SPORT Bradley Wiggins heeft opnieuw een slechte dag in de Giro 1 Kloetinge-Hoek is een enerverende derby, die de thuisploeg na een 2-O-achterstand met 4-2 wint. «3 P# j WIELRENNEN Wilskracht Kloetinge beloond li door Jan Dagevos en Barry van der Hooft KLOETINGE - Zaterdagmiddag, iets na half twee. Paul Dekker, oud-bestuurder van Kloetinge en begeleider van het eerste elftal, rijdt in zijn rolstoel richting de spelers van Kloetinge. Zijn ogen stralen als hij een zoen krijgt, handen schudt en van Diederik Hiensch een beker en een sjaal (Welkom thuis!) krijgt. „Jij bent voor ons de kampioen van de wilskracht", zegt Hiensch tegen de man met wie hij in de afgelo pen decennia lief en leed op en rond het voetbalveld heeft ge deeld. „Ze gaan het vandaag voor jou doen, Paul", zegt assistent Jaap Pijnenburg. Bijna drie uur later springen de Kloetinge-spelers aan de rand van het veld op en neer. De lied jes van de feestende meute gaan over 'Paultje', die bedankt wordt en met volle teugen geniet. Een ongeluk, afgelopen december ter wijl hij onderweg was naar het voetbalveld, heeft zijn leven in grijpend veranderd. Voor het eerst sinds die val met zijn fiets is Paul Dekker weer op het Wesselo- park. Het wordt voor hem en zijn vrouw Emmy een middag om nooit te vergeten. Zoals het dat voor meer mensen bij Kloetinge is. Tussen 12 januari (0-1-zege in Hoek) en deze zaterdag 11 mei is veel gebeurd, maar er hebben wei nig sportieve hoogtepunten tus sen gezeten. Na vier nederlagen op rij moet nu op de allerlaatste speeldag zelfs nog lijfsbehoud vei lig worden gesteld. En dat terwijl op die tweede zaterdag van janua ri nog werd verkondigd dat de overwinning op Hoek geen toeval was. Kloetinge kwam eraan, had een gedegen organisatie staan en wilde Hoek gaan overvleugelen. De praktijk bleek anders. Hoek heeft na die pijnlijke neder laag op eigen veld onder Kenny Verhoene een ander masker opge zet en geen wedstrijd meer verlo ren. De bekerfinale is al bereikt en een zege op Kloetinge volstaat I Daan Esser schreeuwt het uit nadat hij Bart Deprez (links) de 3-2 heeft laten maken. De Hoek-spelers Jordi de Jonghe en Sebastian Hermans (geheel rechts) voelen dat het voor hun ploeg de verkeerde kant opgaat, foto Johan van der Heijden om de derde-periodetitel en dus een plek in de nacompetitie veilig te stellen. Na 22 minuten voetbal in Kloetinge is iedereen het er over eens: dit Hoek is veel te sterk voor Kloetinge en kan zo maar eens een dikke uitslag neer gaan zetten. Jorrit D'Haeseleer, die toch fit genoeg blijkt om te spelen, heeft binnen vijf minuten al de score geopend. Guillaume Clinckemaillie, die de geblesseer de Kyle Doesburg heeft afgelost, maakt er zelfs 0-2 van. „We hadden de eerste twintig mi nuten geen grip", zegt Hiensch la ter. „Het was gatenkaas. Ik denk dat het te maken had met de gre tigheid van de groep. Sommige spelers waren te veel met hun di recte tegenstander bezig of liepen uit positie." Kloetinge geeft echter niet op, blijft de duels opzoeken en is gretig. Een slechte breedtepass van Hoek-middenvelder Sebasti an Hermans wordt onderschept door Mark Schuit, die na een rush ziet hoe Tom Blomaard de 1-2 binnenschiet. Ineens ziet de wereld er heel anders uit. Zeker als de verdediging van Hoek even later na een verre inworp staat te schutteren en Bart Deprez via het been van Giovanni Siereveld de gelijkmaker binnentrapt (2-2). Kenny Verhoene: „De fouten die we maanden niet hebben ge maakt, stopten we nu allemaal in deze wedstrijd. We gaven twee doelpunten (de 1-2 en 2-2) weg, I Paul Dekker wordt samen met zijn vrouw Emmy (links) begroet. gewoon omdat de afspraken niet werden opgevolgd. Na de gelijk maker hadden we moeite om weer controle over de wedstrijd te krijgen. En dat terwijl we fan tastisch begonnen." Daar was in het restant van de wedstrijd bijna niets meer van te zien. Meteen na rust zag de Hoek-defensie er opnieuw belab berd uit, waardoor Deprez zijn tweede van de middag kon ma ken (3-2). Hiensch: „De veer kracht en de instelling waren fan tastisch. Dat heeft deze groep ge woon, het gehele seizoen al. Er ko men nu mensen naar mij toe die zeggen dat ze het echte Kloetinge hebben gezien, maar dat was vori ge week tegen RVVH ook al het geval." Verhoene: „Misschien was een aantal spelers onder de in druk van de entourage. Wie zal het zeggen? Een aantal jongens zat niet in de wedstrijd en dan kun je zomaar verliezen." Hiensch: „De laatste weken kwam de druk erop. Er was een hoop spanning. We hadden best een hoop te verliezen nog, maar we hebben het uiteindelijk op eigen kracht gehaald en dat is knap. Het is en blijft een jonge groep. Alles lijkt zo vanzelfspre kend, maar dat is het natuurlijk niet." Hoek miste de overtuiging en fris heid om nog terug in de wed strijd te komen. Bij een uitval kopte Blomaard vlak voor tijd zijn zestiende van het seizoen binnen (4-2). Daarna kon het feest beginnen, voor de ogen van Paul Dekker. Kloetinge is veilig, Hoek neemt de periodetitel van kampioen Excelsior Maassluis over en gaat de nacompetitie in. „We moeten deze nederlaag niet dramatiseren, maar er wijze les sen uit trekken", aldus Verhoene. „Natuurlijk is zo'n derby belang rijk. Zo'n wedstrijd wil je graag winnen, maar als ik dan zo'n man in zijn rolstoel langs de lijn zie, dan moeten we ook beseffen dat er andere dingen in dit leven veel belangrijker zijn." pagina 36 en 37 Derby Kloetinge-Hoek MAANDAG 13 mei 2013

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29