CONSUMENT 23 Maskertjes, massages, bodypak kingen. We knappen er echt van op - en niet alleen qua uiterlijk. Geen zin of geld om daarvoor de deur uit te gaan? Maak dan van je badkamer een privé-spa. @COLL!STA MAANDAG 13 MEI 2013 HUISMERK: STARBUCKS door Cintha Rood Starbucks heeft koffie sinds het prille begin in 1971 cool gemaakt. Dat jaar openden Jerry Baldwin, Zev Siegel en Gordon Bowker hun koffiebonenwinkel in Seatt le. Elf jaar later sluit Howard Schultz zich aan als marketingdi recteur. Kort daarop ontdekt Schultz de koffiecultuur in Milaan en haalt de drie oprich ters over om dit concept toe te passen in hun bedrijf. Het drietal ziet niets in Schultz' plannen. Na flink aandringen wordt in 1984 dan toch de eerste latte geserveerd. Twee jaar later richt Schultz, met financiële steun van het Starbuckstrio, eigenhandig II Giornale op, een koffieketen waar hij enkel Starbuckskoffie serveert. II Giornale is succesvol en in 1987 verandert Schultz de naam officieel in Starbucks. De jaren erop schieten de filialen wereldwijd uit de grond. Schultz promoveert Orin Smith in 2000 tot president van Starbucks, hijzelf richt zich op de globale strategie. Totdat in 2007 de crisis toeslaat en ook Starbucks niet ge spaard blijft. Honderden filialen worden gesloten: de koffiemagie lijkt verleden tijd. Volgens critici komt dat deels doordat de focus van koffie naar nevenproducten zoals cd's en populaire drankjes (zonder cafeïne) gaat. Schultz be sluit in 2008 weer het roer in han den te nemen. Barista's krijgen extra trainingen, espressomachi nes worden massaal vernieuwd en in het assortiment draait alles weer om de basis: koffie. Star bucks kondigde eind vorig jaar aan de komende 5 jaar 3.000 nieu we filialen te openen. Ondanks de crisisjaren debuteerde Star bucks iq 2007 in Nederland. An no 2013 staan er 30 Starbucks op Nederlandse bodem. In een re cent interview met USA Today deed Schultz een boekje open over de toekomst van Starbucks. In de toekomst ziet Schultz vesti gingen voor zich waar klanten door middel van een app her kend worden zodra ze de vesti ging binnenlopen, waardoor de barista's direct aan de slag kun nen met hun favoriete koffie. Anno 1971 Land van herkomst Verenigde Staten Claim to fame Amerikaanse bakkies troost Starbucks in cijfers Sinds fe bruari van dit jaar zijn er we reldwijd 18.278 Starbucksvesti- gingen in 62 landen. In een Starbucks koffiemaatje grande - zo'n 475 milliliter - zit 320 milligram cafeïne: vier keer zo veel als in een blikje Red Buil. Opvallend De naam van het be drijf is gebaseerd op een karak ter uit Herman Melville's klas sieker Moby Dick. Het groen witte logo stelt een sirene uit de Griekse mythologie voor. Info www.starbucks.com Spa Geef huid en haar een lekkere oppepper, in eigen huis. foto CanStockPhoto door Janice Deul Nu het eindelijk echt lente is, vraagt ook de huid om een grote schoonmaak. Daarvoor hoef je niet in te checken bij een beauty farm of wellnessresort. Vrijwel elk make-up- of huidverzorgingslabel heeft verwenproduc ten voor thuis. Heerlijk om tot jezelf te ko men. Wil je je spasessie zo effectief - en plezierig - mogelijk laten verlopen? Doe dan je voor deel met onderstaan de tips. 1. Zorg ervoor dat je het huis (of in elk geval f SPECIALE CORPO PSR, TAIASSO-SCRUB TIERMOA' uil «foliant! r>tr.od«IUfui son fisoestrswl e oil »ssenii*li de badkamer) helemaal voor jezelf hebt. Werk man, kids en/of huisdier(en) de deur uit, zet je mobiel op 'stil', of beter: uit. Niks is zo vervelend als je beautyritueel te moe ten onderbreken. 2. Houd kruidenthee, wa ter of vruchtensap bij de hand. Dat helpt om je lichaam en huid te hydrateren. 3. Re gel geurkaarsen en een muziekje waar je rustig van wordt én leg handdoeken, slip pers en een badjas klaar. Het grote genie ten kan nu beginnen. Start met een lauwwarm bad of een wis seldouche (van koud naar warm en vice versa). Dat laatste is goed voor de huid én de spieren. Om je huid zacht en glad te maken gebruik je een scrub, bijvoorbeeld die van Collistar. Zelfs sterrenkapper en -stylist Leco van Zadelhoffis fan. Dit voor jaar komt het merk met een nieuwe va riant: Thermoactive Talasso-scrub (47,25 euro/700 gram) met revitaliserende zee zouten, plantenextracten en essentiële oli ën. Ook Ritual's Hamam Hot Scrub (15,50 euro) belooft je een zachte en frisse huid. Naast zuiverend zeezout en eucalyptus bevat dit goedje gember als steringre- s, diënt. Dat geeft een lekker warm ge- voel. Scrubben is niet alleen een >sy, must om korte metten met dode cellen te maken; het stimuleert ook de bloedsomloop. Hanan el Fizazi van www.prettyskin.nl gebruikt bruine suiker (100 gram) en zonnebloemolie om haar velletje te exfoliëren. „Meng de ingrediënten tot een stevige pasta ontstaat; voor een lekkere geur voeg je eventueel een paar druppels vanillearoma toe. Maak je lichaam nat en breng de scrub aan met ronddraaiende bewegingen." Hanan heeft ook een recept voor een ge zichtsmasker, voor alle huidtypen, dat je maakt met spullen die je waarschijnlijk toch al in huis hebt. Je prakt een avocado in een kom en mixt deze met één eetlepel yoghurt (naturel) en sap van een citroen. Hak wat verse muntbladeren fijn en roer deze erdoor. Breng het mengsel aan op je gezicht en laat 10 a 20 minuten intrekken. (In de tussentijd kun je bijvoorbeeld je na gels doen.) Spoel daarna af met lauwwarm water. Het resultaat: een heerlijk zachte en frisse huid. Hanan: „De yoghurt en de avocado voeden en hydrateren; het citroen sap werkt verhelderend en de munt heeft een kalmerend effect." Na het scrubben komt het smeren. Ge bruik hiervoor een olie of een rijke body crème. Kies bijvoorbeeld Shea Body But ter (16 euro/200 ml) van The Body Shop, als je een droge huid hebt. Het werkt ver zorgend en verzachtend en hydrateert de hele dag. Ook Dove heeft een complete collectie bodybutters in huis, met ook een een variant voor de 45+-huid: de pro*age Nourishment Voedende Body Butter. En laten we de haren niet vergeten. Haar- goeroe Dominique Snip van www.shea- do.nl zweert bij dit doe-het-zelf-recept voor alle haartypen. „Het enige wat je no dig hebt, is 5 eetlepels honing en 3 eetle pels kokosolie. Mix dit en breng aan op vochtig haar. Pak je haar vervolgens in met keukenfolie. Laat 30 tot 60 minuten intrekken en gebruik tot slot je vaste shampoo en conditioner." Wat doet dit masker precies? „Honing bevordert de hy- dratatie. Kokosolie is voedend en verster kend." Wil je je lokken een extra oppepper ge ven, dan is er ook nog een luxe variant. Hiervoor heb je nodig: 100 gram ghas- soul-klei (te koop bij de hammam), 2 eetle pels cacaopoeder en 2 eetlepels extra vir gin olijfolie. Je mixt de klei met warm wa ter tot een papje. Schep het cacaopoeder en de olijfolie erbij. Breng dit mengsel aan op vochtig haar. Pak het haar in met keu kenfolie. Laat dit 30 tot 60 minuten inwer ken. Uitspoelen, shampoo, conditioner en klaar. De werking: ghassoul geeft het haar glans en souplesse. Cacao zit boordevol vi taminen en mineralen en werkt voedend. Zit je spamoment er op? Plan dan een paar uurtjes rust in. Super om dat zengevoel vast te houden. reageren? consument@depersdienst.nl DETOX VOOR JE HAAR Ghassoul (ook wel rhassoul) is net als arganolie, al eeuwen het beautygeheim van vrouwen uit Marokko. Het reinigt de hoofd huid en het haar, zonder deze aan te tasten. Deze minerale klei wordt niet voor niets als 'een natuurlijke detdx voor het haar' be schouwd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 23