Oost kapelle behoud moet zien af te dwingen, wacht nu Rhoon. Oost kapelle begint zaterdag thuis, een week later volgt in Zuid-Holland de return. Mocht de ploeg van trainer Irma de Witte die duels tot een goed einde brengen, is het hoofdklasserschap veiliggesteld. Oostkapelle-Rijnvogels 6-1: Na de 2-0-winst van afgelopen don derdag won Oostkapelle zaterdag het tweede duel tegen Rijnvogels met 6-1. De equipe van Irma de Witte had geen moeite met de ploeg uit Katwijk. Waar het in de reguliere competitie nog vaak fout ging voor het doel van de te genstander, ging dat tegen Rijnvo gels beter. „Dit kwam mede door dat het verschil tussen de hoofd klasse en de eerste klasse groot is", stelde De Witte na afloop. „Maar we speelden zelf ook goed en maakten de kansen af. Rijnvo gels had niks te verliezen en liet ons het spel maken. Annelien van Hecke en Elianne Touw zorgden voor een vroege 2-o-voorsprong. Vanaf de strafschopstip maakte Mindy Hengst 3-1. In het tweede bedrijf liep de thuisploeg uit naar een half dozijn treffers via Shami- la Hamers (4-1), Nicky Riemens (5-1) en Solange de Smit (6-1). Vol gende week speelt Oostkapelle dus de volgende wedstrijd in de nacompetitie tegen Rhoon uit Zuid-Holland. De doorgebroken Alyssa Dijkstra wordt onderuit gehaald in het duel met Rijnvogels, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 34