'3* REIZEN 15 3 dagen genieten van natuur stad De bemanning, man en vrouw, zit uitgebreid te zoenen in de waterfiets WAAR EN WAT Goedverblijf.nl Reserveren meer info www.goedverblijf.nl/wg1105 @+31(0)85 489 90 19 (maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 18.00 uur) ZATERDAG 11 MEI 2013 honderd meter kom je niet. En hoewel de boten inderdaad 'rond varen' kun je toch niet echt van een rondvaart spreken. Een ver diepinkje verderop in de rivier begint het domein van de water fiets. Tussen twee drempels in kun je gezellig peddelen. Veel mensen hebben tot hun geluk een normale waterfiets onder de billen, maar er zijn pechvogels die ronddobberen op een enor me zwaan. Beetje tragisch. Vanaf het terras zie ik zo'n zwaan on voorzichtig naderen. De beman ningsleden, een man en een vrouw, zitten uitgebreid te zoe nen. Lichte jaloezie maakt zich van mij meester, maar dat veran dert snel. Geheel in beslag geno men door elkanders lippen zien de geliefden niet hoe een water drempel naderbij komt. Het ro mantische paartje gaat helemaal in elkaar op en dat wordt de twee fataal. De zwaan kukelt over de drempel en waggelt een meter lager onhandig verder. De zoeners schrikken zich een hoed je. En het wordt erger. De fiets- zwaan blijft na een meter of 10 in eens steken. Hij stopt en ligt, on wrikbaar gestrand op een rots, zo'n 50 meter van de wal. De twee ongelukkigen nemen de zaak in eerste instantie luchtig op. Ze zwaaien vrolijk naar de toeschouwers op de terrassen. In eens herken ik hen. Het zijn de jonge echtelieden die eerder op de middag nog zo lekker aan de champagne zaten. De Amerika nen. Er gebeurt lange tijd verrassend weinig. De zwaan drijft, de pasge trouwden houden eikaars hand vast en de zon verdwijnt achter de westelijke heuvels. Er steekt een fris briesje op. Dat wordt ook gevoeld aan boord van s.s. De Zwaan. Er ontstaat onrust. Vreemd genoeg is er een uur nog steeds niets veranderd. Behalve dan dat de echtelieden elkaar niet meer aanraken, maar regel matig verongelijkte gebaren ma ken. Mevrouw heeft het koud, dat is duidelijk. Inmiddels kijken honderden mensen toe vanaf de kant. Op de zwaan wordt de stemming duidelijk niet beter. Af en toe schalt een onverstaanbare kreet, die zeker niet klinkt als een verliefd compliment. Het wordt kouder en kouder en ook donkerder. Ais ik me na twee uur af begin te vragen waarom er he-le-maal geen actie wordt on dernomen, komt ineens een sloepje stroomopwaarts getuft. Een politiebootje met twee dap pere dienders. Ze nemen de zwaan op sleeptouw. Eenmaal uit de gevarenzone mogen de pas sagiers overstappen in de boot van de hulpdienst. De man wil eerst, maar zijn geïrriteerde vrouw duwt hem opzij. Zij eerst. Man stapt bozig aan de kant en valt bijna in het water. De hoog gehakte vrouw raakt verstrikt in het touwladdertje. Na wat gehan nes tuimelen beide ten slotte in hun reddingsboot. Van alle kan ten klinkt luid applaus. Wanneer het konvooi de Karlsbrücke na dert, is duidelijk dat de pasge trouwden bezig zijn met hun eer ste matrimoniale schermutselin gen. Ze zitten zo ver mogelijk bij elkaar vandaan, waardoor er op luide toon wordt gecommuni ceerd. Waarover het precies gaat weet ik niet, maar boven alles uit klinkt duidelijk een schelle vrou wenstem. Asshole! Beteuterd kijkt de man naar de mooie Mol- dau waarin de lichtjes van Praag vrolijk twinkelen. Nee, dat wordt niks meer op de mooiste dag van zijn leven. De provincies Yukon en Northwest Territories liggen in het noordwesten van Cana da. Whitehorse, de hoofd stad van Yukon, heeft een luchthaven. Air Canada (www.aircanada.com) vliegt dagelijks via Vancouver of Calgary naar Whitehorse. Inuvik bereik je via de Demp ster Highway, dwars door Yukon. In Whitehorse kun je een truckcamper huren om de route te rijden (zie www.fraserway.com). Liever vliegen? Verschillende maat schappijen verzorgen vluch ten vanuit Edmonton (zie www.canadiannorth.com of www.firstair.ca). Tuktoyaktuk bereik je vanuit Inuvik met chartervluchten. Meer weten? Zie www.inu- vik.ca (voor Inuvik), www.tra- velyukon.com (voor Yukon), www.spectacularnwt.com (voor Northwest Territories). NOORDELIJKE IJSZEE Tuktoyaktuk ALASKA Whitehorse GROTE OCEAAN WEGENER VOORDEEL ARRANGEMENT 2x overnachting in een Deluxe kamer Dagelijks een uitgebreid ontbijtbuffet Set met paraplu, zonnepetje regenjas Fiets of wandelroutes lx lunchpakketje voor onderweg Gebruik fitness en Turks stoombad Maastricht: 109,- p.p. (zo t/m do) 119,- p.p. (vrij za) Apeldoorn: 109,- p.p. (vrij za) Maastricht U verblijft in het 4-sterren Bastion Deluxe Hotel Maastricht, gelegen in het centrum, op slechts 350 m. van het Vrijthof en het hart van het winkelcentrum. Of u nu van cultuur houdt, een echte fiets- en/of wandelliefhebber bent of gezellig wilt winkelen, Maastricht en het Limburgse heuvellandschap bieden het allemaal! Apeldoorn U verblijft in het 4-sterren Bastion Deluxe Hotel Apeldoorn het Loo, gelegen op een steenworp afstand van Paleis Het Loo met uitzicht over de mooie tuinen. De bosrijke omgeving met nationaal park de Hoge Veluwe als hoogtepunt, biedt veel mogelijkheden voor wandel- en fïetsliefhebbers en de mooie binnenstad herbergt een schat aan cultuur. Actie geldig t/m 30 september 2013 m.u.v. feestdagen. Prijzen zijn per persoon o.b.v. een 2-persoonskamer en excl. verblijfsbelasting en 7,50 reserveringskosten. Ga er even lekker tussenuit. Ontdek bourgondisch Maas tricht of Koninklijk Apeldoorn. Ontdek al fietsend of wan delend het natuurschoon in de regio om vervolgens een terrasje te pakken in het centrum van de stad. Boek nu een heerlijk verblijf in Maastricht of Apeldoorn en combineer natuur met cultuur!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 67