'Een grot die bol staat van historie' Lezing luchtfotografie 20 SCHOUWEN-DUIVELANO BINNENSTAD ZIERIKZEE EP makelaar Nieuw Middelburg Middelburg Beachboom contest bij Café Popeye Sporten en eten voor Alpe d'HuZes Energie besparen met Thea Horsmans Fiction Jamsessie in De Stulp Op woensdag 15 mei a.s. sereri wij wederom een si door Wendy Wagenmakers vlissingen - Buiten is het lawaai ig. Loodsboten die de Koopmans haven indraaien, verkeer, kinde- rèn die richting zee rennen. Maar één stap in de kazematten van Vlissingen en je hoort niets meer. Alsof je in een grot bent. Zo koud is het ook en zo vochtig; aan het plafond hangen stalactieten en op de grond zijn zelfs stalagmieten ontstaan. Alleen de druppelgelui den ontbreken nog. Acht kazematten telt het Keizers- bolwerk. Vijf, of misschien zes, er- vain worden gerestaureerd en opengesteld voor het publiek. Het vocht wordt er zoveel mogelijk uitgehaald, de bodem schoonge- krabd zodat de oude stenen te voorschijn komen en de muren hersteld. Daar zitten nogal wat scheuren in en, in het geval van de garnizoensbakkerij, een hoop roet. Achterin die kazemat is het gewelf doorgezakt. „Dat zullen we moeten vervangen", zegt Mar co de Feiter van het waterschap. „Dat proberen we zoveel mogelijk te voorkomen, om het bolwerk zo authentiek mogelijk te houden." Het waterschap is als eigenaar van de waterkering, waar het Kei- zersbolwerk deel van uitmaakt, leidend in het restauratieproject. De gemeente Vlissingen ontfermt zich over het openbare gebied bo venop het Keizersbolwerk. Om te voorkomen dat water naar bene den kan ontsnappen, wordt een waterdichte asfaltlaag aange bracht. Waarschijnlijk zijn alle aanpassingen nog voor de zomer gedaan. Streefdatum voor open stelling is Sail, eind augustus, ook al is de inrichting dan niet hele maal klaar. Mensen zijn razend nieuwsgierig, vertelt De Feiter. „Telkens als we hier zijn, steekt er wel iemand zijn hoofd om het hoekje. De kazematten waren al tijd verstopt, maar spreken tot de verbeelding. Ze zijn spannend." Dat is de zesde kazemat, die zo'n beetje 'grenst' aan zee, overigens nog steeds. De deur er naartoe, in een heel kleine doorgang, is nog niet opengebroken. „We hebben alleen geboord om te kijken hoe dik de muur is. Nou, dik. En met een speciale camera zagen we héél veel stalactieten." zierikzee - Luchtfotograaf Cas Donker verzorgt woensdag 22 mei in het cameramuseum aan de Visstraat in Zierikzee een lezing over zijn vak. Hij spreekt onder meer over elementen waar in de luchtfotografie altijd rekening mee moet worden gehouden, zo als privacy, het weer en de beper-? kingen van het vliegtuig. Toegang bedraagt 8,50, inclusief koffie of thee. Opgave: cameramuseum.nl. VLISSINGEN In Café Popeye, aan de Nieuwendijk in Vlissingen, vindt vanavond een voorron de plaats van de Beachboom DJ contest, op 13 juni. De winnaar mag 10 augustus een set spelen op de grote beachparty aan de Brouwers- dam. De voorrondes wor den dit jaar voor het eerst door heel de provincie Zee land gehouden. Meer info: beachboom.com Twijfels blijven over BURGH-HAAMSTEDE Wie Anneke Koster-Baart wil sponsoren voor de deel name aan evenement Alpe d'HuZes en tegelijk wil spor ten of lekker eten, kan 18 mei terecht bij sportcen trum Westerschouwen. Van af 13.00 uur kunnen diverse sporten worden beoefend. Ook is er een kinderkennis. Aansluitend is er een barbe cue. Meer info en opgeven via abguesswho@zonnet.nl BROUWERSHAVEN Op uitnodiging van de afde ling Brouwershaven van de Vrouwen van Nu, spreekt Thea Horsmans uit Burgh- Haamstede woensdag over het onderwerp 'energie be sparen in huis'. Volgens de organisatie belooft het een 'avond vol wetenswaardighe den' te worden. De avond vindt plaats in het Tonnen- magazijn om 20.00 uur. RENESSE Bar De Stulp in Renesse houdt zondag 12 mei weer een Stulp Fiction Jamsessie. Voor iedere muzikant die met een instrument wil aan schuiven staat er een backli- ne gereed. Voorafgaand geeft de Schouwse blues band Reloaded tussen 16.00 en 17.00 uur een try-out con cert. Voor alle bezoekers staat er een gratis kop toma tensoep gereed. I Vrachtverkeer in de binnenstad van Zierikzee zorgt voor overlast. Niet alleen omdat de straten erg smal zijn, maar ook omdat het zware verkeer trillingen veroorzaakt in de woningen, archieffoto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 82