Tientallen burgers zoeken zelf, uit onvrede Nieuwsgierig naar stoute Suske en Wiske Jan Stins IN HET NIEUWS 3 EE Avond Forensisch team onderzoekt stukgrond langs N225. Brandweer pompt wagons Wetteren leeg Voetballer (14) vrijgelaten na trapincident ZOEKTOCHT NAAR RUBEN EN JULIAN Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag El Middag Burgers zoeken de bossen tussen Rhenen en Doorn af. 1 Dit spreekt ook fans aan die bij de gewone rode reeks zijn afgehaakt Wasmachine, droger of vaatwasser kapot? ZATERDAG 11 MEI 2013 Reconstructie van de zoek tocht naar de twee ver miste broertjes Ruben (9) en Julian (7) uit Zeist. De zoektocht ging tot gister avond door. Maastricht 20:15 uur De twee broers uit Zeist worden gezien in Vleuten, de woonplaats van hun vader. 22:15 uur Auto wordt met vader en kinderen gezien bij onbemand tankstation in Beek, Limburg. 01:40 uur Mobiele kentekenscan ner ziet de auto op de N233 bij Rhenen. Daarna vermoedelijk de Rijnbrug over en linksaf de N225 op richting Doorn. Ochtend Vader gevonden in recreatiegebied Het Doornse Gat. 19:26 uur Politie start zoektocht naar broers in bossen bij Het Doornse Gat. 01:15 uur Amber Alert uitgegeven voor vermissing twee broers. 20:00 uur Zoektocht naar de broers in het Bunderbos bij Elsloo. 07:30 uur Politie zoekt verder in Bunderbos en in het Julianakanaal. 11:39 uur Amber Alert ingetrokken. El 09:30 uur Politie rijdt N225 tussen Rhenen en Doorn af, op zoek naar particuliere camera's. Rekem Bunderbos Maastricht Airport straten infographic De Persdienst uurwerkmaker/ instrumentmaker .uratoren ensen die vak' kunnen waarderi DAMPLEIN 7, MIDDELBURG t. 0118-636635 www. janstins. nl wetteren - De brandweer in Bel gië is begonnen met het leegpom pen van de wagons van de trein die in het Vlaamse Wetteren voor een giframp heeft gezorgd. Het leegpompen van de eerste wagon gaf vrijdagmiddag geen proble men. Een gespecialiseerd bedrijf is be zig een verhard pad aan te leggen naar het treinwrak. Dat is nodig voor speciale wagens die vloeistof fen uit een tweede wagon zullen pompen. De locomotieven van de trein worden zaterdag wegge sleept. Dan beginnen ook de voor bereidingen van de opruiming van een wagon met naar schat ting twee ton brandbaar buta- dieen. „Het gaat om een gas dat ontvlambaar is in contact met lucht. Dat gas moet afgefakkeld worden. Dat zal een enorme steek vlam geven", aldus brandweer commandant Christian Van de Voorde. Het affakkelen is gepland voor zondag. „We doen het niet 's nachts, om geen extra ongerust heid te creëren." RHENEN - Tientallen burgers heb ben gisteren in de bossen tussen Rhenen en Doorn gezocht naar de broers Ruben en Julian. Ze or ganiseerden zich via Facebook- groepen, twitterfeeds en websi tes. Ook werden via social media oproepen verspreid om zo veel mogelijk camerabeelden op te spo ren van de wegen waarover de wa gen van de vader van de jongens gereden zou kunnen hebben. Via het twitteraccount @JulianRubenNL werden de afge lopen dagen meer dan 1.300 tweets met vragen om hulp en nieuwsmeldingen verstuurd. Deels uit onvrede over de werk wijze van de politie. 'Helaas is de politie nogal terughoudend met informatie', aldus een van de tweets. De mensen achter het ac count blijven anoniem. Dat geldt ook voor de mensen achter de website julian-ruben-ver- mist.webklik.nl. De zoektochten van gisteren zijn opgezet vanuit een Facebookpagi- na (facebook.com/de.utrechtse- heuvelrug). De beheerders stellen contact te hebben met de familie van de twee jongens. Zij organi seerden zoektochten op vier plek ken, in overleg met de gemeenten en politie. 'Samen sterk', is hun motto. Toch is de politie niet al tijd blij met hulp van de burgers. Er zijn namelijk nog geen aanwij zingen waar nu - na de eerdere politiezoektochten in het Bunder bos en het Doornse Gat - gezocht moet worden. Een woordvoerder: „Als burgerzoekers een spoor vin den, sturen wij alsnog onze eigen specialisten zo'n gebied in. En dan is het maar te hopen dat on deskundige zoekers niet ongewild sporen hebben vernield." door Saskia Wassenaar eindhoven - Wiske die borsten heeft, Suske die naar een pakje si garetten grijpt en een werkloze Lambik en Jerom. De nieuwste Sus ke en Wiske is niet geschikt voor kinderen, maar vliegt de winkel uit. Een geslaagde poging van uitge ver Standaard om een nieuwe markt aan te boren, vinden ze zelfs bij De Fameuze Fanclub, met meer dan tweeduizend leden dé fanclub van het anders zo bra ve striptweetal. Amoras heet de reeks die Stan daard uitbrengt naast de traditio nele Suske en Wiskes; naar het ei land waar de avonturen in het al lereerste album uit 1947 begon nen. Het eerste van zes geplande stripalbums is woensdag versche nen. Het speelt in 2047, het jaar waarin Suske en Wiske belanden door de haperende tijdmachine van professor Barabas. De twee ra ken elkaar kwijt. Tijdens de zoek tocht die volgt, vloeit het bloed rij kelijk en wordt vloeken niet ge schuwd. Suske en Wiske, maar dan anders. „Stouter", zoals Stan daard-baas Johan de Smedt het bij de presentatie betitelde. Op internet zijn de reacties op de creatie van schrijver Mare Legen- dre en tekenaar Charel Cambré uiteenlopend. Van 'misselijkma kend' en 'Willy Vandersteen draait zich om in zijn graf tot 'ge niaal' en 'wat een vaart'. Peter van der Knoop en Erik Strij- bos van De Fameuze Fanclub zijn ervan overtuigd dat de fans in meerderheid positief zijn. Zelf zijn ze enthousiast. „De tekenstijl is modern, filmisch. De sfeer van crisis is actueel. En het is interes sant om de figuren een jaar of tien ouder te zien", vindt Van der Knoop. „Een combinatie van Ame rikaanse comic en manga, die bij zonder goed uitpakt", oordeelt Strijbos. „Natuurlijk zijn er fans die zijn ge- Erik Strijbos schrokken", weet hij. „Maar dit spreekt ook fans aan die bij de ge wone rode reeks zijn afgehaakt. Die komen massaal terug." Mari Huddleston Slater van strip winkel Eppo in Eindhoven beves tigt dit beeld. Het geeft hem wel met een probleem: „Ik heb er geeneen meer. Ik heb zuinig be steld, omdat we geen recht van re tour hebben. En vooraf werd zo geheimzinnig gedaan, dat ik het risico niet aandurfde." Joël Philippo van webwinkel sus- keenwiskeshop.com vertelt dat de luxe versie daar al is uitverkocht. „Mensen zijn nieuwsgierig. En de reacties van de fans zijn goed. Maar ze zijn wel blij dat dit er naast is en niet de gewone rode reeks vervangt." arnhem - De jongen van 14 uit het Gelderse Meteren die donder dag tijdens een voetbalwedstrijd in Huizen een 15-jarige jongen te gen zijn hoofd schopte, is vrijdag vrijgelaten. De rechter-commissa- ris in Arnhem heeft dat bepaald. De jongen wordt poging tot zwa re mishandeling ten laste gelegd. Hij is officieel voor 14 dagen in be waring gesteld, maar mag die tijd in vrijheid doorbrengen. Zijn ad vocate noemde dat vrijdag 'volko men terecht'. De verdachte is op vrije voeten op voorwaarde dat hij geen contact- sport uitoefent. Dat heeft volgens de rechtbank te maken met de kans op herhaling. Het Openbaar Ministerie (OM) bracht eerder op vrijdag naar buiten dat de speler van Voetbal Vereniging Tricht po ging tot doodslag ten laste zou worden gelegd. Dat werd later af gezwakt. Hij is door zijn club voorlopig geschorst. Bel: 0118 - 57 24 27 AANGEENBRUG ELEcmo www.aangeenbrugelectro.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 3