weken onder puin alsnog gered schone politicus in Pakistan' KRAS.NL BUITENLAND 7 66 De partijen beloven dezelfde gouden bergen als vijf jaar geleden Langs de Moezel In om Berlijn Zwarte Woud Rijndal Dresden Elbe De Oostzeekust Duitsland Denemarken Langs de Bodensee Beieren Tirol Salzburgerland Normandië de Loire Langs de Donau Canal du Midi Camargue waarom zou je meer betalen BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 i ZATERDAG 11 MEI 2013 puin van het gebouw dat op 24 april instortte. Ze zou geen ernstige verwondingen hebben, foto AFP De bergingswerkzaamheden met zwaar materieel werden meteen stopgezet. Honderden hulpverle ners haastten zich naar de ruïnes om brokstukken weg te halen om Reshma te ontzetten. Na onge veer 40 minuten wisten reddings werkers de vrouw onder gejuich van omstanders uit het puin te be vrijden. Premier Sheikh Hasina van Bang ladesh heeft de reddingswerkers gefeliciteerd. Hij noemde de ge beurtenis 'wonderbaarlijk en prachtig'. Sinds de ramp op 24 april zijn in middels meer dan 1.045 lijken ge borgen. In het gebouwencomplex bij de hoofdstad Dhaka waren on der meer vijf textielfabriekjes ge vestigd die ook voor westerse kle- dingketens produceerden. Inmiddels wordt de roep om meer veiligheid in de textielfa briekjes in lagelonenlanden lui der. Meer dan een miljoen men sen hebben wereldwijd een peti tie getekend voor betere veilig heid in de fabrieken in Bangla desh, aldus de organisatie Schone Kleren Campagne (SKC). Deze or ganisatie heeft een internationaal netwerk opgebouwd en werkt sa men met verscheidene organisa ties die de handtekeningen verza melden. De petitie richt zich op internationale kledingmerken die kleding in Bangladesh laten ma ken. de allerbeste prijs-kwaliteitverhouding aan alles is gedacht; inclusief Comfort Class busreis met meer beenruimte, verblijf in goede hotels, ontbijt, diner en gebruik van uitstekende (Gazelle/Giant) E-Bike of toerfiets onder leiding van deskundige NL-sprekende reisleiding gegarandeerde opstapplaatsen door heel Nederland 1/ vele data met 100% vertrekgarantie 5 dgn o.b.v. ontbijt en diner - vertrek: ma. van 22/7 t/m 2/9 Fiets door pittoreske wijndorpen en schitterende natuur. Zie www.kras.nl/46008 7 dgn o.b.v. ontbijt en diner - vertrek: za. van 25/5 t/m 7/9 Ontdek Berlijn Potsdam op de fiets, met unieke stadstour! Zie www.kras.nl/46027 7 dgn o.b.v. ontbijt en diner - vertrek: za. van 6/7 t/m 21/9 Cultuur én natuur, met verblijf in een gezellig familiehotel. Zie www.kras.nl/46029 7 dgn o.b.v. ontbijt en diner - vertrek: za. van 8/6 t/m 7/9 Beleef de Saksische Weinstrasse met o.a. Meissen en Dresden. Zie www.kras.nl/46018 bergen als vijf jaar geleden." Nawaz Sharif, leider van de con servatieve Pakistaanse Moslim Li ga, volgens de laatste opiniepeilin gen de grootste kanshebber, stelt de kiezers miljoenen banen, bete re infrastructuur, nieuwe scholen en ziekenhuizen in het vooruit zicht. En hij verzekert een einde te maken aan de elektriciteitscri sis. Zelfs in de grote steden is slechts enkele uren per dag stroom. Maar waar haalt hij het geld vandaan? 65 procent van het overheidsbudget gaat naar aflos sing van de schulden. Sharif, die twee keer premier was ën door de militairen vanwege corruptie werd afgezet, verzekert het land weer veilig te maken. Defensiespe cialist Rizvi hoopt niet dat Sharif, net als tijdens zijn eerdere regeer periodes, coalities met de extreem religieuze partijen aangaat of zijn geflirt met de Taliban hervat. Het land is al genoeg religieus ver deeld, vindt hij. Wat valt er nog van de andere twee grote partijen te verwach ten? De regerende Volkspartij van de Bhutto's zou op een stevige verkiezingsnederlaag afstevenen. De PPP mag dan als eerste burger regering de termijn van vijfjaar hebben volgemaakt, Pakistan zit in de diepste sociaal-economische crisis sinds het ontstaan van het land. Partijvoorzitter Bilawal Zar- dari (23), zoon van de vermoorde ex-premier Benazir Bhutto, is te jong, te onervaren en durft zich nauwelijks onder het volk te men gen uit angst voor aanslagen. „Ik denk ook uit schaamte omdat zijn vader president Zardari het land flink heeft leeggeplunderd", zegt Hasan Askari Rizvi Hasan Rizwan. De PPP probeert met armoedebestrijding op het platteland, waar 70 procent van de bevolking woont, stemmen te kopen. „Imran Khan is onze lei der. Hij is de enige schone politi cus in Pakistan", zegt een uitgela ten Rizwan. Een groep jonge Paki- stanen, ook in het vliegtuig op weg naar huis, schreeuwt mee. „We gaan allemaal op Imran stem men. Hij is Pakistaans laatste hoop", zegt Ali Choudhary (23) die aan de universiteit in Lahore studeert. Het zijn vooral de goed opgeleide stedelijke jongeren die Khan steunen. De cricketheid be looft het land in negentig dagen van het 'kankergezwel corruptie' af te helpen. De corruptieplegers laat hij arresteren. Khan is voor heel wat Pakistanen een nieuwe Messias. Dat hij tijdens zijn cam pagne deze week de val van een bouwlift overleefde, is voor de stu dent het beste bewijs. „Allah heeft hem uitverkoren." 7 dgn o.b.v. ontbijt en diner - vertrek: za. van 29/6 t/m 7/9 Stad strand; langs vissersdorpjes en naar rijke Hanzesteden. Zie www.kras 7 dgn o.b.v. ontbijt en diner - vertrek za. op 6/7, 3/8 en 31/8 Eropuit naar groene schiereilanden, ruige kusten en havenstadjes. Zie www.kras. 7/8 dgn ontbijt en diner - vertrek: za. van 8/6 t/m 24/8 Met de waterval van Schaffhausen en bloemeneiland Mainau. Zie www.kras. 8 dgn o.b.v. ontbijt en diner - vertrek: za. van 1/6 t/m 7/9 Fiets langs vele meren, sprookjesachtige kastelen en kloosters. Zie www.kras.i 9 dgn o.b.v. ontbijt en diner - vertrek: vr. op 28/6, 23/8 en 27/9 Afwisselende reis met fietstochten, wandelingen en excursies. Zie www.kras.1 10 dgn o.b.v. ontbijt en diner - vertrek: vr. op 5/7, 26/7 en 27/9 Prachtige combinatiereis naar deze veelzijdige Franse streken. Zie www.kras.i 9 dgn o.b.v. ontbijt en diner - vertrek: za. van 29/6 t/m 12/10 Over de Donauradweg naar o.a. de abdij van Melk en Krems. Zie www.kras.r 10 dgn o.b.v. ontbijt en diner - vertrek: vr. van 14/6 t/m 11/10 Uitdagende routes naar Carcassonne, wijnkastelen en Avignon. Zie www.kras.r

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7