Plekje oesterschepen Grevelingen ZEELAND Boren tunnel is hervat Ttoee mensen in Zeeland vermist almanak Turkneuzen Zware tijden voor McLaren in Formule 1 Oosterlanders hebben een verdachte van brandstichting belaagd. De politie heeft de man naar een geheime plek gebracht. ZATERDAG 11 mei 2013 www.facebook.com/de.pzc •X**.VT+>ó»**o*m++mvf*«étnC 4éiï»i«w AMktrd »o» n> n—-' uw -r*g ariir et nieuws twitter SPORT Volksgericht Oosterland H Oosterlanders hebben het huis van de 38-jarige verdachte beklad, nadat hij vrijgelaten was, bij gebrek aan voldoende bewijs van betrokkenheid bij de 21 branden. De man blijft voor de politie wel verdachte. Hij woont op een veilige plaats. Ook zijn eigen schuurtje was eerder afgebrand, foto Dirk-Jan Gjelteman door Edith Ramakers OOSTERLAND - De Oosterlanders hebben het heft in eigen hand ge nomen, toen de verdachte (38) van brandstichting woensdag vrijkwam. Ze bekladden de woning, verniel den ruiten, waarna de groep boze door René Schrier bommenede - Verschillende par tijen die belangen hebben op de Grevelingen, hebben afspraken ge maakt over een ligplaats voor de oesterschepen. Het gaat om 10 tot 15 oesterschepen, veelal afkomstig uit Yerseke, die met enige regel- buurtbewoners steeds groter werd. Er ontstond een volksopstoot. De verdachte riep de hulp in van de politie, die uiteindelijk met twee politieteams en een politieman met hond naar Oosterland kwam. Buurtbewoners willen maar niet maat op de Grevelingen actief zijn. Dagelijks terugvaren naar Yerseke kost te veel brandstof, vandaar dat ze regelmatig een lig plaats op het meer zoeken, 's Avonds worden dan de oesters die opgevist zijn in een vrachtwa gen geladen en naar Yerseke ver voerd. Maar de schepen zijn niet geloven dat de man niet betrok ken is bij de branden. Ze wijzen ook naar zijn verleden. In zijn voormalige (Zuid-Hollandse) woonplaatsen zou hij ook al vaker opgepakt zijn voor brandstich ting. Volgens politiewoordvoerder Es ther Boot blijft deze man ook ver dachte. Zijn hele doen en laten over de laatste jaren wordt nage trokken en er worden verbanden gelegd tussen zijn mogelijke aan wezigheid en branden. „Maar het kan niet zomaar zijn dat als Oos terland zegt dat hij de dader is, de overal even welkom omdat ze wel eens in de weg kunnen liggen. Daarom werden ze van de ene naar de andere plaats gestuurd. Op initiatief van de provincie zijn alle betrokken partijen bij elkaar gekomen om een oplossing te zoe ken. De uitkomst is dat de sche pen, in de praktijk zijn dat er een politie dat klakkeloos over neemt." De 22-jarige jongen uit Ooster land zit nog vast op verdenking van brandstichting. Bij de laatste brand in de nacht van dinsdag op woensdag werden hij en de 38-ja- rige man opgepakt. Deze laatste had brandwonden. De man werd vrijgelaten omdat de rechter-com- missaris vond dat de verdenking tegen hem bij betrokkenheid van de 21 branden te gering was. De politie zegt dat hij ook brandwon den opgelopen kan hebben, door dat hij hielp met blussen. stuk of zes, in de haven van Bom- menede terecht kunnen. Daar zijn zes ligplaatsen voor de oester schepen beschikbaar. In elk geval tot 1 september 2014 omdat dan een herinrichting van die haven op het programma staat. Deze overeenkomst wordt het Pact van Bommenede genoemd. sluiskil - Het boren van de Sluis kiltunnel is vrijdagavond hervat. De aanvoer van tunnelsegmenten per spoor is weer mogelijk. Door het ongeval met de chemica- liëntrein in Wetteren, nabij Gent, stagneerde de aanvoer van tunnel segmenten en werd tunnelboor machine Boorbara woensdag nacht stilgelegd. Woordvoerder Ian van Gorp van de Sluiskiltun nel verwachtte donderdag nog dat de tunnelboor wel enkele da gen stil zou liggen, maar uiteinde lijk is het maar slechts bij ruim een dag gebleven. De eerste trein met tunnelsegmenten kwam vrij dag in de vooravond aan op het bouwterrein. De voorraad kan weer worden aangevuld. middelburg - Politie Zeeland ver spreidde gisteravond via Twitter twee verzoeken om uit te zien naar vermiste personen. Het eerste betreft een 15-jarig meisje uit Middelburg. Signale ment: lengte 1,58 m, blauwe ogen en donkerblond krullend haar. Ze droeg een zwart trainingsjack en een spijkerbroek en had een grote grijze handtas bij zich. Het tweede bericht betreft een 75-jarige vrouw uit Kwadendam- me. Zij heeft kort grijs haar en is brildragend. De vrouw verdween op haar fiets, merk Gazelle. Ze droeg een lichtbruine jas en een zwarte broek. Tip? redactie@pzc.nl De klerk op het Terneuzense notaris kantoor had het even helemaal ge had. Druk op het werk en net het huis verbouwd. Hij verlangde naar vakantie. Even rust. Niks hoevenal leen maar zonnen. In zijn spaarza me vrije tijd vergeleek hij reizen en bestemmingen want, zo laat hij zich graag voorstaan, hij heeft een neus voor koopjes. Het werd uiteindelijk een of ander resort in Turkije. Hij zit er nu, maar of hij er zijn zo ver langde rust heeftHet thuisfront vernam van hem dat ook zijn make laar, kapper, neef van zijn vrouw en zelfs de assistente van zijn huisarts nu in hetzelfde resort verpozen. Tja, koopje. Zijn collega's vinden het wel amusant. „Hij zit in Turkneuzen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 17