Van automonteur tot directeur Scania-dealer Jan Nagelkerke wil ook wel eens met pensioen Manifest Vissersbond tegen aanlandplicht Kom jij ons vertellen hoe we Nederland gaan inrichten? ZEELAND 19 Bedrijfsoverdracht Graffiti op muur in Vlissingen commentaar www.skinjewelry.nl Rijksoverheid ZATERDAG 11 MEI 2013 15% KORTING MET CODE JEWEL15 GRATIS BEZORGING VANAF 30,00 your beauty products online De 66-jarige Jan Nagelkerke heeft zijn miniwarenhuis Le Grand Bazar in Kamperland al een jaar te koop staan, foto Marcelle Davidse TERNEUZEN - Hij begon als auto monteur en is sinds kort mede-ei genaar van A.S.T. Terneuzen/ Goes, de Zeeuwse dealer van het vracht wagenproducent Scania. „Ik heb al tijd gezegd: 'ik wil een keer voor mezelf beginnen'." Formeel is de 51-jarige Rudy Crab- be uit Sint Jansteen nu directeur, samen met de 'vorige' eigenaar Edwin Franckaert. De zestiger blijft nog een kleine twee jaar aan om de overname soepel te laten verlopen. Crabbe: „Ik heb nu de helft van de aandelen, over circa twee jaar neem ik de rest over." Tijdelijk twee kapiteins op één schip? Die varen wel, laat Crabbe weten. Ze kennen elkaar door en door, want hij was lange tijd in loondienst als accountmanager bij Scania. „De overname is mede geslaagd dankzij het vertrouwen dat Franckaert en Scania in mij hadden. Ik ken de Zeeuwse markt van haver tot gort. Daarnaast had den we een degelijk bedrijfsplan gemaakt, dat goed is bevonden door ABN Amro. Naast de kwali teit van de cijfers was het vertrou wen in ons als ondernemers door slaggevend. Daar kijken banken goed naar. Het gezegde 'de vent is de tent' geldt ook in dit geval." Crabbe ging niet over één nacht ijs. Ten eerste zou hij alle zekerhe den van een looncontract los moe ten laten. Ten tweede moet een bedrijfsovername goed worden voorbereid, zeker als sprake is van personeel. Bij A.S.T in Terneuzen en Goes werken 22 mensen. „In 2011 heb ik de Kamer van Koop handel gevraagd om een be drijfsadviseur. Dat moest een Zeeuws-Vlaming zijn, want als je met iemand spart, moet er een klik zijn. Zo'n adviseur heb je echt nodig." Ook thuis moest er worden ge sproken. „We besloten samen de sprong te wagen. Mijn vrouw Nan cy heeft haar baan opgezegd en werkt nu drie dagen in ons be drijf." Crabbe heeft vertrouwen in de toekomst. „Het bedrijf heeft kansen om verder te groeien." STEIGERHOUTEN MEUBELEN Loungebanken/completetuinsets en nog veel meer! Zie ook: www.facebook.com/MgDiensten M.G. Diensten Houtkade 10, 4463 AC GOES 0113-270593 Zeeland telt steeds meer ondernemers van gevorderde leef tijd die eigenlijk wil len stoppen. Zij zetten hun zaak niet voort omdat ze het zo leuk vinden, maar omdat de waarde ervan niet genoeg is voor een pensioen of omdat er geen serieuze gegadigde is. Zoals sommige mensen vastzit ten aan hun huis, kunnen on dernemers soms niet uit de zaak. Dat is zeer vervelend. De Kamer van Koophandel wijst echter op een gunstig ef fect van de lage waarde en de geringe belangstelling. Voor wie zich in zaken wil begeven, biedt de overname van een be taalbaar lopend bedrijf vaak een beter perspectief dan zelf beginnen. Die kant moet het wellicht op. Als ondernemen de jongeren hun ambitie een tijdje koppelen aan de ervaring van de oude rotten, dus in een geleidelijke bedrijfsoverdracht, lijkt dat voor beide partijen een prima oplossing. KAMPERLAND - De meeste bedrijfs eigenaren van 55-plus komen voor in gebieden waar de vergrijzing hard toeslaat. Dat is een weinig ver rassende afspiegeling van de alge mene trend. Noord-Beveland spant de Zeeuwse kroon. Daar is eender de van de ondernemers 55-plus. Ian Nagelkerke (66) uit Kortgene is één van hen. Noodgedwongen drijft hij nog steeds 'miniwaren huis' Le Grand Bazar in Kamper land. Zijn zoon baat Le Grand Ba zar in Kortgene uit, maar wil en kan de Kamperlandse vestiging er niet bij nemen. Dus staat Le Grand Bazar in Kamperland te koop. Een jaar al. „Maar er is wei nig respons", verzucht Nagelker ke. „Ik heb een stuk of vijf geïnte resseerden over de vloer gehad. We kwamen er niet eens toe om over de prijs te praten. Het eerste wat ze vroegen: hoeveel dagen per week bent u open? Nou, zes dagen dus. Ze wisten niet hoe snel ze de zaak moesten verlaten." Nagelkerke bedoelt maar dat 'ze niet veel en hard willen werken'. „Onze jeugd is verziekt. Ze willen geen verantwoording nemen en zeker geen volle week werken, laat staan op zaterdag. Kijk, hier in Kamperland moet je het 's zo mers van de toeristen hebben en in de winter ben je zes dagen open om de lokale bevolking als klant te behouden. Als mensen drie keer voor een dichte deur hebben gestaan, ben je ze kwijt." Nagelkerke hoopt dat zich snel een gegadigde aandient, die het waard is om zijn 'mooie, goedlo pende zaak' toe te vertrouwen. Sluiten zou 'eeuwig zonde zijn', ook voor het dorp. Zelf wil hij on derhand wel eens met pensioen. „Vakantie heb ik nog nooit gehad. Dat zou best eens leuk zijn." Rudy Crabbe uit Sint Jansteen is sinds begin dit jaar mede-eigenaar van Scania-dealer A.S.T Terneuzen/Goes. Zijn vrouw Nancy is inmiddels drie da gen per week werkzaam in hetzelfde bedrijf. „We doen het samen." foto Mark Neelemans VLISSINGEN - Een vijftig meter lan ge muur tussen de HZ en het sta tion in Vlissingen wordt maandag en dinsdag veranderd in een graf fitiproject. Ruim tachig studenten van HZ University of Applied Sciences en leerlingen van het Scheldemond College zullen de muur volspui ten. Dat gebeurt onder begeleiding van professioneel graffiti-kunste naar Stefan Thelen, die ook al werkte voor grote opdrachtgevers als de NS en de Efteling. Hij heeft ook het ontwerp voor de muur in Vlissingen ontworpen. Het kunstwerk wordt maandag 13 en dinsdag 14 mei tussen 18.30 en 21.00 uur aangebracht. VLISSINGEN 7 De Nederlandse Vis sersbond heeft een manifest opge steld tegen de invoering van een aanlandplicht voor alle vis. De visse rijorganisatie roept iedereen op het manifest te tekenen. Staatssecretaris Sharon Dijksma houdt vast aan de Europese maat regel, heeft zij deze week geant woord op vragen van WD-Ka- merleden, 'als sluitstuk van een proces om te komen tot minder ongewenste bijvangsten van vis'. Volgens de Nederlandse Vissers bond is het onnodig een aanland plicht op te leggen. De vloot is de laatste jaren al fors ingekrompen, waarmee de visserijdruk - dus ook bijvangst - is afgenomen. De maatregel zou zelfs een averechts effect hebben. Niet alle vis die overboord gaat, sterft; bij een aan landplicht gebeurt dat wel. De maatregel is ook niet te controle ren, stelt de Vissersbond. Staatssecretaris Dijksma geeft aan 'de zorgen' te delen. Volgens haar wordt er echter ook al met de vis serij gepraat over 'een doelmatige invulling van de maatregel'. Voor proeven kan geld komen uit het Europees Visserijfonds. De aan landplicht voor Noordzeevisserij op onder meer tong zou op 1 ja nuari 2016 moeten ingaan. Rijkswaterstaat zoekt trainees hbo+/wo. Ga naarwww.werkenvoornederland.nl/rwstraineevoorjeeigenvideosollicitatie. www.werkenvoornederland.nl werken voor Nedertand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 103