Verminck sterk in Biervliet SPORT 39 Walcheren trekt aan het langste eind tegen Veere Vette pakt zege, leidersprijs is voor Klaasse Trainen als echte Feyenoorders De Belg Sander Verminck wint de Stadsloop van Biervliet. Hij houdt Adriaan van Keulen en Remy Vasseur achter zich. Met Bosch Car Service komt u er wel. CO VRIJDAG 10 MEI 2013 i. door Wim de Vos biervliet - Adriaan van Keulen heeft zijn broek vol van het spe len van een partijtje zaalvoetbal. Enkele maanden geleden raakte de Walcherse atleet geblesseerd in de sporthal tijdens het spelen van een wedstrijdje. Daardoor was Van Keulen een behoorlijke periode uit de running. Inmid dels is hij zo ver hersteld dat hij voorzichtig alweer aan het hardlo pen is. Woensdagavond koos Van Keu len de Stadsloop in Biervliet uit om zijn vorm te testen. De Mid delburger liep naar de tweede plaats achter de Belgische win naar Sander Verminck. Zelf was Van Keulen enigszins verrast dat hij zo'n goede presta tie had neer gezet. Temeer daar bijvoorbeeld zijn sterker geachte streekgenoot Remy Vasseur (Vlis- singen) achter zijn rug de derde plaats voor zich opeiste. „Ik dacht: de Stadsloop is een goede mogelijkheid om me weer eens te testen. En met het idee dat ik zowat de enige Walcherse deelne mer zou zijn, keek ik vreemd op dat ook Remy en nog verschillen de andere bekenden terug zag bij de start. Mijn verwachting was dat Remy me zou kloppen. Maar dat was dus helemaal niet het ge val", vertelde een tevreden Van Keulen na de finish. Het belangrijkste voor de Walche- naar was echter dat hij nauwe lijks nog last had van zijn blessu re. „En dat doet me uiteraard veel deugd. Natuurlijk heb ik al wel een paar wedstrijdjes gelopen, maar nu gaat het er dus op lijken. Ik heb nu ook ingeschreven voor de Grifïioenloop van vrijdag. Nu even afwachten hoe ik me herstel van vandaag. Als dat positief is, ga ik daar ook lopen", zei Van Keulen die zijn zaalvoetbalblessu re opliep zonder dat er van een duel sprake was. „Daar was ver der geen tegenstander of wat dan ook bij betrokken. Het gebeurde acuut." In de Stadsloop van Biervliet, die voor de vijfde maal op een uiterst zware omloop van 2500 meter lengte werd gehouden, waren meerdere atleten favoriet voor een topklassering. Edwin de la Ruelle kende een snelle start, ter wijl Van Keulen, Vasseur en de la tere winnaar Sander Verminck ook meteen mee vooraan zaten. Het leek erop uit te draaien dat het leidende viertal om de zege zou gaan strijden. Na de eerste ronde viel De la Ruelle echter weg en was het wachten op Vas seur. „Die plaatste op een be paald moment ook een plaagstootje. Maar we konden goed reageren waardoor hij geen afstand kon nemen. De winnaar liep trouwens enorm sterk. Hij heeft niet direct het lichaam van een atleet maar hij deed het wel", was het commentaar van de 32-ja- rige Van Keulen. Verminck legde de tien kilometer af 34.28 minuten. Van Keulen fi nishte op twaalf seconden op de tweede plek, terwijl Vasseur in 35.08 minuten als derde eindigde. De la Ruelle liep naar een tijd van 35.17 minuten. Als beste Zeeuws-Vlaming eindigde hij op de vierde plaats. Bij de vrouwen liep Marieke Mullaert in haar woonplaats vanaf de start een ge wonnen race. Zij kon nimmer echt worden bedreigd en zege vierde na 45.08 minuten. Eric Cappon uit Zuidzande won de 7,5 kilometer in een tijd van 26,30 minuten. Bij de vrouwen gingen de overwinning op deze afstand naar de Belgisch Cathy Poppe. Zij liep een tijd van 34.07 minuten. I De latere winnaar Sander Verminck gaat aan kop tijdens de tweede beklimming van de Molenberg in de Stadsloop van Biervliet. Achter hem lopen Adriaan van Keulen en Remy Vasseur. foto Camile Schelstraete middelburg - Er moest een beslis singswedstrijd aan te pas komen om uit maken wie kampioen zou worden in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal. Op het veld van MZVC trok Walcheren daar in tegen Veere met 5-2 aan het langste eind. De Vlissingse ploeg had een ver lenging nodig, want na de regu liere speeltijd stond het 2-2. Steven Schalkwijk bracht Wal cheren op voorsprong. Twee tref fers van Ruben de Looff brach ten Veere vervolgens aan de lei ding. Een doelpunt van Steven Schalkwijk zorgde ervoor dat er een verlenging nodig was. Daar in sloeg Walcheren keihard toe via - wederom - Steven Schalk wijk, Sven Zuidgeest en Mark van der Eijk. In de reguliere competitie was Walcheren ook al twee keer te sterk voor Veere (5-1 en 4-2). Walcheren maakte dit seizoen zijn debuut in het zaterdag voet bal. wemeldinge - Andy van Loon was donderdagmiddag ongetwij- feld de meest opvallende coureur bij de amateurs in de Ronde van Wemeldinge. Nadat hij in de be ginfase al voor enige sensatie had gezorgd - hij reed letterlijk een steen uit de weg - fietste de Bra bantse coureur aan het einde van de koers naar de ontsnapte wiel renners uit Heinkenszand, Pieter Vette en Franklin Klaasse, toe. Maar dat had hem blijkbaar toch te veel kracht gekost. Vette won, maar Van Loon werd nog wel tweede. Bij de amateurs 40+ was Tonnie Akkermans te sterk voor de rest. Bij de D-categorie ging de zege naar Abel Pot uit Kapelle. Diens plaatsgenoot William Romijn was de sterkste in de S/P-klasse. I Mike Obiku geeft vol passie uitleg tijdens de clinic van de Feyenoord Soc cer Schools in Sluiskil, foto Mark Neelemans sluiskil - Bij het horen van de na men van Mike Obiku of Ben Wijnstekers ging er donderdag geen lampje branden bij de deel nemers aan de clinic van de Feye noord Soccer Schools in Sluiskil. Niettemin beleefden zeventig kin deren, van C-junior tot en met F-pupil, onder leiding van de twee oud-spelers veel plezier aan hun tweedaagse oefensessies vol gens de Feyenoordmethode. Zowel Wijnstekers als Obiku toonde zich aangenaam verrast door een aantal talentjes dat zij in Sluiskil onder hun hoede hadden. „Het komt weieens voor dat we de jeugdopleiding van Feyenoord inlichten over dergelijke jon gens", zei Wijnstekers. Niet alleen Feyenoord-fans deden mee. „Ik ben voor PSV", zei een jeugdige Terneuzenaar, wiens naam absoluut niet in de krant mocht. Ook vandaag wordt er nog getraind in Sluiskil. De rest laten we graag aan u over. Autocenter Snoodijk Drieschouwen Zuid 18 4571 RW Axel Tel.: 0115-562045 - www.snoodijkauto.nl Bosch car Service Terneuzen Handelspoort 2 4538 BN Terneuzen Tel.: 0115-649280 - www.wisseautomotive.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 71