Gezellige drukte bij trammuseum RTM op de Brouwersdam 999 Historisch fonds deelt drie subsidies uit SCHOUWEN-DUIVELAND 25 Het had wat voeten in de aarde, maar over vier weken heeft de jeugd van Ellemeet een eigen skatebaan. I rr nr Home intratuin De skatebaan maakt Ellemeet weer een beetje aantrekkelijker voor gezinnen Frisdrank centraal op frisfeest Big S Geld gestolen uit stroomkasten Zangavond in Jodocuskerk i pakken wnj Zomerbloeiers in terraspot Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, 0118-551623. Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl kleurt je leven VRIJDAG 10 MEI 2013 saaiheid door Joeri Wisse ELLEMEET - Wat doe je in de mei vakantie als je een jaar of 12,13 bent en in Ellemeet woont? Niet heel veel, bekent Emile (13). „Elle meet is saai, er is eigenlijk niets te doen. In de vakantie gaan we meestal naar camping de Klaver weide, voetballen ofzo." Daar komt binnenkort verande ring in, want over vier weken heeft het dorpje een eigen skate baan. Niet dat Emile een echte skater is. „Ik heb hier eigenlijk niks mee, maar ik doe m'n plicht", lacht hij. „Maar ik kan het wel, ik deed net nog een vette trick." „Nee, je ging op je smoel", klinkt het een eindje verderop. Tsja, die val kan Emile niet ont kennen, op z'n been zit een dikke schram. De skatebaan is ook nog even niet in gebruik en staat nog in stukken in de gemeentewerk plaats in Renesse. De afgelopen tijd hebben een aantal ouders met een staalborstel de graffiti en andere rommel verwijderd, zegt Danielle Elenbaas van de dorps raad. „Daarna hebben ze 'm in de grondverf gezet. Vandaag lakken vijf jongens uit het dorp 'm af." Geen vrolijke kleur, maar donker grijs. Danielle: „Een paar meiden maken een leuk ontwerp." De opgeknapte halfpipe komt op de hoek van de Kuijerdamseweg en de Schelpweg te staan. Vlakbij de onlangs opgeleverde huizen van Zeeuwland. Die maken onder deel uit van het 'Pr8plan' voor het dorp. Door dit woningbouwpro ject, waarbij Zeeuwland oude wo ningen heeft vervangen door tien gezinswoningen en vier levens- loopbestendige huizen, hoopte de dorpsraad nieuwe gezinnen aan te trekken. Die opzet is gelukt, in de helft van de nieuwe huizen wo nen mensen van buiten Ellemeet. Volgens Daniëlle zijn er zeker Mortiereboulevard 40, Middelburg T (0)118 - 60 69 01 I www.trendhome.nu ZIERIKZEE - Het Fonds van Kazer nering heeft drie subsidies toege kend. De Meester Bakkergroep Zierikzee (scouting) heeft 299 eu ro gekregen voor de aanschaf van een groepstent. Kinderboerderij De Punt bij Brugzicht in Zierik zee krijgt 267 euro voor de aan schaf van een picknicktafel. Voor Zierikzingt voor Oranje is 150 eu ro gereserveerd voor de versierin gen tijdens de manifestatie van af gelopen 27 april. Het Fonds van Kazernering da teert uit 1811. Van de opbrengst van de rente van dit fonds wor den jaarlijks subsidies toegekend voor sociaal-culturele activiteiten. drie gezinnen met kinderen. „Dat is weer goed nieuws voor de school op het dorp", zegt ze. Zeeuwland ondersteunt de komst van de skatebaan. Zo regelt de wo ningbouwvereniging dat een hoekje van het voormalige voet balveld wordt bestraat. Maar daar mee was de dorpsraad er nog lang niet, vertelt Daniëlle. „Dit project had heel wat voeten in de aarde. Het begon jaren geleden met een handtekeningenactie. Daarna moesten we als dorpsraad alles zelf regelen." Uiteindelijk is dat gelukt. Zo stort de aannemer die een eindje verderop de Recreatie- verdeelweg aanlegt zand en puin als fundering." Anderen dragen hun steentje bij door bijvoorbeeld een bankje te sponsoren. De ge meente heeft de skatebaan zelf ge regeld. „Eerst konden we daar een bedrag voor krijgen, maar later stelde de gemeente voor om de skatebaan uit Oosterland over te nemen. Die had daar een paar keer in de brand gestaan en zorg de voor overlast in de buurt." Daniëlle is blij met de gift van de gemeente, maar vindt het wel jammer dat de dorpsraad de rest zelf moest regelen. „Misschien is het omdat Ellemeet maar een klein dorpje is. Ik heb wel eens het idee dat het in grotere plaat sen makkelijker gaat", zegt ze. Daniëlle Elenbaas BROUWERSDAM - Een stoomfluit gilt, het bekende tsjoek, tsjoek, tsjoek komt langzaam op gang. De stoomtram van de RTM Oud dorp vertrekt tergend langzaam van het perron om even later op volle snelheid voorbij te rijden richting Scharendijke. De vrijwilligers van de RTM had den het druk donderdag. Veel be zoekers passeerden de kassa om eens te kijken bij het historische materieel en natuurlijk een ritje maken met de tram. Voor de kleintjes was er ook een minia- tuurtrein. Voor een euro konden ze een ritje op het terrein maken. Ook het komende weekeinde zijn nog veel activiteiten op het ter rein van de RTM bij de Punt op de Brouwersdam. Zaterdag rijden oude diesellocs, die vroeger de tramdienst op Schouwen-duive- land onderhielden. www.rtm-ouddorp.nl I Vrijwilligers rangeren een oude stoomlocomotief, foto Dirk-Jan Gjeltema BURGH-HAAMSTEDE Jeugdsoos Big S houdt van avond een frisfeest in de soos aan het Sluispad in Burgh-Haamstede. Dj Over- tracked (Michael Engel) draait de muziek en jonge ren kunnen een workshop alcoholvrije coctails mixen volgen. Ook Indigo is aanwe zig met informatie. Het frisfeest is voor jeugd van 12 tot en met 15 jaar. Aan vang 19.00 uur. ZIERIKZEE Uit 27 verschillende stroom kasten in de haven van Zie rikzee is geld gestolen. Dat gebeurde in de nacht van woensdag op donderdag. De kasten zijn opengebroken. De stroomkasten staan op de steigers. Booteigenaren kunnen tegen contante beta ling van een euro stroom tappen uit de kasten. De buit bedraagt ongeveer 270 euro. OOSTERLAND De Chr. gemengde zangver eniging V.Z.O.S. geeft zater dag 11 mei een zangavond in de Hervormde Jodocuskerk in Oosterland. Naast veel sa- menzang zingt het koor o.l.v. Adriaan Hoek een aan tal liederen en wordt er vioolmuziek ten gehore ge bracht door de vioolkids uit Bruinisse o.l.v. Annette Ju- melet-Kik. De zangavond be gint om 19.30 uur. O H op ™.elplk Moederdag cadeau m- flUKIS Keuze uit diverse kleuren, hoogte 50 cm, potmaat 29 cm 14f*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59