Inspectie onderzoekt Middelburgse huisarts Lijsttrekker WD Straatfestival Jongens jagen koeien op, kalfje breekt de rug lliffi Home BEVELANDEN en THOLEN 25 Kantine V.V. Borssele bijna geheel afgebrand intratuin BLOEME $)en MOEDERDAG SN1TH VOOR Zomerbloeiers in terraspot Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, 0118-551623. Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl kleurtje leven j^&op van B MIDDELBURG - De Inspectie voor de Gezondheidszorg heeft een onder zoek ingesteld naar de Middelburg se huisarts Bouwhuis. Volgens woordvoerder Silvie de Peijper richt het onderzoek zich op de vei ligheid en de kwaliteit van de zorg die ze leverde. De Peijper wilde niet inhoudelijk ingaan op de reden van het onder zoek. Ze verwacht dat het onder zoek nog wel enige maanden in beslag zal nemen. De praktijk van de huisarts is sinds vorige week vrijdag onver wacht gesloten. Patiënten zijn niet door haar gewaarschuwd noch door haar medewerkers. Vol gens de Middelburgse huisarts Peter de Doelder is Bouwhuis op genomen in een ziekenhuis en heeft ze hem laten weten dat ze waarschijnlijk niet terugkeert als huisarts. Patiënten van haar kunnen voor hulp terecht bij de andere Middel burgse huisartsen. Probleem is echter dat veel van die artsen op THOLEN - De leden van de Thoolse WD-afdeling hebben Frank Hom mel uit Oud-Vossemeer aangewe zen als lijsttrekker voor de verkie zingen van volgend jaar. Hommel was vier jaar geleden ook lijsttrekker voor de liberalen. De VVD haalde toen drie van de 21 zetels in de gemeenteraad. Hommel werd na de verkiezingen wethouder. Voordien zat hij al vier jaar in de gemeenteraad. WEEKENDAANBIEDING dit moment geen toegang hebben tot de medische dossiers van de patiënten van Bouwhuis. Dat komt, aldus de Doelder, doordat Bouwhuis werkte met een auto matiseringssysteem waar niet alle artsen op kunnen inloggen. De Doelder: „Daar wordt aan ge werkt." Hij verwacht dat binnen enkele dagen die gegevens voor hem en zijn Middelburgse colle ga's toch zijn in te zien. Hij geeft daarnaast aan dat de huisartsen wel kunnen inloggen in delen van de databank van de ziekenhuizen en dat ook de apo theken alle medische gegevens be waren en op verzoek beschikbaar kunnen stellen. „Zonder ingang tot haar systeem kunnen we toch heel veel te weten komen over haar patiënten." Hij gaat er ook van uit dat haar patiënten, bij een bezoek aan een andere huisarts, het nodige kunnen vertellen over hun medische geschiedenis. Zorgverzekeraar CZ heeft een lijst van huisartsen die patiënten van Bouwhuis willen overnemen. www.densoeteninval.nl AMBACHTELIJKE KWALITEIT SINDS 1882 OVEZANDE - De optredens in het Witte Kerkje tijdens het Straatfes tival in Ovezande zijn verplaatst naar de katholieke kerk. Het Witte kerkje wordt gerestau reerd, de werkzaamheden laten het nu niet toe om bezoekers te ontvangen, meldt de organisatie. Broeder Dieleman, Saint Helena Dove en Classic! Fever treden op de geplande tijd op in de katholie ke kerk. KATTENDIJKE - Veeboer Hans van Harn uit Kattendijke trof één van zijn kalveren dood aan in de wei. De koeien waren overstuur. Getuigen zagen woensdagavond rond half negen twee onbekende jongens in de wei bij de water gang. Zij moeten de drie koeien met hun drie kalveren hebben op gejaagd. In paniek zijn de koeien tegen het damhek gevlogen en het kalfje heeft daarbij de rug ge broken. Van Harn laat de kalveren bij hun moeder drinken en in de wei lopen totdat ze groot genoeg zijn om te worden geslacht. De schade bedraagt minstens 1200 eu ro. De boer is bang dat de radelo ze moeder van het kalf haar kind gaat zoeken en üitbreekt. www.trendhome.nu Mortiereboulevard 40, Middelburg T (0)118 - 60 69 01 - www.trendhome.nu VRIJDAG 10 MEI 2013 gevuld ningen naar Kamperland om voorlopig voor een dag in te checken. Het be viel best. foto Marcelle Davidse BORSSELE - De kantine van voetbal vereniging Borssele is woensdag ochtend bijna helemaal afgebrand. De brand, die rond acht uur werd gemeld, is vermoedelijk aangesto ken. De brandweer stelde vast dat het vuur is begonnen op een ter rastafel die tegen de gevel stond. „De terraszijde van de kantine is volledig afgebrand en er is erg veel schade aan het dak", aldus Onno Wagenaar, secretaris van V.V. Borssele. „Was de brandweer tien minuten later, dan was alles weg geweest." Iemand die paarden in de naastge legen stal ging voeren, zag rook en belde het alarmnummer. „Ik denk dat we alles af moeten bre ken", zegt Wagenaar. „Gelukkig is het competitieseizoen net afgelo pen." De totale schade is nog on duidelijk. Keuze uit diverse kleuren, hoogte 50 crn, potmaat 29 cm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63