Valse start Groene Ster in eerste duel play-offs 'Kloetinge en Hoek zijn voorbeeld voor voetbal in Zeeland' OPHEFFINGSUITVERKOOP Zeeuwse driebanders liggen op koers in beker 30 SPORT RONDE VAN ITALIË BADKAMERS TOT 80% KORTING Tourwinnaar Bradley Wiggins komt na valpartij in Giro heel voorzichtig de natte, gladde hellingen af. De Nooijer grijpt naast ereprijs DIRECT UIT VOORRAAD LEVERBAAR 7 DAGEN IN DE WEEK TOT DE VOORRAAD STREKT van 11.00 tot 18.00 uur Riethil 20, 4825 AP Breda Hoge kwaliteit teakhouten tuinmeubelen Ronde en rechthoekige tafels staantafels Stoelen met verstelbare en vaste rugleuning HOOGERLAND 39E IN RONDE VAN PICARDIE MIDDELBURG - De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen hebben vrijdagavond het eerste duel van de nacompetitie om promotie naar de eredivisie verloren. In Hoorn ging de kampioen van de eerste di visie B met 5-3 onderuit tegen Veerhuys, drievoudig landskam pioen en dit seizoen kampioen in de eerste divisie A. Joost Reus was aan de zijde van Veerhuys de grote man. Hij nam vier treffers voor zijn rekening.. Hoewel de thuisploeg zich effi ciënter en uitgekookter toonde dan de Vlissingse bezoekers, vond coach Angelo Geelhoed de neder laag van Groene Ster onverdiend. „Het niet afmaken van de kansen aan het begin van de wedstrijd heeft ons opgebroken. Veerhuys liep daarentegen bijna één op één. Het is een ijzersterke ploeg, maar ik vind dat we recht op meer had den. Tot overmaat van ramp werd ons bij een stand van 4-3 een zui ver doelpunt onthouden. Ook hadden we een tienmetertrap moeten krijgen", zei Geelhoed. Groene Ster, gesteund door zo'n veertig fans, haalde een 2-0-ach- terstand op door twee treffers van Len Eversdijk. Vlak voor rust kwam Veerhuys nog op voor sprong. Als snel in de tweede helft bracht de thuisploeg de mar ge op twee treffers. Met nog vijf minuten te spelen zorgde Hoes sein Bouzambou dat de spanning weer terugkeerde in de wedstrijd: 4-3. Het slotakkoord was echter voor Veerhuys. Komende vrijdag neemt Veer huys het in Roermond op tegen Fermonia Boys, dit seizoen laatste in de eredivisie. Groene Ster speelt vrijdag 24 mei in sporthal Baskensburg in Vlissingen tegen de Limburgers. Een zege kan vol staan voor promotie, aangezien twee van de drie twee teams in deze promotie/degradatiereeks in de eredivisie zullen spelen. door Jan Dagevos KLOETINGE - De samensteller van het competitieprogramma in de hoofdklasse B van het zaterdag voetbal had het niet beter kunnen bedenken. Hij koppelde Kloetinge en Hoek op de slotdag van de com petitie aan elkaar. Een gouden greep, want de belangen zijn groot in de Zeeuwse voetbalderby van vanmiddag. Zo is Hoek gebaat bij een zege om deelname aan de nacompetitie voor promotie naar de topklasse te bewerkstelligen. Kloetinge heeft nog een punt nodig om de nacompetitie voor lijfsbehoud te ontlopen. „Ik hoop op een heel mooie middag", zegt trainer Die- derik Hiensch van Kloetinge, „met voor beide clubs een goede afloop. We zijn samen een voor beeld voor het Zeeuwse voetbal. Hopelijk hebben we ook volgend seizoen de derby nog, al gun ik Hoek de topklasse ook. Dat is ook goed voor het Zeeuwse voetbal." „Er staat veel op het spel", beseft Hiensch. „Dat brengt emoties met zich mee, maar ik hoop wel dat iedereen zijn verantwoording pakt, dus dat we respectvol met el kaar omgaan, spelers en publiek dus." Kloetinge-Hoek begint om 14.30 uur. pagina 32 en 33 alles over de derby 80 showroom badkamers - 2.000m2 magazijnvoorraad Duscholux, Sanijura, Hoesch, Dansani, Dorenbracht, Grohe en andere (opmerken Douchewanden, (bubbei)baden, stoomkabines, kranen, douchebakken, meubels, douchepanelen etc Diverse inbouwkeuken apparatuur o.a. Miele, Siemens Bel voor een afspraak of meer info: 076-2600063 06 - 28448040 Wiggins met de billen bloot door Ad Pertijs PESCARA - Dat Bradley Wiggins het nog niet naar zijn zin heeft in de Giro, mag je een Brits understa tement noemen. Na alle eerdere pech die hij deze week tegen kwam, kroop de Tourwinnaar gis teren na een uitglijder in de afda ling van de slotklim als een angst haasje over het spekgladde par koers naar de finishplaats Pescara. Met een opengescheurde broek kwam de kopman van Sky daar anderhalve minuut na de grote groep, waarin bijna al zijn concur renten zaten, over de finish. Hij zakte daardoor naar de 23e plaats in het klassement dat wordt aan gevoerd door de nieuwe Spaanse leider Benat Intxausti. „De Giro is nog niet verloren", probeerde Sky's teambaas Dave Brailsford de paniek buiten de deur te houden. „Bradley heeft in ieder geval niets overgehouden aan de val." Maar ook de Brit zal pas na de 54 kilometer lange tijdrit die van daag op het programma staat kun nen uitmaken hoe goed of slecht Wiggins op dit moment echt is. In de rit tegen het uurwerk zal hij dit keer figuurlijk met de billen bloot moeten. De vraagtekens rond Wiggins kwamen op het einde van een rit die aanvankelijk in een abc'tje voor renners als Di Luca of Scarpo- ni leek te gaan uitdraaien. Een vroege vluchtgroep met onder meer de Nederlanders Pim Ligt- hart (Vacansoleil-DCM) en Maar ten Tjallingii (Blanco) pakte op het venijnige Ardennenachtige parkoers vele minuten. De knech ten van Di Luca reden daar vervol gens vlot weer vele minuten van af. En toen deed de Giro zijn naam als onvoorspelbaar leuke ronde weer alle eer aan. Het be gon licht te regenen en in combi natie met alle smurrie die Italiaan se scooters en autootjes op het vaak toch al kaal gereden gladde asfalt achterlieten, ontstond een ware ijsdans in de koers. Nadat in de uitgedunde kopgroep Adam Hansen (Lotto) ook zijn laatste volgeling Emanuele Sella (Androni) had achtergelaten, zag de Australiër tot zijn.grote verba zing zijn voorsprong weer groeien en reed hij onbedreigd naar de dagzege. Het had er alles mee te maken dat bij de groep met klassementsren ners de daver op het lijf was gesla gen. „Je mocht gewoon geen risi co's nemen", zei Wilco Kelder man van Blanco, die samen met zijn ploeggenoten Steven Kruijs- wijk en Robert Gesink opvallend dapper het voortouw namen op de glijbaan naar Pescara. Velen gingen tegen het asfalt. Zelfs Nibali, de koning van de af daling, ging onderuit. Wiggins dreigde al snel het contact met de rest te verliezen om hij uiterst be hoedzaam (bang?) daalde. Nadat hij onderuit was gegleden in een spekgladde bocht, durfde de Brit helemaal geen snelheid meer te maken en verloor hij veel tijd. Vandaag wordt duidelijk of hij de laatste dagen alleen pure pech is tegengekomen, of dat hij zich niet zeker voelt van zijn zaak. Hij heeft alleen de ploegentijdrit van zondag tijd gepakt op zijn concur renten. Vervolgens werd hij voort durend opgehouden door pech en valpartijen en zag je het chagrijn op zijn gezicht groter en groter worden. Bij Blanco is de stemming onder tussen opperbest. Gesink klom naar de zevende plaats in het klas sement en ook Kruijswijk (twaalf de) en Kelderman (26e en derde jongeren) hebben de eerste week probleemloos overleefd. Johnny Hoogerland is vrijdag in de eerste etappe van de Ronde van Pi- cardië op de 39e plaats geeïndigd. De Vacansoleil-DCM-renner uit Langeweegje had een achterstand van 27 seconden op de Duitse win naar Marcel Kittel. De renner van Argos-Shimano liet na 190 kilometer in de massas print in het Franse Flixecourt thuis- rijder Bryan Coquard en diens landgenoot Erwann Corbel achter zich. Op de vijfde plaats was Danny van Poppel van Vacansoleil-DCM de beste Nederlander. ZUNDERT - De driebanders van Dallinga/Frans Bevers en Lands Welvaren/Iets Anders liggen op schema voor een plek in de kruisfi nales van de nationele beker. Het Sluiskilse Dallinga/Frans Be vers moest vrijdag in Zundert in de tweede poulewedstrijd genoe gen nemen met een 4-4-gelijk- spel tegen Holland Mineraal. Frédérique Caudron en Glenn Hofman wonnen van respectieve lijk Murat Naci Coklu (3-0) en Ste fan Spilleman (2-1). Jean Paul de Bruijn (1-2 tegen Anno de Kleine) en Eddy Leppens (1-2 Steffan Gal- la) verloren hun wedstrijd na mens de Zeeuws-Vlaamse ploeg. Lands Welvaren/Iets Anders sleepte in de eerste ronde een ge lijkspel uit het vuur. Na een 4-0-achterstand tegen Holland Mineraal werd het nog 4-4. Henk Habraken en Kees Wittens zorg den voor het belangrijke punt. In de ontmoeting met Hulter- mans Installatiebedrijf wonnen de Bevelanders met 8-0 door ze ges van Francis Forton, Ronnie Daniels, Habraken en Wittens. Dallinga/Frans Bevers, dat donder dag Hultermans Installatiebedrijf met 8-0 versloeg, speelde vrijdaga vond de laatste poulewedstrijd te gen 's Lands Welvaren/Iets An ders. Bij het ter perse gaan van de ze krant was de uitslag van dit duel nog niet bekend. Bij een ge lijkspel is Dallinga/Frans Bevers zeker van plaatsing voor de kruis finales. Datzelfde geldt nog niet voor Lands Welvaren/Iets anders. De Bevelandse formatie is in dit geval afhankelijk van de uitslag van het duel tussen Holland Mine raal en Hultermans Installatiebe drijf. MIDDELBURG - Gérard de Nooijer heeft naast de Rinus Michels Award gegrepen. De ereprijs van het seizoen 2012-2013 ging voor trainers in het amateurvoetbal naar Marcel Groninger van het Groningse Be Quick 1887. De zon dag-hoofdklasser staat bovenaan in de competitie. De Nooijer is trainer van zondag-hoofdklasser Goes, waarmee hij vorig seizoen promoveerde. Deze jaargang speelt Goes nog nacompetitie in de strijd tegen degradatie. De Nooijer was in zijn categorie met vijf andere trainers genomi neerd voor de jaarlijkse prijs, ver noemd naar wijlen Rinus Mi chels. De award werd uitgereikt tijdens het trainerscongres in Zwolle. De aanwezige trainers ko zen de winnaar. In het profvoet bal won Ajax-trainer Frank de Boer. Feyenoord had voor het vier de jaar op rij de beste jeugdoplei ding. 1 I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 90