PZC Itaijfels bij onderzoek wensen jongeren Sluis Opnieuw gedoe over nieuwbouw Truzement Bezorger in bezit van auto ZEEUWS-VLAANOEREN 21 Bakker Breskens bakt reuzebroden voor Kinderhulp Omgeving Axel projectontwikkelaar Beherman ligt. Terneuzen? Wel als het aan Wordt de Zuidpoort dé hotspot van Voor de 51e keer vier dagen wandelen Boerderij Melkhuis houdt koeienfeest Voor een hotspot hier in de Koegors moet je het niet alleen van Zeeland hebben; te klein Meer bereiken. Met Wegener ZATERDAG 11 MEI 2013 door Martijn de Koning OOSTBURG - Raadslid Arnold Schep pers (D&T) begreep er niets van. De meeste van zijn collega's in de Sluise raad vinden het niet nodig een onderzoek te doen naar de wensen van jongeren op het ge bied van uitgaan, bleek deze week in een raadscommissie. „Stichting Welzijn zou gewoon moeten weten wat de wensen van de jeugd zijn", aldus Albert de Bruijn (D66), die veel bijval kreeg. Scheppers reageerde ver bijsterd. „Een grote groep jonge ren heeft hier onlangs een raads vergadering nagespeeld. En een re presentatief, grondig onderzoek is nu juist wat er toen uitkwam als wens." B en W namen het idee uit de na gespeelde raadsvergadering over en maakten er een écht voorstel van. Of de jongeren hun wens ook realiteit zien worden, valt dus nog te bezien. In breder verband willen B en W de 20.000 euro die tot vorig jaar werd uitgegeven aan de discobus naar de inmiddels gesloten disco Joy, voor jongeren reserveren. De Sluise raad steunt dit wel. Later deze maand worden knopen door gehakt. BRESKENS - Bakker Willemsen uit Breskens staat er morgenochtend extra vroeg voor op: hij maakt dan drie broden van elk 7,5 meter lang: een wit, een bruin en een ro zijnenbrood. Medewerkers van het Nationaal Fonds Kinderhulp snijden er zon dag, tijdens de Moederdagmarkt op het Spuiplein in Breskens, bo terhammen van. Beleg is er ook. Dat wordt geschonken door super markt Plus. De boterhammen kos ten, afhankelijk van de kleur, 1 tot 2 euro. De opbrengst gaat naar Kinderhulp. De Moederdagmarkt op het Spuiplein duurt van 10.00 tot 18.00 uur. door Martijn de Koning RETRANCHEMENT - Opnieuw is er gedoe over een nieuwbouwplanne- tje in Retranchement. Jan van de Luijster van bouwbedrijf VDL is in conflict met de gemeente Sluis. Hij wil een energieneutrale bedrijfswo ning bouwen en zijn schuur tot energieneutrale werkplaats omvor men. Van de Luijster krijgt echter van B en W geen vergunning, omdat zijn plan niet in het bestemmings plan zou passen. Hij ging daarop alle raadsleden af en wilde deze week ook inspreken bij de ge- KLOOSTERZANDE Het Avond Vierdaagse Comité Hontenisse houdt vanaf maan dag de 51ste avondvierdaagse in Kloosterzande. De afstanden zijn vijf en tien kilometer. Het inschrijfgeld bedraagt 3,50 euro per persoon voor vier avonden. De eerste drie avonden is de start vanaf 18.00 uur bij Woon zorgcentrum Antonius. De vier de avond starten de wande laars een kwartier later. meenteraad. Die stak daar een stokje voor. Van de Luijster is in beroep is gegaan bij de gemeente lijke bezwarencommissie en de raadsleden willen eerst het oor deel van de commissie afwachten. Achter de schermen valt wel kri tiek te horen op het besluit van B en W. Het bouwplan van VDL is het tweede in Retranchement waarover politieke discussie ont staat. Kunstenaar Erik van Hou ten probeert al jaren een atelier en woning te realiseren aan de Killedijk. Dat initiatief heeft de warme steun van de gemeente raad, maar is nog altijd niet van de grond kunnen komen. TERHOLE Boerderij Het Melkhuis houdt morgen een koeienfeest. Na een hele lange winter gaan de koeien van de boerderij aan de Rietstraat, net buiten Terhole, rond 11.30 uur de wei weer in. Moeders krijgen op 'hun dag' een gratis ambachtelijk ijsje. Zorgboerderij Binnenste Bui ten en Kinderboerderij Cante- cleer zijn met kraampjes pre sent. °P door Henk Boot TERNEUZEN - CDA's vertrekkende fractiebaas Henk Siersema kan het soms raak zeggen. Hij liet zich ooit ontvallen dat de Zuid poort, de omgeving van de skihal, dé hotspot van Terneuzen zou moeten worden. Een plek waar het publiek op topniveau kan ver pozen: op ski's, kicks of achter een winkelwagentje in een tuin centrum of doe-het-zelfzaken. Gebeurt dat niet, dan rijdt het ver keer op de straks vernieuwde rou te tussen Gent en Goes gewoon aan de deur van het ambitieuze Terneuzen voorbij. Het is een wake-up call die de Vlaamse projectontwikkelaar Oli vier Beherman uit het hart is ge grepen. De eigenaar van de skihal poogt al sinds 2008 de gemeente te winnen voor zijn ideeën. De noordzijde van de Koegorspolder zou een prachtplek zijn voor grootschalige en perifere detail handel. Trouwens, ook voor loka le en regionale sportactiviteiten. „Je kunt hier inderdaad een loca tie ontwikkelen waarmee je als Terneuzen, als de Sluiskiltunnel er straks ligt, ook in Vlaanderen in de spotlights staat." Want daar, bij de zuiderburen, zit massa, dus kassa. Voor hemzelf, de ondernemers, de gemeentekas en de stedelijke economie, zo is zijn redenering. „Alleen van Zee land moet je het dan niet hebben, dat is te klein." Maar Beherman, die in de directe omgeving van de skihal nog 17 hectare grond in op tie heeft, voelt zich onbegrepen. Weggemept als een steekgrage Een artist impression van een de tailhandelcentrum van bijna 10.000 vierkante meter inclusief een tuincentrum (links) met een paar honderd parkeerplaatsen te genover de skihal. foto O. Beherman mug. „Ik heb hier mogelijkheden, bedrijven die willen investeren. Ze staan te popelen. En dat in de ze tijd. En wat doet de gemeente? Die mikt op de Kennedylaan. Wat steekt daar achter?" Het antwoord: in elk geval een structuurvisie die na aanpak van de Kop van de Noordstraat voor ziet in de ontwikkeling van een braakliggend stuk grond aan Ken nedylaan-West met grootschalige detailhandel. Pas daarna komt de Koegors in beeld. „Ik heb deze week mijn concrete plan voor een tuinbouwcentrum aan de gemeente gestuurd, voor al le zekerheid aangetekend." In de overtuiging dat B en W nu wel moeten meewerken. Omdat 'con- currentieoverwegingen' volgens hem Europees niet bepalend mo gen zijn of er aan de Koegors grootschalige detailhandel kan ko men. „En dan nog iets: aan de Kenne dylaan betaalt de gemeente mee aan de verkeerssituatie. Ik heb des tijds 8 ton betaald voor aanleg van de weg naar de skihal. Terneu zen meet met twee maten. Dat gaat ze straks geld kosten. Zal ik mijn weg maar afsluiten dan, als we hier onder de skihal en daar omheen geen grootschalige detail handel mogen beginnen?" Bij de gemeente Terneuzen was gisteren niemand bereikbaar. Olivier Beherman, baas skihal weGGNeR Media De PZC is op zoek naar een bezorger, in het bezit van een auto, die 's ochtends voor 07:00 uur wil bezorgen. Wat staat er tegenover? Het bezorgen van de PZC levert een prima bijverdienste op. Daarnaast ontvangt u een kilometervergoeding. De hoogte van de bijverdienste wordt in een per soonlijk gesprek besproken. Aanmelden? Neem tijdens kantooruren contact op met rayonmanager Robert Jan de Nooijer, tel.: 0118-434091, e-mail: r.dnooijer@wegenermedia.nl www.bezorgers.nl ramkoers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 105