Bengaalse na ruim twee 'Imran Khan is onze leider, de enige KRAS NL 6 BUITENLAND Ontvoerder Castro is vader van meisje Blauwdruk pistool moet van internet Einde aan zoektocht naar drenkelingen Obama in juni naar Duitse hoofdstad Indonesië koopt van Berlijn tanks. Wapenverkopen liggen gevoelig bij de Duitsers, maar zaken gaan voor. Duitsland neemt derde plaats in met wapenexport, na Amerika en Rusland RONDREIZEN SAFARI'S AFRIKA Highlights of Kenia CLEVELAND Ariel Castro is de vader van het 6-jarige meisje dat in ge vangenschap is geboren in zijn huis in Cleveland. Een DNA-test heeft dat uitgewe zen. Castro wordt ervan ver dacht dat hij drie vrouwen heeft ontvoerd en jarenlang heeft vastgehouden en ver kracht. Een van de ontvoer de vrouwen is de moeder van het meisje. AUSTIN Washington wil dat de blauwdruk van een pistool dat met een 3Ü-printer kan worden 'uitgeprint*, van in ternet verdwijnt Het be stand is al ruim 100.000 keer gedownload. De ont werper heeft de blauwdruk van de website gehaald. Ko pieën zijn echter al op inter net verspreid. SYDNEY De zoektocht naar een paar dat in de buurt van Sydney van een cruiseschip viel, is gestaakt. Met schepen en vliegtuigen is zonder resul taat een groot gebied afge zocht Op beelden van bewa kingscamera's is te zien dat Paul Rossington (30) en zijn vriendin Kristen Schroder (27) van het schip vallen. BERLIJN De Amerikaanse president Barack Obama is op 18 en 19 juni in de Duitse hoofdstad Berlijn. Bondskanselier An gela Merkel nodigde Obama na diens herverkiezing uit voor een bezoek. Obama is als president nog nooit in Berlijn geweest Wel was hij er in juli 2008 als mogelijke presidentskandidaat. Reddingswerkers in Bangladesh hebben Reshma levend gevonden onder het DHAKA - Reddingswerkers in Bang ladesh hebben gisteren, na tweeën- eenhalve week, alsnog een vrouw levend gevonden in het puin van het fabrieksgebouw dat 17 dagen geleden instortte. „Ik hoorde de afgelopen dagen de stemmen van reddingswerkers. Ik sloeg tegen de muren met stok ken en staven", zegt Reshma. Ze is niet ernstig gewond, maar wel naar een militair ziekenhuis gebracht. Ze heeft het overleefd met gedroogd voedsel dat ze vond, vertelde ze op tv. De laatste twee dagen had ze niets te eten, maar had ze nog wel wat water. Waarschijnlijk bevond de vrouw zich al die tijd in een moskee in de kelder van het gebouw. Toen bergers gisteren bezig waren puin weg te halen, riepen ze om te kij ken of er nog iemand in leven was. „Alsjeblieft, red me", hoor den de reddingswerkers daarop. Duitsland levert wél door onze correspondent Wierd Duk BERLIJN - In Duitsland bestaat, net als in Nederland, angst dat tanks die aan Indonesië worden gele verd tegen de bevolking worden ingezet. Maar voor de centrum rechtse regering van bondskanse lier Angel Merkel (CDU) is dit geen beletsel om de verkoop door de firma Rheinmetall goed te keu ren. De Duitse regering stemt in met de verkoop van 164 tanks en pant servoertuigen aan Indonesië. Eer der ketste een soortgelijke over eenkomst tussen Indonesië en Ne derland af. De Tweede Kamer vreest dat de Indonesische autori teiten de wapens in eigen land zullen gebruiken. Ook in Duits land bestaat die vrees. De Duitse wapenexport bloeit. De afgelopen jaren verdubbelde de omzet. Volgens het Zweedse in stituut Sipri neemt de Duitse ex port met een marktaandeel van 11 procent wereldwijd de derde plaats in, na de VS (30 procent) en Rusland (23 procent). Mensenrechtenorganisaties, woordvoerders van kerken en link se oppositiepartijen zijn zeer kri tisch over deze ontwikkeling. Vol gens deze critici verkoopt Duits land ook wapens aan regimes, zo als dat in Indonesië en ook in het Midden-Oosten en Noord-Afrika, die het met de mensenrechten niet zo nauw nemen. 'Mensen rechten tellen onder Merkel in het geheel niet', schrijft het week blad Die Zeit. 'Duitsland is het land van de onbegrensde wapenle veranties geworden.' Door het nazi-verleden ligt in Duitsland alles wat met oorlog, staatsgeweld en wapentuig te ma ken heeft zeer gevoelig, met na me bij pacifistisch-christelijke en linkse kiezers. Zo stonden de tra ditionele paasmarsen dit jaar in het teken van het verzet tegen de wapenexport. En deze week won nen drie middelbare scholen, die onder het motto 'Schule ohne Bundeswehr' ('School zonder Bundeswehr') gastlessen door Duitse soldaten weigeren, de Aachener Friedenspreis 2013. In Duitsland moet elke wapenle verantie - ook van private onder nemingen - door een speciaal re geringsorgaan worden goedge keurd. Maar die bondsveiligheids- raad, waarin de bondskanselier en een aantal belangrijke minis ters zitting hebben, blinkt uit in geheimzinnigheid. Oppositiepartijen eisen het recht om het wapenbeleid te controle ren. Volgens bewapenings-des- kundige Joachim Krause (61) be staat in Duitsland een grote kloof tussen retoriek en werkelijkheid. Om de pacifistisch gestemde pu blieke opinie tegemoet te komen, verdedigen regeringen wapenver kopen met het argument dat zij le veren aan bevriende naties. Ook een omstreden overeenkomst met Saudi-Arabië werd zo door Merkel uitgelegd. Maar in werke lijkheid gaat het de regering om de miljarden euro's, zegt Krause. REPORTACE PAKISTAN door onze correspondent Wilma van der Maten ISLAMABAD - In het vliegtuig op weg naar zijn geboorteland Paki stan vertelt software designer Hasan Rizwan (28) dat hij speciaal vakantie heeft opgenomen om van daag te gaan stemmen. Zijn ouders, beiden arts in een Maleisisch ziekenhuis, zijn achter gebleven in het land waar ze vier jaar geleden naar toe verhuisden. Zij geloven niet meer in de toe komst van Pakistan. Hasan heeft nog wel hoop dat de verkiezingen veranderingen zullen brengen. De tweespalt binnen de familie Rizwan geeft het kiesgedrag van de oude en jonge generatie Paki- stanen weer. Hasans ouders ne men de moeite niet omdat ze geen enkele vernieuwing zien. Of het nu gaat om de Sharifs van de Moslim Liga (PML-N) of de Bhut to's van de Volkspartij (PPP). De ze twee beroemdste familiedynas tieën besturen Pakistan, afgewis seld door militaire dictators. En dat al sinds de onafhankelijkheid. „Wat de corruptie betreft is geen van twee partijen beter. Het is al lemaal van hetzelfde laken een pak", zegt Aftab Noor (53), een re geringsambtenaar in Islamabad. Ook Imran Khan, voorheen cap tain van het nationale cricket team en tegenwoordig leider van de Beweging voor Rechtvaardig heid, wordt door Noor in hetzelf de rijtje van oudgediende ge schaard. „Khan mag zich dan wel presenteren als de grote verlosser die met zijn sociaal maatschappe lijke beweging een revolutie te weeg wil brengen. Feit blijft dat hij al elf jaar meedraait in de poli tieke arena en nooit verder kwam dan een parlementszetel." Noor zal vandaag niet stemmen. Een opvallende deelnemer aan de verkiezingsstrijd is Bindia Rana (45), een transgender. foto Reuters Politieke experts verwachten dat de opkomst net als vijfjaar gele den niet boven 50 procent komt. Defensie- en politiek analist Hasan Askari Rizvi begrijpt de weerzin van de oudere Pakista- nen. „Als je naar de programma's van de drie belangrijkste partijen kijkt, beloven ze dezelfde gouden Vertrek: 2 september t/m 21 oktober nérgens voordeliger! met o.a. Pretoria, het Kruger National Park, Swaziland, St. Lucia en Drakensbergen Zie www.kras.nl/25990 Vertrek: 7 juli t/m 27 oktober incl. entreegelden Nationale Parken! met o.a. Tsavo West, Amboseli. Lake Nakuru en het Masai Mara Nationaal Park Zie www.kras.nl/25059 Zie www.kras.nl/36209 Vertrek: 13 juni t/m 17 oktober inclusief entreegelden t.w.v. 520 p.p. met o.a. gamedrives door Lake Nakuru, 5 de Serengeti en Ngorongoro krater Zie www.kras.nl/36167 3 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm "".zen Sj P 'e'iii; anders verittéhf Prïzijn exclü'-lef f'èst i 'eifityf waarom zou je meer betalen Vertrek: 4 juni 2013 t/m 4 maart 2014 100% vertrekgarantie! met o.a. Pretoria, Kruger Park, Swaziland, Zululand, Durban, Knysna en Kaapstad

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 6