Goede presentatie is succesformule WERKEN 3 WAT KOST HET EN WAT LEVERT HET OP? ZATERDAG 11 MEI 2013 Nieuwe media centraal bij vrouwelijke ondernemers Woensdagavond 22 mei houdt het Ondernemersnetwerk voor Vrouwen Zeeland (OvVZ) in Congrescentrum Mauritshof in IJzendijke een interac tieve workshop Social Media 2.0. Tij dens deze workshop leert Caroline Baecke van ZetOM Internet Marke ting hoe Linkedln, Twitter en Face- book effectiever ingezet kunnen wor den om nieuwe klanten te werven en om relaties met bestaande klanten beter te onderhouden. Ook ondernemers zijn zich ervan be wust dat goed gebruik van nieuwe media in deze tijd onmisbaar is. De deelname voor leden is gratis. Intro ducés (alleen vrouwelijke onderne mers) zijn ook van harte welkom. Het programma begint om 18.00 uur. Aanmelden: info@owz.nl tot 19 mei. Hier wordt vandaag en morgen de Vrouw en Lifestyle Beurs gehou den. De zoektocht naar een nieuwe baan is vandaag de dag vooral een kwestie van overtuigend pre senteren en jezelf profileren. Een vak apart! Dat is de stelling van De Zwaartekracht Groep en HR Zeeland. Zij hebben daarom de handen ineen geslagen en het unieke, maar vooral praktisch toepasbare concept 'Werk jezelf naar werk!' ontwikkeld. Onder het motto 'jezelf presenteren kun je le ren' werken ze intensief aan je Curriculum Vi- tae, je Linkedln profiel en brengen ze sterke pun ten van werkzoekenden in kaart. Ook trainen ze de persoonlijke presentatie in sol licitatie- en netwerkgesprekken en komen de zoektocht naar geschikte vacatures en werkge vers aan de orde. Na afloop kennen de werkzoekenden alle in- en outs van het nieuwe solliciteren. Speciaal voor startende ondernemers is de module 'Start je ei gen baan' ontwikkeld. Zij worden optimaal voorbereid op de start van hun eigen onderneming en natuurlijk komt ook de financiële kant van het ondernemerschap uit gebreid aan de orde! Tot slot is er een optionele module mogelijk voor het krijgen van een op maat gesneden kle ding- en kleuradvies van een professionele stylis te. De Zwaartekracht Groep en HR Zeeland zijn met dit concept vandaag en morgen aanwezig op de Vrouw en Lifestyle beurs in Hulst die in Den Dullaert in Hulst wordt gehouden. De ope ningstijden zijn van 10.00 uur tot 18.00 uur en de toegang is gratis. is meer dan sportief zijn De opleidingskosten: schooljaar 2013-2014: 1.090,00 per school jaar. Een leerling die op 1 augustus jonger is dan 18 jaar, betaalt geen lesgeld. Bijkomende kosten mbo niveau 3 en 4 in het eerste leerjaar voor les materiaal, sportkleding e.d. zijn voor het schooljaar 2013-2014: ca. 594,00. Excursies circa 188,75. Beroepskeuzes na de opleiding zijn bijvoorbeeld sportleider of -coach bij verenigingen en fitnesscentra, bewegingsagoog bij instel lingen voor verstandelijke gehandicapten of psychiatrische patiën ten, evenementenmanager of sportentertainer. Ook kan je aan de slag bij defensie, politie of in gevangenissen. Indicatie van het minimum startsalaris voor een sportinstructeur is 1.400,00 euro per maand (bron: nationale beroepengids). Baankans tot 2016: goed (bron: mbostart.nl). In de regio zijn er momenteel geen vacatures (bron: Nationale Vaca turebank, Monsterboard, werkenindesport.eu). Andere sites rondom sportvacatures zijn www.sportcareer.nl, www.sport-jobs.nl,www.sportiefwerken.nl Patrick Gabriëlse vindt het heerlijk om te werken in de sport: „Je blijft altijd nieuwsgierig naar ont wikkelingen en je brengt enthousiasme over." voor allerlei activiteiten wordt ingezet. Ook ver huren ze sportgerelateerde zaken zoals spring kussens, rodeostieren, een wipe-out baan en een zeskamp met draaiboek. Daarnaast organi seren ze feestavonden. „Om te werken in de sport heb je zelf een actie ve levensstijl. Ie blijft altijd nieuwsgierig naar de nieuwste ontwikkelingen in je vak en je brengt je enthousiasme over", zegt Patrick. Na tuurlijk heb je kennis van sport en beweging, je hebt het zelfvertrouwen om mensen instruc ties te geven, je kan mensen stimuleren en coachen en je bent creatief genoeg om steeds weer nieuwe interessante lessen te ontwikke len. „Als CIOS-er kan je ook gewoon zelf begin nen door bijvoorbeeld een zaaltje te huren en senioren bij beweging te begeleiden. Het blijft een prachtig vak met tal van mogelijkheden", zegt Patrick. je het niet kan overbrengen dan leert je klas niets. De opleiding die het CIOS (Centraal Instituut Opleiding Sportleiders) biedt is daarom veel meer dan de hele tijd 'lekker sporten'. Je leert onder andere lesgeven, plannen, organiseren, communiceren en managen. Docent Stoffel Biesterbos: „Als je naar het CIOS komt moet je een omslag kunnen maken. Je komt omdat je enthousiast bent voor sport, maar je krijgt hier ook een stevige dosis theorie. Je moet leren je passie op andere mensen over te brengen." Pa trick lacht: „Van dag één gooien ze je hier voor de groep. Daar groei je als persoon enorm van." Het gaf Patrick de kennis over en het inzicht in zowel sport als management waardoor hij in staat was zijn zaak op te bouwen. „Je hebt de kennis van sport en bewegen, maar ook van or ganiseren en managen." Naast het opzetten van evenementen die ondernemingen gebruiken voor zaken als teambuilding van het personeel heeft Vita een ijsbaan naar Zeeland gehaald die

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 43