BEVELANDEN en THOLEN 23 THEATER Een jaar trainen, op het nippertje zorgen dat het toch door kon gaan; en dan wordt de sloeprace van het jaar afgelast. Autopuzzelrit over Tholen met bingo Meidoorn fietstocht Kapelle '79 Concert The Martin Mans Formation Bomenwandeling Moederdag Zeventiende editie van De Meidoornloop Manhuistuinconcert Onda Ritthem voorverkoop is gestart bestel snel chasse.nl ZATERDAG 11 MEI 2013 Zee te hoog voor sloepenrace door Claudia Sondervan Het is de sloeproeira- ce van het jaar waar 130 sloepen uit het hele land naar toe trekken: de race Har- lingen-Terschelling, 32 kilometer over de Waddenzee, van de Har- linger haven naar vuurtoren de# Brandaris. Voor het eerst in 39 edi- ties werd de race vrijdagmorgen afgelast. Windkracht acht, met uit schieters naar negen en voor een groot deel van de route dwars op de sloepen: het risco op slachtof fers door onderkoeling en stran dingen op zandplaten was de orga nisatie te groot. Niet zo voor de roeiers: „Een red dingsloep gaat pas te water als een schip vergaat, dus roeien met windkracht 6/7", twitterde Friese Amsterdammer Erwin Bouma nog, maar de golven waren de stichting HT toch te hoog. Een zware dobber voor de bijna 1200 roeiers, waaronder 92 Zeeuwen in tien teams, en de vloot van twee honderd volgschepen die klaar lag om de tocht te beveiligen. Een heel zware dobber voor drie voudig Zeeuws kampioen Team Seahorse. Het Zeeuwse sloeproei- seizoen begon al met tegenslag door de afgelasting van de Storte- melkrace op het Veerse Meer door maartse sneeuw en kou. En dat de 'Koninginnerace' Harlingen-Ter- schelling dit jaar er zelfs maar was, kwam mede dankzij Seahor- seroeier Kees Verweel uit Katten- dijke. Toen hoofdsponsor rederij Doeksen zich plots terugtrok, wist Verweel het financiële gat te dichten met crowdfunding: via so lïeam Seahorse aan de voet van de Brandaris:Erwin van Maris, Gerard Kerbert, Adri Abrahamse, Kees Verweel, Jop Verweel, Jon Boen, Martin Imanse, Pas- calle Dittner, Ronnie van Zweeden (vlnr). ciale media als Twitter en Face- book vond hij onder de noemer 'Red de HT' extra donateurs en nieuwe sponsors. Vijfduizend eu ro van sympathisanten bleek zelfs niet nodig. Ook persoonlijk was de editie be langrijk: voor Kees zou het, als zijn vijftiende race, de laatste zijn; voor zoon Jop werd het de eerste. Op hun logeeradres op Terschel ling, vlak bij de Brandaris, grimla chen de acht roeiers de teleurstel ling weg. Ach wat, de traditionele roeiersmaaltijd - rijsttafel in de feesttent - gaat door, en het roeiersfeest zaterdagavond ook. Team Seahorse kan het besluit tot afgelasting billijken: „Als er ie mand zou verongelukken is alles verpest", relativeert Erwin van Maris. Zondag worden acht van de Zeeuwse sloepen weer op een ponton geladen om in drie dagen tijd naar Scheldepoort in Vlissin- gen te worden gesleept. Het team verelgt de aandacht alweer naar de volgdende wedstrijden: begin juni op de Kager Plassen en daar na de Zwolse Grachtenrace. Maar het was, denkt Seahorse, de laat ste kans om te eindigen in de top twintig van het klassement van de race der races op de Wadden zee: volgend jaar krijgt de Kort- geense Seahorsesloep een aanmer kelijk zwaardere handicap toegere kend door de Federatie Sloep roeien. Omdat de sloepen in de ra ces in materiaal, aantal roeiers en bouw onderling zeer verschillen en dames- en herenteams en ge mengde teams gelijk opgaan, krij gen snelle sloepen en grote be manningen handicaps opgelegd. Iedereen inhalen en als eerste bin nenkomen betekent dus nog niet winnen. En de HT is een race die elk team eens gewonnen wil heb ben. „Onze snelste tijd in de HT was drie uur 26 minuten, maar als het weer en het tij tegenzitten, zo als in 2011, doe je zo zeven uur over", weet Martin Imanse. Kees Verweel en zoon Jop roeien in 2014 alsnog samen Harlin- gen-Terschelling. „Dat moet in elk geval gebeuren." Het grootste Zeeuwse sloeproei-evenenement is zaterdag 14 september; de Veer se Meer Race vanuit Kortgene, met avondlijke schouw van ver sierde sloepen. THOLEN De Motor- en autoclub Tholen houdt vandaag een autopuzzel rit over het oostelijk deel van het eiland. Er is een aparte rit voor beginners. De rit begint om 19.30 uur. Inschrijven kan vanaf 19.00 uur bij Meulvliet in Tholen. Na de rit, in afwach ting van de uitslag, is er bingo. KAPELLE Trim- en toerclub Kapelle '79 houdt zondag haar jaarlijkse Meidoorntocht. Er zijn afstan den van 40,75 en 100 kilome ter door Zuid-Beveland. Tussen 09.00 uur en 10.00 uur kunnen deelnemers aan de fietstocht zich inschrijven in HCR de Zwaan. KRUININGEN The Martin Mans Formation geeft vandaag een concert in de Johan- neskerk in Kruiningen. Martin Mans zal ook een orgelimprovisa tie laten horen. Het concert be gint om 20.00 uur. De toegang be draagt 10 euro en voor kinderen 5 euro. Telefonisch reserveren kan via 0113 383026. GOES IVN de Zeeuwse Delta houdt mor gen, op moederdag, een bomen- wandeling door het park aan de Oostwal in Goes. Om 14.00 uur vertrekken gidsen van het IVN vanaf de Stenen Brug. De wande ling duurt ongeveer 1,5 uur. De kosten voor deelname bedragen 3. euro per persoon. NISSE De Zaklopers houden morgen de zeventiende editie van De Meidoornloop. Er is een trim- loop, een wandelroute en een fietsroute. Vanaf 12.00 uur kan in het dorpshuis ingeschreven worden. Meer informatie en kosten op www.zaklopers.nl GOES Onda Ritthem treedt morgen op tijdens het wekelijkse gratis Manhuistuinconcert. Het optreden is van 12.00-13.00 uur in de Manhuistuin, door het poortje bij het Luzaccolle- ge. Bij slecht weer wordt het concert verplaatst naar de Gro te of Maria Magdalenakerk. onder meer Toneelgroep Amsterdam Het NationaleToneel - Het Toneel Speelt/Maria Goos Jon van Eerd - Het Echt Ant- waarpsTeater - philharmonie Frans Bauer-Heather Nova-Jan Smit - Wende Snijders - Shrek de musical - Flashdance Cirque Stiletto 2 met Ellen ten Damme VijftigTinten, de musical -Tineke Schouten Love Story met Freek Bartels - Jandino zuidnederland - Amsterdam Sinfonietta - Combattimento Nationale Reisopera - Huisge zelschap LeineRoebana - Scapino Ballet Rotterdam - Nederlands Dans Theater - Boudewijn de Groot - Moke Philippe Geubels - Guido Weijers Urbanus - Marc-Marie Huijbregts - Wim Helsen- Jochem Myjer- Paul de Leeuw Robin Hood - Bob de Bouwer Peuterfestival - De tovenaar van Oz Het Zandkasteel en vele anderen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 95