maakt magere tijden door McLaren SPORT 31 Kuipers arbiter bij Confederations Cup Geen extra ticket voor Europa League Dodelijk ongeval zeiler Simpson UCI gaat in beroep in zaak Fuentes Rafael Nadal bereikt halve finale Madrid ZATERDAG 11 MEI 2013 De Australiër Adam Hansen komt in een kletsnat Pescara zegevierend over de finish in de zevende etappe van de Giro. foto Daniël Dal Zennaro/EPA door Hans Leber BARCELONA - Bij McLaren Merce des, de Britse renstal in de Formule 1, beleven ze zware tijden. De auto is niet snel genoeg voor de eerste twee startrijen en finisht daar ook bij lange na niet. En de vraag is ook of ze wel een goed rijderskoppel hebben. Zou Lewis Hamilton het vorig jaar allemaal hebben voorzien? Zou de wereldkampioen van 2008 hebben geweten dat de MP4-28 het slecht zou doen? Ter illustra tie de tussenstand in de construc teurs-titelstrijd na vier races: 1. Red Buil, 2. Lotus, 3. Ferrari, 4. Mercedes, 5. Force India en 6. McLaren. Er is voor de Britten dus alle reden tot zorg. Lotus rijdt zich onder leiding van Kimi Raikkonen vast de topdrie binnen en zelfs Force India (26) heeft meer WK-punten dan McLa rens schamele 23. Voor een team dat de laatste jaren met nummer één Red Buil en di recte concurrent Ferrari een gehei de top drie-positie bekleedde, en dat al decennia binnen de Fi een plek in de top heeft, zijn de huidi ge WK-standen angstaanjagend. Er waren al vraagtekens over de greep naar de nu 23-jarige Mexi caanse coureur Sergio Perez, over wie vorig seizoen na twee tweede plaatsen (Maleisië, Italië) en een derde plaats (Canada) met een Sauber wel héél snel door de McLaren-leiding werd gezegd dat hij een toptalent was en klaar voor het grote werk. Perez, vervanger van Hamilton die naar Mercedes vertrok, heeft tot dusver niet laten zien dat hij een topteam waardig is. Wel maakte hij duidelijk dat hij bar weinig respect heeft voor teamge noot lenson Button. Deze 33-Brit is niet alleen ex-wereldkampioen (2009), hij is ook nog eens zeer ge liefd bij zijn eigen team. De crew keek dan ook met grote verbazing toe hoe Perez in Bahrein risico's nam én daarbij de touches met Button niet schuwde. Gentleman Button en de heetge bakerde Perez werden door team baas Martin Whitmarsh al wel bij elkaar gezet, maar Perez liet deze week weten dat hij geen excuses heeft aangeboden aan Button. Ze hadden gezamenlijk afgesproken elkaar respectvoller te bejegenen op de baan, heette het. De waarheid daaromtrent zal er gens in het kantoor van Whit marsh liggen. Het zal bij McLaren wrang zijn om Hamilton onder tussen namens Mercedes ver bui ten beeld al drie keer op het po dium te hebben zien staan. En om hem in de WK-stand op een derde plek vér voor Button (10) en Perez (11) te zien staan. Ster ker, dat ook Hamiltons teamge noot Nico Rosberg na vijf races pas negende staat, bewijst maar weer eens dat Hamilton de kwali teit heeft die in het algemeen Fer rari's Fernando Alonso (en mis schien Sebastian Vettel) ook wordt toegedicht: meer uit een au to kunnen halen dan er in zit. Perez willen ze bij McLaren nu nog niet vervangen, dus zoeken ze het in de auto. De MP4-28 kreeg een behoorlijke update. Met vooral een nieuwe vóór- en ach tervleugel en nieuwe sidepots, naast wat kleinere ingrepen. Maar alle teams hebben updates. Spor tief directeur Sam Michael van McLaren tempert de verwachtin gen dan ook alvast: „We rijden om de zesde, zevende plaats en verwachten niet dat we met één aanpassing direct vooraan staan." ZEIST Björn Kuipers is door de we reldvoetbalbond Fifa aange steld als een van de tien scheidsrechters voor de Con federations Cup in Brazilië. Hij wordt de eerste Neder landse arbiter die actief zal zijn op het toernooi. Het toernooi wordt van 15 tot en met 30 juni gespeeld. De deelnemende landen zijn: Brazilië, Japan, Mexico, Italië, Spanje, Uruguay, Tahi ti en Nigeria. ZEIST Nederland is als vierde geëindigd in het Fair Play -klassement van de Europe se voetbalbond Uefa en grijpt daardoor net naast een extra ticket voor de Eu ropa League. Zweden, Noor wegen en Finland bleven Ne derland voor en haalden wel een extra plek in het tweede Europese bekertoernooi. Net als vorig jaar behaalde Ne derland 8194 punten, maar dat bleek nu niet genoeg. SAN FRANCISCO De Britse zeiler Andrew Simpson (36) is donderdag omgekomen bij een trai ningsongeluk in de buurt van de kust van California. De Brit, die in 2008 het Olympisch goud pakte tij dens de Spelen van Peking, kapseisde met zijn boot tij dens een training voor de America's Cup race. Hij zou met zijn medebemanningsl- den zo'n tien minuten klem hebben gezeten onder de ca tamaran. AIGLE De internationale wieleru- nie UCI gaat in beroep tegen een deel van de uitspraak van de rechter in de rechts zaak tegen dopingarts Eufe- miano Fuentes. De Spaanse rechter oordeelde eind april dat alle in beslag genomen documenten en zakjes met bloed die als bewijs dienden tegen Fuentes vernietigd moesten worden. De UCI gaat daartegen in beroep. Fuentes werd veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. MADRID Tennisser Rafael Nadal heeft vrijdag de halve finale be reikt van het graveltoernooi in Madrid. De Spanjaard had het twee sets lastig tegen zijn landgenoot David Fer rer, maar hij won in drie sets: 4-6 7-6 6-0. Nadal neemt het zaterdag op tegen zijn landgenoot Pa- blo Andujar, die te sterk was voor Kei Nishikori (6-3 7-5). Deze Japanner schakelde donderdag nog Roger Fede- rer uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31