Oorlogsmuseum in Kapelle groeit gestaag WALCHEREN 23 THEATER voorverkoop is gestart bestel snel chasse.nl Markt in Langstraat afgelast door wind Halve finale van NK schooldammen Manhuistuinconcert van Onda Ritthem Rode Kruis zoekt collectanten Concert The Martin Mans Formation Tentoonstelling Dirk de Vries ZATERDAG 11 MEI 2013 voor sloepenrace Team Seahorse aan de voet van de Brandaris:Erwin van Maris, Gerard Kerbert, Adri Abrahamse, Kees Verweel, Jop Verweel, Jon Boen, Martin Imanse, Pas- calle Dittner en Ronnie van Zweeden (vlnr). door Mieke van der Jagt KAPELLE - Bloed zweet en tranen zijn er in gaan zitten, maar volgens Andries Looijen is dat ook toepas selijk. Hij heeft per slot van reke ning een klein museum van de Tweede Wereldoorlog. Vitality heet het, de codenaam voor de be vrijding van Zuid-Beveland in 1944. Veel van de collectie stamt ook uit Zuid-Beveland. Het is er ge vonden, achtergelaten of geschon ken. Andries Looijen was als kind al erg geïnteresseerd in de geschie denis van de Tweede Wereldoor log. „Ik kwam veel bij Minus Goud in Krabbendijke, die een enorme verzameling had, en er ook veel over vertelde. Hij zette zich ook in om de voertuigen uit die tijd aan de praat te houden." Geïnspireerd door Goud, sloeg Andries zelf ook aan het verzame len, wat hij maar te pakken kon krijgen. „Toen ik na het overlij den van Minus diens verzameling kon overnemen, voelde ik toch een verantwoordelijkheid om het ook te delen." Looijen verbouwde zijn schuur aan de Vroonlandse- weg in Kapelle en bouwde er vitri nes in, waarin thematisch en per nationaliteit uniformen, gebruiks artikelen, wapens en documenten worden getoond. „Er staan Neder landers, Fransen, Engelsen en een Duitser. Sommige mensen zien die laatste liever niet, maar ik wil de geschiedenis geen geweld aan doen. Ik laat niets weg." In november 2012 ging het eerste deel van het museum open, maar in tussen is er veel bij gekomen. Zie www.stichtingvitality.nl onder meer Toneelgroep Amsterdam Het NationaleToneel - Het Toneel Speelt Maria Goos Jon van Eerd - Het Echt Ant- waarpsTeater- philharmonie Frans Bauer-Heather Nova-Jan Smit - Wende Snijders - Shrek de musical - Flashdance Cirque Stiletto 2 met Ellen ten Damme VijftigTinten, de musical -Tineke Schouten Love Story met Freek Bartels - Jandino zuidnederland - Amsterdam Sinfonietta - Combattimento Nationale Reisopera - Huisge zelschap LeineRoebana - Scapino Ballet Rotterdam - Nederlands Dans Theater - Boudewijn de Groot - Moke Philippe Geubels - Guido Weijers Urbanus - Marc-Marie Huijbregts - Wim Helsen-JochemMyjer- Paul de Leeuw Robin Hood - Bob de Bouwer Peuterfestival - De tovenaar van Oz Het Zandkasteel en vele anderen ZOUTELANDE De markt met antiek, curio sa en streekproducten die vandaag in de Langstraat in Zoutelande gehouden zou worden, gaat niet door. De organisatie van het eve nement, Zoutelande Actief, heeft de markt afgelast van wege de harde wind die voorspeld is. De volgende markt is op zaterdag 18 mei. VLISSINGEN In de Theo Thijssenschool in Vlissingen wordt zater dag 18 mei een halve finale van het NK schooldammen voor viertallen van basis scholen gehouden. In totaal doen 24 viertallen uit Zee land, Noord-Brabant en Zuid-Holland mee in Vlis singen. De finale is op 8 juni in Purmerend. GOES Commissie Manhuistuin Concerten in Goes houdt morgen haar wekelijkse Manhuistuinconcert, deze keer verzorgd door muziek vereniging Onda uit Rit them. Het optreden in de Manhuistuin duurt van 12.00 tot 13.00 uur. (Bij slecht weer in de Grote of Maria Magdalenakerk.) MIDDELBURG Het Rode Kruis Walcheren zoekt nog collectanten voor diverse dorpen en wijken. De collecte wordt dit jaar ge houden van 9 tot en met 15 juni. De opbrengst gaat volle dig naar de Walcherse afde ling. Wie mee wil collecte ren, kan zich aanmelden via walcheren@redcross.nl of bellen met 0118-611240. KRUININGEN The Martin Mans Formation geeft vandaag een concert in de Johanneskerk in Kruinin- gen. Martin Mans zal ook een orgelimprovisatie laten horen. Het concert begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt 10 euro en voor kinderen 5 eu ro. Telefonisch reserveren kan via 0113-383026. ELLEWOUTSDIJK In 't Kerkje van Ellesdiek opent morgen een tentoon stelling met kunstwerken van Dirk de Vries uit Goes. Belangstellenden zijn vanaf 14.30 uur welkom om de opening bij te wonen. De tentoonstelling is ook te zien op 2 juni, 15 juni en 29 juni van 13.30 uur tot 16.00 uur. Toegang is gratis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 23