Schaduweffecten voor nóg meer spanning ^tj». 9r'f rê 7 WALCHEREN 21 Andere oorlogstinten voor vliegtuig Recreatiezaal Middelburcht heropend _L www.koozie.nl FFjoppe, FF shoppe Wij zoeken voor de zomer enthousiaste vakantiekrachtenl Kijk voor meer info op zorgstroom.nl VOO Beachboom contest bij Café Popeye Open dag Stichting Werkend Trekpaard Cheque uit maag van kogelvis Fort Rammekens bezet door bataljon Tangoavond in CineCity ZATERDAG 11 MEI 2013 I De kazemat met daarin de garnizoensbakkerij uit de Franse tijd. Daar werden op een dag soms wel 4800 broden gebakken, foto Ruben Oreel door Wendy Wagenmakers vlissingen - Dat Vlissingen een strategische positie heeft, bleek wel tijdens de drie belangrijkste perioden uit de laatste vijf eeu wen van onze historie. En elke keer speelde het Keizersbolwerk een belangrijke rol. Tijdens de Tachtigjarige Oorlog vertrok Keizer Karei V vanuit het Keizersbolwerk naar Spanje. Kei zer Napoleon liet het verdedi gingswerk verder versterken en Dichtbij mensen bracht er soldaten in onder. En de Duitsers hadden er tijdens de Tweede Wereldoorlog torpedo's in opgeslagen. Die werden overi gens afgevuurd vanaf het Roeiers - hoofd, waar op het einde een ge bouwtje stond dat op een huisje leek, maar het dus niet was. Hoofdrolspelers uit die perioden krijgen allemaal hun eigen kaze mat in het gerestaureerde Keizers bolwerk. Zo kunnen bezoekers straks worden rondgeleid door bij voorbeeld Keizer Karei V. „Het arnemuiden - Een vliegtuig van de stichting Wings to Victory, dat vloog in het kleurenschema van Nederlands-Indië, is voorzien van een verfschema uit de Tweede Wereldoorlog. Om precies te zijn in het schema dat gevoerd werd gedurende de landing in Norman- dië. Vandaar dat ook invasiestre- pen zijn aangebracht. Honderden arbeidsuren zijn deze winter gespendeerd aan de Piper Cub L4, op vliegveld Midden-Zee land. Het vliegtuig uit 1945 zal sa men met een ander vliegtuig vlie gen tijdens herdenkingen, shows en evenementen. De eerste keer is 13 mei, in Krabbendijke. Keizersbolwerk is altijd de plek geweest waar belangrijke mensen kwamen en gingen", vertelt Pol Verbeek van het Maritiem Mu- zeeum, dat de kazematten inricht en straks zal beheren. „Wij zijn nu in onze collectie aan het uit zoeken met welke objecten we dat kunnen laten zien." Verbeek denkt aan wapens, de helm van de Spaanse edelman Don Pacheo, reproducties van oude kaarten en schilderijen. „Al kun je er niet zomaar een nor maal schilderij ophangen, vanwe ge de vochtigheid. Bovendien kun nen de kazematten onderlopen tij dens hoogwater. Vormgevers ma ken momenteel voor ons een in richtingsplan." In het plan is ook plaats voor film, geluid en schaduweffecten, om de kazematten extra spannend te ma ken. Het is de bedoeling dat de ka zematten straks even vaak open zijn als het Muzeeum. Dat laat er straks vrijwilligers en mensen via Orionis werken. 'S Prijzen vanaf 118.000,- k.k. middelburg - De opgeknapte re creatiezaal van serviceflat De Mid delburcht in Middelburg is gister middag feestelijk heropend door burgemeester Harald Bergmann. De flat aan de Henry Dunantlaan bestond in 2012 jaar veertig jaar. Vorig jaar en dit jaar is de Middel burcht verbouwd en geschilderd. Ook de recreatiezaal is verbouwd en heringericht. Dat werd gister middag gevierd met muziek van shantykoor Zuid West 10 en Zeeuwse lekkernijen. VLISSINGEN In Café Popeye, aan de Nieuwendijk in Vlissingen, vindt vanavond een voorron de plaats van de Beachboom DJ contest, op 13 juni. De winnaar mag 10 augustus een set spelen op de grote beachparty aan de Brouwers- dam. De voorrondes zijn dit jaar voor het eerst door heel Zeeland. OOSTKAPELLE Het nieuwe onderkomen van de Stichting Het Wer kend Trekpaard, een boerde rij aan de Dunoweg 8 in Oostkapelle, wordt vandaag gevierd met een open dag. De stichting wil bezoekers gereedschappen, werktui gen, authentieke wagens én de mooie billen van trek paarden laten zien. VEERE De eerste Veerse vismarkt van dit seizoen wordt van daag gevierd met een bijzon dere gebeurtenis. Een in de Kaai gevangen kogelvis wordt door een speciaal op geleide Japanse kok gefi leerd, waarna uit de maag van de vis een cheque te voorschijn komt voor de Ver eniging Vesting Veere. RITTHEM Fort Rammekens is dit weekeinde in handen van het 7e Bataljon Infanterie van Linie, dat Nederland sinds 1814 verdedigt Het hele weekeinde kunnen bezoekers zien hoe soldaten in de achttiende eeuw leef den. Er wordt geoefend, ge schoten, gekookt en gesla pen. Entree vijf euro. VLISSINGEN Tango Al-Amante uit Vlissin gen houdt zondag weer een dansavond in CineCity in Vlissingen. Van 16.00 tot 21.00 uur kan er door tangoliefhebbers in de Jungle Lounge van de bio scoop gedanst worden op de klanken die DJ Guillermo laat horen. Entree bedraagt vijf euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21