Politie houdt man (22) aan voor brandstichting ZEELAND 23 Lijk gevonden bij Westkapelle Schade bieten valt mee Medewerker politie vast commentaar Stralingsgevaar 'Rijksbijdrage extra afslag A58 niet van de baan' VRIJDAG 10 MEI 2013 In de nacht van dinsdag op woensdag brandde weer een schuurtje af in Oosterland. De serie brandstichtingen is opgelopen tot 21. foto Roland de Jong door Melita Lanting OOSTERLAND - Een 22-jarige Oosterlander zit vast op verdenking van brandstichting in zijn woonplaats. Hij is opgepakt in de nacht van dinsdag op woensdag. De verdachte is dezelfde man die in maart ook al door de politie werd aangehouden. Hij werd toen na drie dagen vrijgelaten vanwege gebrek aan bewijs. Hij ontkende iets met de branden te maken te hebben. De politie heeft ook een 38-jarige Oosterlander aangehouden op verdenking van brandstichting. Deze man is dezelfde dag weer vrij gekomen. De rech- ter-commissaris besloot dat er onvoldoende bewijs was tegen hem. In de nacht van dinsdag op woensdag brak brand uit in een schuur aan de Lange Achter weg in Oosterland. De schuur brandde hele maal uit. Daarbij raakte de 38-jarige man die korte tijd vast zat, gewond. Hij werd na behan deling in het ziekenhuis aangehouden. Bij de laatste brand werden ook de banden van twee auto's lekgestoken. Die samenloop is volgens buurtbewoners al eerder voorgeval len. De politie wil niet zeggen of de lekke ban den verband houden met de branden. Ook deed de politie donderdag geen nadere mededelingen over de stand van zaken in het onderzoek. WESTKAPELLE - Aan de voet van de zeedijk strand bij Westkapelle is woensdagochtend een stoffelijk overschot aangetroffen. De politie kreeg om half acht de melding van de vondst. De techni sche recherche probeert de identi teit van de persoon te achterha len. Volgens de politie kan dat nog wel geruime tijd duren omdat het lichaam al enige tijd in het water heeft gelegen. GOES - De schade aan suikerbie ten door harde wind en slag regens valt mee in Zeeland. De Suikerunie meldt dat de afgelo pen week nog eens 370 hecare is ingezaaid, omdat plantmateriaal was beschadigd. In Zeeland hoef de slechts 22 hectare te worden overgezaaid. Dat gebeurde met na me in Zeeuws-Vlaanderen. Door slagregens trad er korstvorming op. Percelen met suikerbieten kun nen daardoor een te dunne plant- dichtheid krijgen. Volgens een woordvoerder van de Suikerunie moet nog blijken hoe de planten zich ontwikkelen. „Als blijkt dat het bietenbestand per hectare te laag is, moet wellicht nog een aantal akkers worden overgezaaid, maar ik verwacht dat er hooguit nog enkele percelen bij komen." Landelijk is bijna 1700 hectare suikerbieten overgezaaid, met name in het noorden van het land. Veel plantjes redden het daar niet door stuifschade als ge volg van harde wind. GOES - Een medewerker van de politie is donderdag rond 01.30 uur aangehouden omdat hij in het uitgaansgebied in Goes een andere man zou hebben bedreigd. De man die bij de politie Zee land-West-Brabant werkt was op dat moment niet in functie. Hij is ingesloten en voorgeleid en mocht in de loop van de dag naar huis. Wel is hij onmiddellijk, voor de duur van het onderzoek, bui ten functie gesteld. Hoe gevaarlijk zijn de elektromagnetische velden van mobiele telefoons en zend masten? Het Nederlandse Ken niscentrum dat op dit terrein is gespecialiseerd, waarschuwt mobieltjes niet nodeloos tegen het lichaam te houden, maar zegt er meteen bij dat er veel onduidelijkheid is over de geva ren. Tot op het niveau van de Wereldgezondheidsorganisatie WHO zijn de meningen ver deeld. Op basis van de huidige kennis lijkt het heel lastig een zinnig oordeel te vellen in het proef proces van verontruste Neder landers tegen de Staat. Zij ei sen dat er stralingsvrije zones komen. Dat is hoog gegrepen. Toch is dit proefproces zinnig. Voor de blootstelling aan ster ke, gevaarlijke straling zoals die van ziekenhuisapparatuur zijn heldere regels. Het wordt tijd om ook grenzen te stellen aan veel zwakkere maar moge lijk toch niet geheel risicoloze straling. Bijvoorbeeld met strenge voorschriften voor smartphones. GOES - De provincie Zeeland blijft zich inspannen om een financiële vergoeding van het Rijk te krijgen voor de aanleg van een extra af slag op de A58 bij Goes. De pro vincie reageert op vragen van het Statenlid Koos Meulenberg-op 't Hof van het CDA. Het Statenlid stelde deze vragen naar aanleiding van een uitspraak van Halbe Zijlstra, fractievoorzit ter van de WD. Het Rijk vindt het niet realistisch om op dit mo ment 8,5 miljoen euro te steken in de aanleg van de tweede afslag, zei hij. De provincie stelt dat nu nog geen rijksbijdrage nodig is. De financiering speelt pas over een aantal jaren. Volgens de pro vincie heeft Zijlstra niet gezegd dat een bijdrage voor de afslag de finitief van de baan is. Dat zou de provincie ook erg verrassen, want ze is op dit moment in gesprek met de minister over de voorwaar den waaronder de bijdrage kan worden verleend. De gemeente Goes is trekker en onderzoekt de mogelijkheden met regionale par tijen samen te werken op het ter rein van de financiering. De molens van Krabbendijke, Kruiningen en Rilland zijn zater dag niet geopend. In de krant van woensdag stond abusievelijk vermeld dat deze tijdens de Na tionale Molendagen zaterdag voor publiek waren opengesteld. De drie molens zullen dit jaar wel open zijn tijdens de Open Monumentendag in september.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61