Zorgcomplex onzeker voor Plaatwerkerij Man (32) steekt vrouw (46) met mes Wilt u een.betere nachtrust? v molenaar jj Inbreker betrapt v.a. __KK 16 WALCHEREN Bon voor gratis uitgebreide brochure! 't Hof van Thee Leut weer open Expositie Wolfgang Krug in Vlasmarkt Reportage over Arnemuiden bij EO 'Adembenemend' boek van Vlissingse hand Duizend digitale foto's en dan? Dag van Beroerte in 't Casthuis Bel gratis 0800-27 40 400 Comfortbedden Bel gratis 0800-27 40 400 voor een gratis uitgebreide brochure VLISSINGEN De binnentuin van 't Hof van Thee en Leut is weer open voor bezoekers. De tuin, met moestuin, winkel en water speelplaats, was gesloten in de wintermaanden. 't Hof van Thee en Leut is te vinden in het hart van Nieuw Bonedijke aan de Minister Le- lystraat 4 te Vlissingen. Geo pend van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur. MIDDELBURG Tot begin juli is in gezondheids centrum De Vlasmarkt aan de gelijknamige straat in Middel burg een expositie te zien van de kunstenaar Wolfgang Krug. Hij heeft 26 kleurrijke schilde rijen en 3D-objecten van pa- pier-maché tentoongesteld in de wisselexpositie van het ge zondheidscentrum. Krug heeft een eigen atelier aan de Dam in Middelburg. ARNEMUIDEN In het EO-programma Geloven op 2 komt ditmaal Arnemuiden aan bod. Het programma draait om mensen en hun levensverhalen, hun geloof en hun passie. De EO bezocht een visser, een Slo veense kunstenares die in Arne muiden woont, het vernieuwde Historisch Museum en de Joodse voorganger Luc Smit. Geloven op 2 wordt vanmiddag uitgezonden om 16.35 uur. VLISSINGEN In de brasserie van boekhandel De Drukkerij in Middelburg vindt vanmiddag om 16.30 uur de pre sentatie plaats van het boek Adembenemend, dat past in het kader van de Longweek. Het autobiografische boek is ge schreven door Samantha Eising uit Vlissingen, die lijdt aan taai- slijmziekte. Bij Bruna in Vlissingen is vrijdag om 15.00 uur een signeersessie. VLISSINGEN De Zeeuwse afdeling van HCC, de vereniging van computerge bruikers, houdt vandaag een thema-avond over digitale foto grafie. Er is een presentatie van fotobewerkingsprogramma Pi- casa en fotostadswandelingen. HCC komt van 20.00 tot 22.00 uur samen in wijkcentrum Open Hof aan de Alexander Go- gelweg in de Vlissingse wijk Paauwenburg. MIDDELBURG Zorgcentrum 't Gasthuis in Middelburg doet morgen mee aan de Europese Dag van de Be roerte. Op de locatie aan het Noordpoortplein is van 10.00 tot 15.00 uur informatie te krij gen over het voorkomen van een beroerte, een van de meest levensbedreigende aandoenin gen. Bezoekers kunnen gratis hun gewicht, bloeddruk en glu- cosespiegel laten controleren. door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Het is nog steeds niet zeker of de Zware Plaatwerke rij op het Vlissingse Scheldeter- rein wordt omgebouwd tot zorg complex. De gemeente Vlissingen en de Stichting Werkt voor Ouderen zijn het nog niet eens geworden over de vraag hoe het plan vorm gegeven zou moeten worden. „We bevinden ons nog altijd in de verkennende fase", aldus Jan de Graaf, directeur van de stich ting. „Het plan vergt toch meer overleg dan we van tevoren had den gedacht." Eén van de zaken waar de ge sprekspartners tegenaan blijven lopen, zijn de financiën. Wie wat betaalt/hoeveel plaatsen het com plex biedt en wat daarvan de prijs zal zijn. Daar is men nog niet uit. Wel zijn de bezuinigingen voor instellingen in de ouderenzorg uiteindelijk toch meegevallen. De Graaf: „Aanvankelijk zou behalve pakketten 1, 2 en 3 ook 4 wegval len: de zorg voor dementerende ouderen, die ook een plaats in de Plaatwerkerij zouden krijgen. Die bezuiniging is gelukkig afgewend. Maar er blijven er nog genoeg over, waardoor we nog steeds voorzichtig moeten zijn." Al met al staat het plan voor een zorgcomplex in de oude fabrieks hal, die het Scheldeterrein met de binnenstad verbindt, er volgens De Graaf niet slechter voor dan een paar maanden geleden, toen het werd gelanceerd. „Het overleg met de gemeente is positief, de in tenties van zowel de gemeente als ons zijn nog hetzelfde." De Graaf ziet het ook nog steeds voor zich. „Het is een prachtig plan, dat vindt iedereen in Vlissin gen. Als ik de moed verloren had, zou ik daar eerlijk over zijn en niet verder gaan met het overleg. Maar het moet allemaal niet heel lang meer duren. In september 2016 moet de tijdelijke huisves ting in Weyevliet weg. Voor de zo mer hopen we eruit te zijn." door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Bij een steekpartij in de Kasteelstraat in Vlissingen is zondagochtend even na 10.30 uur een vrouw (46) dusdanig gewond geraakt dat ze in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis is ge bracht. Ze verkeert echter buiten levens gevaar. De vermoedelijke dader, een man van 32 jaar, was aanvan kelijk op de vlucht geslagen, maar kon na korte tijd door de politie worden aangehouden. Zowel de man als de vrouw is be woner van een begeleid wo nen-project van Emergis in de Kasteelstraat. Om die reden had de politie dan ook onmiddellijk een zoektocht naar de vermoede lijke dader gestart. „Hij woont niet voor niets begeleid; hij kon een gevaar vormen. Maar we had den hem snel gevonden", aldus woordvoerder Esther Boot. Vanwege diezelfde psychiatrische achtergrond kan de politie 'niets zinnings' zeggen over de toe dracht. De Technische Recherche is een onderzoek begonnen. MIDDELBURG - Een 33-jarige Vlis- singer is zaterdagmorgen aange houden toen hij aan het inbreken was in een hotel aan de Bos- schaartsweg in Middelburg. De verdachte had zich verstopt, maar werd gevonden door de ho teleigenaar en agenten met hon dengeleider. De inbreker bleek bo vendien een gestolen bromfiets bij zich te hebben. Elektrisch verstelbaar 3 comfortzones Ideale instaphoogte Makkelijk uitrijdbaar voor bed opmaken Veel 50-plussers hebben regelmatig slaapproblemen. Het te lang gebruiken van een matras is hier een grote oorzaak van. Zonder dat u het weet, slaapt u misschien op een bed dat lichamelijke klachten veroorzaakt of versterkt. Dit ver oorzaakt kramp in de kuiten en benen, stramme ledematen en vermoeidheid 's morgens bij het opstaan. Niet fit dus! Een goed bed kan uw leven veranderen. Wilt u een gratis Molenaar thuisadvies? 290 Hoogwaardig 1-persoons Multiverstelbare elektrische Hoogwaardige 1-persoons ledikant in diverse kleuren 1-persoons lattenbodem pocketveermatras Bijpassende laden-, linnen-, en/of nachtkastje Opvouwbare scootmobielen Vaste scootmobielen Comfortbedden Trapliften O Trapliften O Scootmobielen 0Bedden O Sta-op stoelen O Fietsen Naam Q Mevr Dhr Adres Postcode Plaats Telefoon E-mail wk20 Mlj Vrijblijvend thuisadvies? Wij komen graag bij u langs voor een gratis demonstratie bij u thuis. Sta-op stoelen Winkels bij u in de buurt Best Eindhovenseweg 30 Capelle a/d IJssel Hoofdweg 4 Roosendaal Oostplein 17a Wateringen Gravenzandseweg 28 Bel voor meer info en openingstijden of kijk op onze site. Molenaar bevindt zich in een Prominent winkel. Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet A www.molenaarwelzijn.nl h Telefoon 0800-27 40 400 WELZIJNSPRODUCTEN info@molenaarwelzrjn.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 16