sw%etdëal'.ni| HlfrJNA/ -T/NKeBeUl -20 t/eefr £"©vAf/A/% Nog 6€H 2e DEAL VAN DE DAG 26 MENINGEN brieven cor de jonge ADRZ Fitte Senioren 2 Evacueren Tinkebell Second opinion Wegenvignet 3 Volg Sweetdeal op Twitter en Facebook @SWEETDEALZEELND /SWEETDEAL.ZEELAND Hoppa! Ga voor een Saloniki mixed grill vlees of vis voor 2 personen bij Grieks restaurant Saloniki in Goes. Nu voor slechts €21,-. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Naar aanleiding van de artikelen over de Veroudering van het ADRZ ziekenhuis in Vlissingen' het volgende: Hoe komt de direc tie van het ziekenhuis in Goes er bij, dat het ADRZ in Vlissingen verouderd is? Het is 24 jaar gele den geheel gerenoveerd. Ik heb na melijk het hele oude gedeelte ge- stucadoord, het is destijds com pleet vernieuwd. Het is een goed onderhouden prachtig gebouw, waar niets aan markeert. Er is ook een hele nieuwe vleugel aange bouwd (ruim 20 jaar oud). Maar als er geen onderhoud gepleegd wordt aan de gebouwen, zullen ze niet meer functioneel zijn en krijgt de directie haar zin. En hoe meer ze deze onzin rond vertel len, op de duur gaan de mensen het voor waarheid aannemen. J. de Ruiter Badhuisstraat 115, Vlissingen Je zult nog maar 54 jaar oud zijn en je kunt een heleboel dingen niet meer omdat je een bepaalde aandoening heb gekregen. Wat ben je dan blij dat er allerlei moge lijkheden zijn om het leven wat aangenamer te maken, zoals trap- liften, E-fietsen, speciale scharen en opsta-stoelen. Je kunt veel trai nen maar als je lichaam niet meer kan wat jij wilt dan houdt het ge woon op. Ik heb deze hulpmidde len gelukkig nog niet allemaal no dig, maar wat zou ik zonder mijn E-fiets moeten beginnen. Voor de hobby heb ik mijn ATB-fiets elek trisch laten ondersteunen nu kan ik weer op de fiets genieten van en in de natuur. Heb ik toch mijn niet belastende beweging, wat voor mijn aandoening een thera pie is. En als je in je eigen aange paste woning kunt blijven wonen wat is daar dan op tegen. Je moet dan toch veel meer zelf doen dan als je in een tehuis terechtkomt. We zijn, jammer genoeg, niet alle maal zo gezond als meneer Knol. Dus waarom altijd dat gezeur over de hulpmiddelen die de men sen gebruiken. Wees blij dat ze er zijn. Jaap de Wolf Timmermansstraat 36, Zoutelande Drie maanden geleden opende mi nister Plasterk de alom bejubelde 'Statie'. Iedereen blij, maar ieder een nu bezorgd, want Wetteren roept vragen op. Zelfs zo sterk dat 'men' besloten heeft om in Sas van Gent een evacuatieoefening te organiseren. Sinds in 1965 Dow Chemical met haar productiepro cessen begon, nam het aantal ge vaarlijke ladingen op de spoorlijn Sas van Gent-Terneuzen fors toe. De spoorlijn loopt door de achter tuinen van de huizen aan de Be- neluxstraat, de Canadalaan, de Poelstraat en schier door het ver zorgingshuis 'De Redoute'. Stel dat hier iets gebeurt zoals in Wet teren, dan moeten de omwonen den geëvacueerd worden. Naar waar? 'De Statie'? Kan wel, maar dat heeft geen zin, die ligt met de zijgevel 80 meter van de spoor lijn. Wijlen burgemeester Willy Dusarduijn had het wel begrepen en bepaald dat geladen treinwa A gons tijdens de weekenden, feest dagen en nachtelijke uren niet op het rangeerterrein mogen blijven staan. Hij zag de risico's wel. Willy de Groff Julianastraat 19, Sas van Gent Kunstenares Tinkebell heeft Be vrijdingsdag aangewend, om aan dacht te vragen voor twee uitge procedeerde asielzoekers én daar bij een tijdelijk kunsthuis neer te zetten op de Zeilmarkt in Vlissin gen. Hoeveel euro's gemeen schapsgeld zijn hiermee gemoeid? Zou iemand van de Cultuurwerf het haar in het oor gefluisterd heb ben? Met in het achterhoofd: mo gelijk zijn hier in Vlissingen link se politieke partijen die jullie kant kiezen en mag je toch blij ven. Ze zijn uitgeprocedeerd dan is het raar dat ze dan toch hier zouden kunnen blijven. Klip en klaar een burgemeester die hier aan meewerkt, speelt een riskant spel dan wel verliest in de ogen van veel burgers zijn gezag! Even wel in deze lastige kwestie, slaat burgemeester Roep van Vlissin gen de spijker op z'n kop. Met het direct verwijderen van het kunst huis Tinkebell laat hij zien wie er de baas is! Echter hoe vaak moet het nog worden gezegd. Uitgepro cedeerd, gewoon uitzetten, basta! Willem Cornells Murre Irislaan 16, Vlissingen Zorgkostenreductie door eigen bij drage second opinion: Toen ik dit voorstel van de club der medische specialisten hoorde, moest ik la chen. Wat een zielig voorstel. We ten ze niets anders te bedenken. Men weet niet eens hoeveel men bespaart. Laten ze zelf dubbele on derzoeken eens vervallen, het aan tal MRI-apparaten eens verminde ren. Eens op tijd werken en eens beter leren te communiceren met de cliënt. Door betere communica tie nemen aanvragen voor een se cond opinion zeker af. Dus heren specialisten: werk aan een veel be tere organisatie die cliëntgericht is. Time management bijvoor beeld. Volg cursussen communica tie, empathisch handelen. En schaf niet overal steeds de nieuw ste medische apparatuur aan. J. de Jonge Dolfijnstraat 12, Nieuwerkerk ANWB, Kamerleden, provinciebe sturen en anderen doen hun duit in het zakje tegen het wegenvig net voor grensgebieden als Zeeuws-Vlaanderen. Wij kunnen nu al niet zonder betaling naar de rest van ons land reizen. Nu wordt zijdelings gesuggereerd de toltarieven te verlagen, terwijl de hetze tegen het Belgische plan ste vig wordt aangewakkerd. Hoe is het mogelijk, dat wij op onze kop moeten staan tegen dit vignet, maar niet tegen de 'Toltunnel'. Het komt er van dat Zeeuws- Vlaanderen wordt vrijgesteld van het Wegenvignet en de Belgische grensbewoners een vrijstelling van tol voor de Westerscheldetun- nel krijgen. Hebben wij het dan voor elkaar? Nee dus! Komt dit verhaaltje u bekend voor? Ja dus: Wij de Westerschelde uitdiepen voor Antwerpen en in ruil daar voor onze polders onder water zet ten. En straks een nieuwe zee sluis bij Terneuzen waarbij de re venuen de kosten nooit zullen dekken en Gent de vruchten zal plukken. Piet Verhoek Spoorstraat 60, Sluiskil jküih. Oeze deal koop je allee www.sweetdeai.nl!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26